دسته‌ها
اخبار

مشرق – برق تحویلی به صنایع ۱۴ درصد بیشتر شدبه گزارش مشرق از روابط عمومی شرکت مدیریت شبکه برق ایران،  “مصطفی رجبی مشهدی ” افزود: با جابجایی بار۱۷ درصد در صنایع فولاد، بیش از ۱۰ درصد در بخش سیمان و بیش از ۱۸ درصد در بخش آلومینیوم و سایر بخش ها انرژی بیشتری تحویل داده شد.
وی ادامه داد: به این ترتیب تولید بیشتری داشتند به این معنا که با جابجایی مصرف در زمان غیر اوج بار از انرژی بیشتری برای تولید بهره مند شدند. برنامه ریزی شده در دولت سیزدهم ۳۵ هزار مگاوات به ظرفیت نیروگاه های کشور افزوده شود.
رجبی مشهدی افزود: اوج بار تابستان امسال ۶۹ هزار و ۵۰۰ مگاوات بود که حدود ۳.۶ درصد از اوج بار تابستان پارسال بیشتر است. برای امسال برنامه ریزی شد ۶ هزارمگاوات به ظرفیت نیروگاه های کشور افزوده شود که تاکنون ۴ هزار و ۵۰۰ مگاوات وارد مدار شده و تا اخر شهریور بقیه هم وارددمدار می شود.
سخنگوی صنعت برق گفت: به این ترتیب ناترازی تولید و مصرف یا کاهش خواهد یافت و یا رفع خواهد شد. مصرف انرژی در کشورمان ۴۰ درصد بیستر از متوسط  جهانی است که ظرفیت بزرگی برای ایجاد صرفه جویی در این بخش وجود دارد.
رجبی مشهدی افزود: امسال از ۴۰ میلیون قبض صادره از ابتدای تابستان ۱۶/۵ میلیون مشترک مشمول دریافت پاداش صرفه جویی شدند. بیش از ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار مشترک قبض های صفر یا بستانکار دریافت کردند و  مبلغ ۸۵۰ میلیارد تومان توسط مشترکان خانگی صرفه جویی شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *