دسته‌ها
اخبار

آنا – توضیحات عضو شورای عالی بورس درباره گزارش آنا


یونیت آزاد خبر – به گزارش خبرنگار اقتصادی آنا، این خبرگزاری در تاریخ طی گزارشی با عنوان «بازی جدید وزارت اقتصاد و شورای عالی بورس با اذهان مردم» در خصوص پشت پرده‌ ماجرای استعفای مجید عشقی از ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار در تاریخ ۲۹ آبان و سپس مخالفت اعضای شورای عالی بورس با این استعفا را افشاگری کرد.
با این حال عشقی یک هفته پس از ماجرای استعفا و نتایجی که این استعفای وی برای بازار سرمایه داشت، درست در روز‌هایی که بازار روند منفی داشت، در اقدامی عجیب نشست خبری برگزار کرد و با حضور رسانه‌های همسو با تیم مدیریتی این سازمان، در سخنانی بار دیگر روند استعفای خود را پیش کشید.
این موضوع سبب شد تا خبرگزاری آنا بار دیگر در گزارشی با عنوان «عبور از تاریک خانه عشقی به چه قیمتی؟ / خفه کردن صدای منتقدان برای فرار از پاسخ!» همزمان هم از فضای حاکم بر نشست خبری رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار انتقاد کند و هم اظهارات احسان دشتیانه، عضو شورای عالی بورس در خصوص فشار وارده از سوی کمیسیون اقتصادی مجلس برای استعفای عشقی را که به نظر می‌رسد در حمایت از رئیس سازمان مذکور مطرح شده باشد را بازنمایی کند.
این گزارش سبب شد تا احسان دشتیانه عضو شورای عالی بورس در پاسخ به این گزارش، اظهار نظر خود مبنی بر اینکه فشار مجلس سبب استعفای عشقی شده بود را تکذیب کند.
دشتیانه در حالی اظهاراتش را تکذیب کرده بود که محمد رضا پورابراهیمی، رئیس کمیسوین اقتصادی مجلس در نشست با سید احسان خاندوزی وزیر اقفتصاد نسبت به اظهاررات این فرد گلایه کرده و خاندوزی نیز اعلام کرد که شورای عالی بورس تحت نظارت وزرات اقتصاد نیست و اظهارات یک عضو آن، به معنی تأیید آن از سوی دولت نیست.
به نظر می رسد این سخنان خاندوزی وزیر اقتصاد به نوعی تأیید ضمنی این موضوع است که چنین سخنانی از سوی دشتیانه مطرح شده است.
از سوی دیگر، خبرگزاری آنا صرفا اقدام به بازنشر اظهار نظر دشتیانه درباره استعفای عشقی از سازمان بورس کرده بود؛ رونامه هم میهن در نخستین گام این اظهارات را منتشر کرده و سپس برخی رسانه‌های دیگر خبر منتشره در هم میهن را بازنشر کرده بودند.
همچنین در همان گزارش، موضوع تحت فشار کمیسیون اقتصادی استعفا دادن مجید عشقی از ریاست سازمان بورس از زبان وزیر اقتصاد، سخنگوی وزارت اقتصاد و نیز خود عشقی ذکر شده بود.
انتهای پیام/
∎​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *