دسته‌ها
اخبار

پولدارها از بازار خودرو عقب‌نشینی کردند/ افزایش قیمت خودرو با نوسان دلار

به گزارش یونیت آزاد خبر، درست در شرایطی که کاهش قیمت دلار به ریزش قیمت در بازار خودرو منجر شده بود، حالا دوباره با صعودی شدن دلار، بازار خودرو هم افزایش قیمت را تجربه کرده و بنا به گفته فعالان بازار نوسان قیمت دلار خودروهای پرتیراژ را  بین پنج تا شش میلیون تومان گران کرده است.
به عنوان مثال پراید با پنج میلیون تومان افزایش با قیمت ۱۰۷ میلیون تومان فروخته می‌شود. ۲۰۶ هم با افزایش شش میلیون تومانی ۱۹۰ میلیون تومان قیمت دارد.اسد کرمی، نایب رئیس اول اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو درباره وضعیت این روزهای بازار خودرو  توضیح می‌دهد: طبق روال هر سال خودرو شب عید گران می‌شود. امسال هم ممکن است قیمت خودروهای خارجی بین ۱۰ تا ۱۵ درصد نوسان افزایشی داشته باشد.
کرمی از عقب‌نشینی پولدارها از بازار خودرو خبر داد و به یونیت آزاد خبر گفت: با نوسان قیمت دلار قیمت سانتافه مدل ۲۰۱۶ با ۵۰ میلیون تومان افزایش به قیمت یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان رسید و بهای سایر خودروهای خارجی هم افزایش قابل توجه قیمت را تجربه کرده است و البته باید تاکید کنم که خرید و فروش خودرو خارجی به صفر رسیده است.
او در ادامه توضیح داد: برخی شب عید به ناچاریا خودرو تعویض می‌کنند یا می‌خرند و البته به نظر می‌رسد که عده‌ای فعلا دست نگه داشتند تا وضعیت بازار را بسنجد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *