دسته‌ها
اخبار

باشگاه خبرنگاران جوان – رونمایی از خودرو‌های اقتصادی تولید داخل در مرداد


یونیت آزاد خبر –
منوچهر منطقی گفت: بدنبال تاکید رئیس جمهور بر تولید خودروی اقتصادی و همچنین تقاضای نیمی از خریداران خودرو برای این خودرو‌های کم هزینه، وزارت صمت تصمیم گرفت تا علاوه بر واردات خودرو‌های اقتصادی، خودروسازان داخلی هم برای تولید این خودرو‌ها برنامه ریزی داشته باشند و از اویل مرداد ۱۴۰۱ نخستین خودرو‌های اقتصادی تولید داخل را رونمایی کنند.
به گفته او سه مسیر برای تامین خودروی اقتصادی تعیین شده است، نخستین مسیر تولید خودرو‌های اقتصادی داخلی است که خودروسازان این امر را محقق می‌کنند؛ دومین راه پیشنهادی طراحی محصول اقتصادی از سوی خودروساز‌های بزرگ خارجی است تا نمونه طراحی شده در داخل کشور تولید کنیم و مسیر سوم واردات همراه با همکاری با سایر خودروساز‌های جهانی است ضمن اینکه  از همه ظرفیت‌ها برای تولید خودرو‌های اقتصادی استفاده می‌کنیم.
معاون وزیر صمت می گوید: آیین نامه واردات خودرو تدوین شده و در دست بررسی توسط هیئت دولت است تا آن را ابلاغ کند و البته قبل از اجرا ما با صنعتگران و واردکنندگان، جلسه توجیهی برگزار خواهیم کرد.
 در آیین نامه تدوین شده، واردات خودرو‌های دست دوم امکان پذیر نیست همچنین برای خودرو‌های اقتصادی مشوق‌هایی در نظر گرفته شده است به عنوان مثال از بین ۵ محصول اگر یک محصول تقاضای ۵۰ درصدی داشته باشد برای آن محصول مشوقی تعیین می‌شود که با قیمت نهایی پایین تری بدست مصرف کننده برسد.
معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت، گفت: اجرایی شدن این آیین نامه منوط به مصوبه هیئت دولت است ضمن اینکه بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، تا شهریور ۱۴۰۱ واردات خودرو انجام می‌شود.

∎​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *