دسته‌ها
اخبار

اقتصاد نیوز – رشد برجامی شاخص بورس /سآبیک و دی صدرنشین شدند


یونیت آزاد خبر – به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز سه‌شنبه هفتم تیر ماه، شاخص کل بورس پایتخت با افزایش 10 هزار و 360 واحدی نسبت به روز دوشنبه به رقم یک میلیون و 514 هزار و 425 واحد رسید. 
شاخص هم وزن بورس نیز با رشد 3 هزار و 797واحدی در سطح 421 هزار و 92 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 87 واحد بالا آمد و در سطح 20 هزار و 438 واحد قرار گرفت.  
بزرگان سبز و قرمز بورس و فرابورس
امروز نمادهای «نوری»، «شپنا» و «شبندر» بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند و نمادهای «پارس»، «همراه» و «رمپنا» بیشترین تأثیر کاهشی را بر شاخص کل داشتند. 
در فرابورس نیز نمادهای «زاگرس»، «آریا» و «خدیزل» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «کگهر»، «پارتا» و «شرانل» بیشترین تأثیر کاهنهده را بر شاخص داشتند.  
در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس سآبیک صدرنشین است و شستا و خگستر در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز دی، ددانا و کرمان پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.  
افت ارزش معاملات 
امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 10 هزار و 453 میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 5 هزار و 154 میلیارد تومان بود که 49 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد. 
امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش 5 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 3 هزار و 729 میلیارد تومان رسید. 
عرضه و تقاضای پایانی بازار
در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های فروش پایانی بازار نسبت به روز کاری قبل 99 درصد کاهش یافت و 200 میلیون تومان شد. ارزش صف‌های خرید نیز نسبت به پایان روز کاری گذشته 8 درصد افت کرد و در رقم 120 میلیارد تومان ایستاد. 
امروز نماد کسرا (شرکت سرامیک‌های صنعتی اردکان) با صف‌ خرید 16 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از کسرا، نمادهای ساراب (شرکت سیمان داراب) و فولای (شرکت صنایع فولاد آلیاژی یزد) بیشترین صف خرید را داشتند. 
بیشترین صف فروش بازار در پایان معاملات به نماد غشاذر (شرکت پگاه آذربایجان غربی) تعلق داشت که ارزش آن 90 میلیون تومان بود. پس از غشاذر، نمادهای پارتا و تلیسه بیشترین صف فروش داشتند. 

 
  ∎​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *