دسته‌ها
مقالات

چگونه رمزارزهای خود را به ارث بگذاریم؟

چگونه رمزارزهای خود را به ارث بگذاریم؟

به ارث گذاشتن پورتفوی سرمایه‌گذاری همیشه موضوعی پیچیده بوده است، اما در دورهٔ رمزارزها بر این پیچیدگی اضافه شده است. هرکس می‌تواند وصیت کند که انتقال دارایی‌هایی مانند سهام به وارثان به‌راحتی انجام شود. در حال حاضر قوانین و مقرراتی در زمینهٔ انتقال دارایی‌های دیجیتال وجود دارد که باید برای انتقال ایمن دارایی‌ها به وارثان مورد بررسی قرار گیرد.

اگر به طور اتفاقی با دیجی کوینر آشنا شده اید و هیچ اطلاعاتی در مورد رمز ارز ندارید پیشنهاد می‌کنیم قبل از مطالعه ادامه مطلب، مقاله «رمز ارز چیست؟» را مطالعه نمایید.

در ادامه به بررسی دقیق‌تر انتقال دارایی‌های دیجیتال به وارثان می‌پردازیم. در بعضی موارد قوانین تغییری نکرده است. اما در برخی قوانین نکات جدیدی وجود دارد که سرمایه‌گذاران سنتی هنوز از آن خبر ندارند و در زمینهٔ دارایی‌های دیجیتال باید به آنها توجه کنند.

دانش و دسترسی بسیار کلیدی هستند

شاید ساده‌ترین و مهم‌ترین موضوع در انتقال رمزارزها به وارثان این باشد که وارث شما بداند که شما چه رمزارزی دارید و چگونه باید به آنها دسترسی داشته باشد. بنابر گزارشی از وب‌سایت فوربز، دسترسی به این رمزارزش‌ها ممکن است سخت‌ترین قسمت کل این پروسه باشد.

چگونه رمزارزهای خود را به ارث بگذاریم؟

سرمایه‌گذاران رمزارزها از بازگو کردن محل ذخیرهٔ کلید‌های دیجیتال و کدهای دسترسی خود به‌شدت طفره می‌روند و این موارد را به هیچ‌کس نمی‌گویند. این رفتار غیرمنطقی هم نیست، چون با داشتن این اطلاعات هرکس می‌تواند دسترسی کاملی به والت دیجیتال داشته باشد. از طرف دیگر، اگر صاحب رمزارزها خیلی پیچیده رفتار کند، ممکن است کدها را گم کند و دسترسی‌اش به آن توکن‌ها را برای همیشه از دست بدهد.

چگونه بیت کوین های خود را در برابر سرقت و هک حفاظت کنیم؟

پم مورگان، متخصص ارث و میراث، یک روش قدیمی را پیشنهاد می‌دهد: “من علاقهٔ زیادی به قلم و کاغذ برای لیست کردن اطلاعات لازم برای دسترسی به رمزارزها دارم” که به‌راحتی می‌تواند در دسترس وارثان قرار گیرد. مورگان ادامه می‌دهد: “تشریح انواع دارایی‌ها، مکان‌های مهم و کنترل‌های دسترسی به آنها، به وارثان بسیار مهم است. کنترل‌های دسترسی عبارتند از پین کدها، پسوردها، امضاهای چندگانه و قفل‌های زمان‌دار که قبل از زمان خاصی باز نمی‌شوند.”

قانون‌ در این باره چه می‌گوید؟

اگرچه با توضیح محل نگهداری دارایی‌های دیجیتال و نحوهٔ دسترسی به آنها کار را برای وارثان بسیار هموار کرده‌اید، اما ممکن است مشکلات قانونی برای آنها پیش آید. بهتر است که سرمایه‌گذار، برای انتقال دارایی‌های دیجیتال به وارثان هم دسترسی به دارایی دیجیتال را در نظر بگیرد و هم اثرات قانونی آن را. بدون در نظر گرفتن مسائل قانونی، سرمایه‌گذار ممکن است وارثان خود را درگیر یک پروسه حقوقی طولانی کند. از طرف دیگر، مورگان تصدیق می‌کند که “بدون کلیدهای دسترسی به رمزارزها، حکم دادگاه بی‌فایده است.”

مورگان پیشنهاد می‌کند که حداقل دو نسخه کپی از دارایی‌ها تهیه کنید و در مکان‌های مختلف ذخیره کنید. این لیست‌ها ممکن است برای یک سرمایه‌گذار بسیار فعال، هر هفته نیاز به آپدیت شدن داشته باشد. از طرف دیگر، مایکل گولدبرگ، وکیلی در شیکاگو، متخصصی دیگر در زمینهٔ ارث و میراث پیشنهاد می‌کند که معامله‌گرانی که فعالیت کمتری دارند، تغییرات کمتری در لیست دارایی‌های خود ایجاد کنند. به‌عنوان مثال او پیشنهاد می‌کند که این‌گونه تریدرها هر سال یک بار لیست دارایی‌های خود را آپدیت کنند.

با درنظر گرفتن موارد قانونی، بسیاری از ایالت‌ها در آمریکا، به وارثان این اجازه را می‌دهند که با دارایی‌های دیجیتال، مانند داراریی‌های معمولی برخورد شود. این موضوع می‌تواند به وارثان کمک کند که رمزارزها را در صورت نیاز به سرعت بفروشند تا از کاهش ارزش احتمالی آنها جلوگیری شود. با توجه به اینکه، قانون‌گذاران هم به سرعت در حال به روز کردن قوانین در این زمینه هستند، ممکن است تغییرات زیادی در این حوزه ایجاد شود. تامارا کوری، رئیس کالج ملی قضات ارث و میراث، پیشنهاد داده است که قضات باید بیشتر دربارهٔ رمزارزها آگاهی کسب کنند. “هر روزه کیس‌های متعددی در زمینهٔ رمزارزها به دادگاه‌ها وارد می‌شوند. قاضی‌ها باید در این زمینه آموزش ببینند و هنگام برخورد با این دارایی‌ها تصمیمات دقیق‌تری اتخاذ کنند.”

به انتهای مقاله « چگونه رمزارزهای خود را به ارث بگذاریم؟» رسیدیم، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ذخیره بیت کوین می‌توانید از مطلب آموزشی «چگونه بیت کوین خود را ذخیره کنیم؟» دیدن نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.