دسته‌ها
اخبار

فارس – دست رد اوپک پلاس به درخواست‌ها برای افزایش عرضه نفت به بازار جهانی


یونیت آزاد خبر –
به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، به نقل از رویترز، گروه اوپک پلاس‌ شب گذشته اعلام کرد به توافق قبلی خود برای بالا بردن ماهانه 400 هزار بشکه عرضه نفت به بازار جهانی متعهد است و همین مسأله موجب شد تا قیمت نفت به بالاترین میزان در سه سال گذشته برسد.
کشورهای وارکننده نفت در جهان نگران آن هستند که این افزایش قیمت در پی تصمیم اوپک‌پلاسی‌ها موجب شود که روند بهبود اوضاع اقتصادی در آنها مختل شود.
گروه اوپک پلاس که شامل روسیه، اعضای اوپک، و متحدان نفتی این گروه است از سوی کشورهای وارکننده نفت از جمله آمریکا و هند تحت فشار بودند تا با هدف کنترل قیمت نفت در بازار جهانی صادرات نفت خود را افزایش دهند.طی سال جاری قیمت نفت 50 درصد رشد کرده است. 
در بیانیه مشترک وزرای نفت گروه اوپک پلاس پس از یک نشست آنلاین آمده است که این گروه به توافق قبلی خود پایبند باقی خواهد ماند.
انتشار این خبر موجب شد تا قیمت نفت به بالای 81 دلار در هر بشکه برسد و هم اکنون فاصله کمی تا فتح قله 82 دلار دارد. 
الکساندر نواک، معاون نخست‌وزیر روسیه،‌در اینباره گفت: ما به نظارت بر اوضاع ادامه خواهیم داد و انتظار داریم مثل همیشه تقاضای نفت در بازار جهانی در سه ماهه چهارم سال جاری کاهش یابد، نواک معتقد است هم اکنون بازار متعادل شده است.
یک منبع نزدیک به اوپک‌پلاس پس از نشست وزرای نفت این گروه گفت: این گروه برای بالا بردن عرضه تحت فشار بود اما ما نگران اوضاع در سه ماهه پایانی سال هستیم، هیچکس نمی‌خواهد یک تصمیم بزرگ بگیرد.
گروه اوپک‌پلاس در ماه جولای تصمیم گرفت تا ماهانه 400 هزار بشکه به عرضه نفت خود به بازار جهانی اضافه کند و تا آوریل سال آینده 5.8 میلیون بشکه به صادرات نفت خود بیفزاید.
انتهای پیام/ 
∎​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *