دسته‌ها
اخبار

صدا و سیما – تشکیل ستاد تسهیل سفر‌های هوایی نوروزی در سازمان هواپیمایی کشوری


یونیت آزاد خبر –

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، جعفر یازرلو سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از راه اندازی و تشکیل ستاد تسهیل سفر‌های هوایی نوروز ۱۴۰۲ از ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ خبر داد.

 

 یازرلو گفت: با توجه به اهمیت مدیریت سفر‌های نوروزی و با ابتکار و راهبری سازمان هواپیمایی کشوری و همچنین با توجه به پیگیری‌ها و دغدغه‌های وزیر راه‌وشهرسازی، ستاد تسهیل سفر‌های هوایی نوروز ۱۴۰۲، برای نخستین بار در سازمان هواپیمایی کشوری تشکیل خواهد شد.

 

وی با بیان این‌که این ستاد کار عملیاتی خود را از تاریخ ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ آغاز خواهد کرد و تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ ادامه خواهد داد، افزود: در این ستاد تمامی عوامل نظارتی و اجرایی از سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی، نمایندگان شرکت‌های هواپیمایی با رصد ۲۴ ساعته فعالیت‌های مربوط به سفر‌های هوایی و خدمات رسانی به مردم را پایش خواهند کرد.

 

یازرلو تصریح کرد: ستاد تسهیل سفر‌های هوایی نوروزی بصورت برخط فعالیت فرودگاه‌ها و ترمینال‌های مسافری را رصد و با دقت بالا نسبت به همپوشانی احتمالی مشکلات شرکت‌ها و پرواز‌ها بصورت لحظه‌ای تصمیم‌های مربوطه را اتخاذ خواهد کرد.

 

به گفته سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، مانیتورینگ تمامی فرودگاه‌ها به ویژه فرودگاه‌های پرتردد، هم‌پوشانی مشکلات شرکت‌ها، پردازش اطلاعات، پیگیری و کم کردن زمان تأخیرات احتمالی و ارتقاء سطح خدمات هوایی در سفر‌های نوروزی از جمله اقدامات این ستاد به شمار می‌رود.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری وی در پایان اظهار امیدواری کرد: ستاد مذکور با تصمیم‌های عاجل و به صورت لحظه‌ای بتواند نحوه خدمت رسانی به مسافران هوایی در ایام نوروز را ارتقاء داده و تمامی عوامل صنعت هوانوردی نیز در تلاش شبانه روزی هستند تا رضایت هموطنان و مسافران هوایی کسب شود.

∎​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *