دسته‌ها
اخبار

هرگونه آشوب محکوم به شکست است – یونیت آزاد خبر

به گزارش یونیت آزاد خبر، رئیس جمهور روسیه امشب در سخنرانی خود اعلام کرد که هرگونه باج گیری و آشوب محکوم به شکست است.
پوتین در سخنان خود با اشاره به شورش گروه نظامی خصوصی واگنر گفت: در روسیه کسانی هستند که مرتکب اعمال جنایتکارانه‌ای شدند که منجر به تقسیم جامعه می‌شد و سازمان دهندگان کودتا به میهن و مردم خود خیانت کردند.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در سخنرانی امشب خود از استقامت، همبستگی و میهن‌پرستی روس‌ها، تشکر و قدردانی کرد و گفت: ما در هر صورت کودتای مسلحانه را نابود می‌کردیم.
رئیس جمهور روسیه با بیان اینکه نیروهای واگنر نیز از میهن‌پرستان بودند، گفت: واگنری‌ها همچنین از جمله کسانی بودند که در آزادی اراضی روسیه نقش داشتند ولی یکی از آنها سعی کرد از آنها در یک عملیات تاریک و نامشخص استفاده کند.
پوتین با اشاره به توقف شورش گروه مسلح واگنر گفت: خونریزی در بین برادران تمام چیزی است که نازی‌ها در کی‌یف می‌خواستند تا روسیه در مسیر خود شکست بخورد.
وی ادامه داد: من از سربازان و رهبران واگنر تشکر می‌کنم که تصمیم گرفتند به سمت خونریزی نروند و امروز فرصتی برای قرارداد با وزارت دفاع روسیه دارند.
رئیس جمهور روسیه تأکید کرد که واگنری‌ها می‌توانند با وزارت دفاع روسیه قرارداد امضا کنند یا به بلاروس بروند.
]]>پوتین با بیان اینکه باج خواهی و تلاش برای ایجاد آشوب و ناآرامی‌های داخلی وجود داشت، تصریح کرد: هرگونه باج گیری و آشوب محکوم به شکست است.
رئیس جمهور روسیه اضافه کرد: دشمنان روسیه می‌خواستند کشور در درگیری‌های داخلی غرق خون شود، اما باید بگویم که آنها دچار اشتباه محاسباتی شده‌اند.
رئیس جمهور روسیه در ادامه درباره گروه واگنر گفت: اخاذی‌ها و تلاش‌هایی برای ترتیب دادن ناآرامی‌های داخلی وجود داشت، اما آنها محکوم به شکست بودند. سازمان دهندگان قیام مسلحانه به میهن و مردم خیانت کردند. شورشیان می خواستند سربازان ما یکدیگر را بکشند و این همان چیزی است که کی یف می خواست.
پوتین در سخنرانی خود خطاب به ملت روسیه نیز گفت: مردم، احزاب، سازمان های مذهبی و جامعه در کل در حمایت از نظم قانون اساسی موضع قاطعانه‌ای اتخاذ کرده‌اند.
ولادیمیر پوتین بعد از سخنرانی خود در حال برگزاری جلسه با وزیر دفاع روسیه و برخی از مقامات این کشور است.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *