دسته‌ها
اخبار

امروز در بازار طلا و سکه چه خبر بود؟ / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/۱۰/۱۶

به گزارش یونیت آزاد خبر، قیمت طلا پس از اینکه روز گذشته به بالاترین حد در هشت هفته اخیر صعود کرد، در معاملات روز سه‌شنبه در پی توقف افت ارزش دلار، اندکی کاهش یافت.
به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۹۳۸ دلار و ۱۱ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۳ درصد کاهش، به ۱۹۴۱ دلار و ۴۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه با ۲.۷ درصد افزایش، در ۱۹۴۶ دلار و ۶۰ سنت بسته شده بود.
مارگارت یانگ، استراتژیست دیلی فارکس در این باره گفت: دلار که به پایین ترین رکورد دو سال اخیر نزول کرده بود، شب گذشته اندکی بهبود یافت و این موضوع روی قیمت معاملات طلا تاثیر گذاشته است. صعود طلا در روز دوشنبه عمدتا تحت تاثیر پیش‌بینی پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات سنا بود بنابراین روز جاری اندکی سودگیری در بازار مشاهده می‌شود.
قیمت طلا روز دوشنبه تحت تاثیر نزول ارزش دلار به پایین‌ترین سطح از آوریل سال ۲۰۱۸ تاکنون حداکثر ۲.۵ درصد صعود کرده بود اما از آن زمان ارز آمریکا بهبود پیدا کرده است.
انتخابات در جورجیا مشخص خواهد کرد کدام حزب اکثریت کرسی‌های سنا را در دست خواهد داشت. پیروزی دموکرات‌ها برای جو بایدن، رییس‌جمهور منتخب آمریکا پیشبرد سیاست‌هایی مانند افزایش تدابیر محرک مالی را راحت‌تر خواهد کرد.
در این بین انگلیس برای مهار افزایش شیوع موارد ابتلا به کووید۱۹ وارد قرنطینه ملی جدیدی شد و نیویورک نخستین مورد ابتلا به ویروس جهش یافته کرونا که نخستین بار در انگلیس شناسایی شد را گزارش کرد.
فعالان بازار اکنون منتظر گزارش نشست دسامبر بانک مرکزی آمریکا هستند که روز چهارشنبه منتشر می‌شود و انتظار می‌رود این گزارش نشان دهد با ادامه تلاش برای بهبود اقتصادی، سیاست‌های این بانک مرکزی تسهیلی خواهد ماند.
به گفته یانگ، با توجه به شتاب گرفتن بحران ویروس کرونا در آمریکا، بانک مرکزی این کشور احتمالا به تدابیر محرک پولی بیشتر و تمدید مدت اجرای نرخ‌های بهره فوق العاده اندک اشاره خواهد کرد.
بر اساس گزارش رویترز، طلا پناهگاه امن دارایی در برابر تورم و کاهش ارزش پول است و از اقدامات محرک مالی و پولی گسترده برای مقابله با پیامدهای اقتصادی همه گیری کووید ۱۹ سود می‌برد.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری تغییر چندانی نداشت و در ۲۷ دلار و ۲۲ سنت ایستاد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، به ۱۰۶۳ دلار و ۱۲ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد کاهش، ۲۳۶۰ دلار و ۶۸ سنت معامله شد.
بر اساس گزارش یونیت آزاد خبر، قیمت دلار در بازار آزاد امروز سه‌شنبه ۱۶ دی ساعت ۱۹، با ۱۳۴ تومان افزایش نسبت به روز گذشته ۲۵،۸۹۸ تومان‌ معامله شد.
همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.
صرافی‌های بانک‌ها امروز سه‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۵ هزار تومان خریداری می‌کنند.
قیمت یورو در بازار آزاد امروز سه‌شنبه ۱۶ دی ساعت ۱۹، با ۲۲۲ تومان افزایش نسبت به روز گذشته ۳۱،۷۷۱ تومان معامله شد.
همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.
بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۳۱ هزار و ۷۷۰ تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۳۰ هزار و ۸۷۰ تومان است.
طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم دوازده میلیون تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید دوازده میلیون و ۲۶۶ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.
در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۲۰۶ هزار و ۷۰۰ تومان قیمت دارد.
نیم‌سکه، ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و دو میلیون و ۴۰۵ هزار تومان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.