دسته‌ها
اخبار

روزنامه دنیای‌اقتصاد – سبزی پلو با ماهی شب عید چقدر هزینه دارد؟+ قیمت انواع ماهی

به گزارش دنیای اقتصاد به نقل از ایسنا، بر اساس مشاهدات میدانی از برخی از مغازه های سطح شهر تهران قیمت هر کیلو ماهی قزل آلا ۱۷۰ تا ۱۸۰ هزار تومان، ماهی سفید دریایی۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان، سنگسر حدود ۲۰۰ هزار تومان و سرخو و شیر حدود ۳۰۰ هزار تومان است.

همچنین قیمت هر کیلو سبزی نیز در میوه فروشی های سطح شهر ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان، قیمت هر کیلو برنج ایرانی درجه یک ۶۰ تا ۹۰ هزار تومان و برنج خارجی ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان است.
گفتنی است قیمت های ذکر شده حدودی بوده و ممکن است در برخی مناطق بیشتر یا کمتر باشد.
در میادین میوه و تره بار نیز قیمت هر کیلو ماهی سفید ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزار تومان، شوریده ۱۵۰ هزار تومان، شیر ۱۲۰ تا ۱۴۰ هزار تومان، کپور پرورشی ۴۹ هزار تومان، سنگسرطلایی ۹۹ هزار تومان، هامور ۱۱۵ هزار تومان، قزل آلای ویژه ۸۲ هزار تومان، قزل آلای معمولی ۷۴ هزار و ۸۰۰ تومان و کفال ۸۵ هزار تومان است.
قیمت هر کیلو سبزی در میادین میوه و تره بار ۸۸۰۰ تومان، هر کیلو برنج ایرانی دم سیاه، طارم و هاشمی ۶۵ هزار تومان و هرکیلو برنج خارجی ۱۲هزار و ٥٠٠ تومان تا ۲۵ هزار تومان است.
این یعنی حداقل قیمت تمام شده برای یک سبزی پلو با ماهی ۴ نفره ۱۰۰ هزار تومان و حداکثر قیمت آن۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان است. که البته این قیمت ها ممکن است بسته به نوع و تعداد ماهی، نوع و میزان برنج و سبزی و مخلفات کمتر یا بیشتر هم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *