دسته‌ها
اخبار

عرضه شاهین در بورس کالا – یونیت آزاد خبر

به گزارش یونیت آزاد خبر، سایپا قصد دارد تا 2000 دستگاه خودروی شاهین در روزهای پایانی آذر ماه در بورس کالا عرضه کند.
بر اساس گزارش‌های موجود، گروه خودروسازی سایپا می‌خواهد تا در ۳۰ آذر ۱۴۰۱ فروش شاهین دنده ای تیپ G را با قیمت پایه 304 میلیون تومان در بورس کالا آغاز کند و برای همین شرایط این طرح فروش را اعلام کرده است و درصد پیش پرداخت سفارش برای خرید این خودرو 50 درصد است.
در حال حاضر قیمت پایه شاهین دنده ای تیپ G توسط سایپا ۳۰۴ میلیون تومان اعلام شده و این عدد بدون محاسبه مالیات بر ارزش افزوده، هزینه بیمه، شماره گذاری، مالیات و… است. برای همین نیاز بوده تا در زمان ثبت تقاضا در بورس کالا، متقاضیان شاهین دنده ای به این نکته توجه داشته باشند و عدد پیشنهادی خود را به شکلی اعلام نکنند که بهای تمام شده خودرو بیش از قیمت روز بازار آزاد باشد.
گفتنی است تاریخ تحویل این خودرو 25 اسفند 1401 است.
چگونه از بورس خودرو بخریم؟
در تمامی این خودروها هر کد ملی (خریداران حقیقی) مجاز به ثبت سفارش بر روی یکی از کدهای عرضه شده در تاریخ عرضه و صرفا برای یک خودرو است. خریداران باید شرایط سنی ۱۸ سال تمام را داشته باشند اشخاصی که در عرضه‌های قبلی موفق به خرید خودرو شدند امکان ثبت سفارش ندارند.

خریداران جهت ادامه مراحل خرید باید همزمان با تسویه مبلغ معامله در بورس (حداکثر تا پایان مهلت مجاز تسویه در بورس) با مراجعه به سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو پروفایل شخصی کنند. همچنین در زمان مقرر که طی پیامک اطلاع‌رسانی می‌شود علاوه بر انتخاب یکی از نمایندگی‌های مجاز، بیمه‌گر مورد نظر خود را در سایت انتخاب و نسبت به واریز وجه هزینه‌های زیر اقدام کنند.
هزینه‌ها شامل بیمه و شماره‌گذاری و هزینه ثابت در مجموع به مبلغ 4 میلیون و 371 هزارتومان بعلاوه ۱۲ درصد برای خودروهای اتوماتیک و ۱۳ درصد برای خودروهای دستی بابت مالیات و عوارض قانونی که براساس مبلغ معامله محاسبه و توسط خریدار باید پرداخت شود.
بدیهی است در صورت عدم واریز هزینه‌های فوق، حداکثر تا ۵ روز تقویمی پس از ارسال پیامک (تکمیل وجه متعلقات قانونی ) به نسبت زمان تاخیر خریدار در واریز وجوه تکمیلی زمان تحویل خودرو تغییر خواهد کرد.

منبع:بورس کالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *