دسته‌ها
اخبار

ایرنا – احیا و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی پیگیری می‌شود


یونیت آزاد خبر –
قاسم تقی زاده خامسی روز جمعه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: احیای آب های زیرزمینی و همچنین نصب کنتورهای هوشمند بر روی چاه ها در حال پیگیری است.
وی ادامه داد: نخستین گردهمایی مدیران ارشد بخش آب کشور در دولت سیزدهم بصورت آنلاین و با حضور مدیران شرکتهای آب منطقه ای سراسر کشور روز گذشته(پنجشنبه) برگزار شد.
معاون وزیر نیرو خاطرنشان کرد: در این جلسه ضمن بررسی آخرین وضعیت منابع آبی کشور و هم افزایی مدیران برای مدیریت منابع آبی در امسال بر برنامه احیا و تعادل بخشی آب های زیرزمینی با جلوگیری از چاه های غیر مجاز و نصب کنتور بر روی چاه های مجاز تاکید شد.
تقی زاده خامسی گفت: در این گردهمایی همچنین بر تعیین تکلیف سریعتر نیروهای گشت و بازرسی براساس قانون و پرداخت بموقع حقوق این نیروها تاکید شد.
وی ادامه داد: در حال تدوین و عملیاتی کردن همه پروژه های منابع آب، آبرسانی و شبکه فاضلاب در شهرها و روستاها در راستای برنامه ارائه شده وزیر نیرو به مجلس شورای اسلامی هستیم تا در این دوره بصورت کامل اجرا شود.
به گزارش  ایرنا، توجه به توسعه عادلانه و موزون در کشور مورد توجه دولت سیزدهم قرار دارد و بر این اساس، بر توسعه روستاها و رفع نیازهای آنها تاکید شده است.
در این راستا، رئیس جمهوری تاکید کرده است: توجه به روستاها و فعال کردن اقتصاد آن ها بسیار مهم است زیرا که با این اقدام دیگر شاهد حاشیه نشینی در شهرها نخواهیم بود.
برای توسعه روستاها و گسترش فعالیت های اقتصادی در آنها، برخورداری از منابع آبی، اهمیت ویژه ای دارد.
بررسی ها نشان می دهد که علت اصلی مهاجرت از روستا به شهرها در درجه اول، نبود منابع کافی و پایدار آب است.
بنابراین برای تقویت اقتصاد روستا و مجاب کردن روستاییان برای ماندگاری در روستا، باید رفع نیازهای آبی در دستور کار قرار گیرد.
بر این اساس، در دولت سیزدهم «جهاد آبرسانی» مورد توجه قرار گرفته و قرار است آبرسانی به روستاهای فاقد منابع آبی، سرعت بگیرد.

∎​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *