گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد

اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد

اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

لوگو گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِیمِ
زکات علم، نشر آن است. گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد با هدف خدمت به دانش آموزان ، دانشجویان و آنهایی که علاقه به برنامه نویسی و طراحی و کلیه امور تخصصی کامپیوتر دارند با هدف نشر علم خدمت رسانی کند امید است کاربران در جهت تحقق این اهداف والا یار و همدم ما باشند . . .

اعتبار سنجی سایت
logo-samandehi
تبلیغات نمایندگی بیمه آسیا
آرشیو سایت
ترم بندی کامپیوتر

تغییر در آرشیو سایت و دسته بندی مطالب

نمایش داده می شوید!
اخطار جدی به کپی برداران از سایت
پلیس سایبری
طبق ماده (12) قانون جرايم رايانه اي: هرکس به طور غیرمجاز داده ای متعلق به دیگری را برباید، چنانچه عین داده‌ ها در اختیار صاحب آن باشد، به جزای نقدی از یک تا بیست میلیون ریال و در غیر این صورت به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.
آخرین نظرات
 • جواد
  ۳۱ فروردين ۹۸، ۲۰:۴۲ - جواد
  ممنون
تبادل بنر بیت کوین

 پادگان آموزشی دانشجویان وظیفه - مرکز آموزش پدافند هوائی سمنان

با سلام امروز یکشنبه - ۱۷ خرداد ۱۳۹۴  مصادف با الأحد - ١٩ شعبان ١٤٣٦مدیر گروه کامپیوتر دانشگاه ازاد برای آموزش سربازی به گروه پدافند سمنان اعزام می شود سازمان به

کار گیرنده : پدافند قرارگاه خاتم الانبیاء آجا می باشد .

 


آنچه در ادامه مطلب خواهید خواند :

آشنایی با گروه پدافند سمنان و پدافند خاتم الانبیاء آجا - خاطرات مرکز آموزش گروه پدافند سمنان نیز از اول تا آخر نوشته خواهد شد . . . 

با سلامی دیگر خدمت کاربران عزیز 

اول از تذکرات برگه اعزام به خدمت شروع کنیم و سپس وارد اصل مطلب بشیم

تذکرات

1-در صورت وجود هرگونه مغایرت در اطلاعات و سوابق مندرج در این برگ مراتب را در اسرع وقت به رده های وظیفه عمومی محل سکونت خود اعلام نمایید

2-هر گونه تغییر وضعیت قبل از موعد اعزام ، مانند قبولی در دانشگاه ها و موسسات آموزشی عالی ، معالفیت پزشکی ، کفالت و ... را به معاونت وظیفه عمومی مرکز استان خود اطلاع دهید .

3-مشمولانی که دارای سابقه خدمت قبلی در هر یک از نیروهای مسلح می باشند می بایتس برای ادامه خدمت به همان نیرو اعزام شوند . در صورت هرگونه مغایرت مراتب به اطلاع مسئولین اعزام برسانید .

4-هنگام عزیمت به مراکز آموزشی ، وسایل شخصی مورد نیاز را به همراه داشته و از همراه داشتن وسایلی مانند (تلفن همراه ، زیور آلات و ...)خودداری نمایید .

5-موی سر مشمول به هنگام اعزام می بایست با نمره 4 اصلاح و وضعیت ظاهری و لباس نیز ساده و متعارف باشد.

6-به هنگام اعزام این مدارک را به همراه داشته باشید : الف_ برگ واکسیناسیون ب_تصویر صفحات شناسنامه ج_تصویر کارت ملی د_عابر بانک سپه

7-عدم حضور شما در زمان و مکان تعیین شده  ، غیبت محسوب و مشومل اضافه خدمت خواهید شد.

کسری خدمت

انواع کسری خدمت در نیرو های نظامی

کسر خدمت رزمندگی پدر 

کسر خدمت بسیجی 

کسر خدمت پروژه  (برای دانشجویان با مدرک فوق لیسانس به بالا)

معاف از رزم  ؟

معاف از رزم یعنی سرباز بدلیل نقوص و بیماری استخوانی یا بیماری پوستی و یا بیماری اعصاب بنابه نظریه پزشک معتبر  نظام وظیفه قبل از اعزام به خدمت تایید شده و در برگ سبز وی ثبت می شود در این برگ در قسمت نوع بیماری : نوع بیماری وی ثبت و بنابه نظر فرمانده یگان این فرد معاف از رزم شناخته شده و از عمل پاسداری با اسلحه و رژه بنابه نظر فرمانده گردانی بلامانع می شود .

آشنایی با پدافند خاتم الانبیاء آجا 

قرارگاه پدافند هوایی ارتش ایران یکی از نیروهای چهارگانه ارتش است که در بهمن ۱۳۸۷ و با تقسیم نیروی هوایی ایران به دستور رهبر جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد.

به گفتهٔ سرتیپ خلبان احمد میقانی «تمام سامانه‌های متعلق به پدافند هوایی کشور از جمله رادارها، دستگاه‌های جمع‌آوری اطلاعات، آتشبارهای موشکی با بردهای بلند، متوسط و کوتاه و سامانه‌های توپخانه‌ای پدافندی تحت کنترل قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا خواهد بود.» ستاد فرماندهی این نیرو در بزرگراه بسیج، بلوار هجرت، جنب بیمارستان بعثت نیروی هوایی ارتش قرار دارد.

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

فرمانده

اولین فرمانده این قرارگاه امیر سرتیپ خلبان احمد میقانی بوده است.

در تاریخ ۱۳۸۹/۱۱/۵ امیر سرتیپ ستاد فرزاد اسماعیلی از سوی فرمانده کل ارتش ایران به فرماندهی این قرارگاه منصوب شد. وی با ۴۳ سال سن یکی از جوان‌ترین فرماندهان، در نیروهای مسلح ایران می‌باشد.

به گفتهٔ رهبر ایران، پدافند در اولویت اول نیروهای مسلح ایران است و این یک تغییر رویکرد بزرگ در روش جنگیدن نیروهای نظامی ایران است.

درجات در ارتش ایران

درجات در ارتش :

فوق دیپلم : گروهبان دوم ( 2 تا هشت )

لیسانس : گروهبان یکم ( 3 تا هشت )

فوق لیسانس : ستوان سوم (1 ستاره )

دکترا : ستوان دوم ( 2 ستاره )

دکترای تخصصی : ستوان یکم ( 3 ستاره )

درجات در ارتش بنابه دلایلی توسط پیشکسوتان و فرماندهان آن پس از شهریور سال 1393 یک درجه کمتر شد .

آشنائی با اصطلاحات جزئی سربازی

سرباز وظیفه : سربازی که دیپلم و یا زیر دیپلم هست در ارتش اصطلاحا به سرباز وظیفه خطاب می شوند.

دانشجوی وظیفه : سربازی که دوره دانشگاهی را دیده فوق دیپلم و به بالا تا دکترا دانشجوی وظیفه نامیده می شود .

فاصله شهر تبریز تا شهر سمنان برابر است با 835 کیلومتر

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

آشنایی با شهر سمنان

موقعیت شهر از نظر جغرافیایی

سمنان یکی از شهرهای ایران، مرکز استان سمنان و شهرستان سمنان است. این شهر در جنوب رشته کوه البرز و شمال دشت کویر در راه تهران به خراسان قرار گرفته است. آب و هوای آن خشک و معتدل می‌باشد. این شهر از سوی خاور با شهرهای دامغان شاهرود، از شمال به درجزین، مهدیشهر و شهمیرزاد و از باختر با سرخه همسایه است.

موقعیت شهر از نظر جاده ای

این شهر در طول جغرافیایی ۵۳ درجه و ۲۳ دقیقه و عرض جغرافیایی ۳۵ درجه و ۳۴ دقیقه واقع شده و ارتفاع متوسط آن از سطح دریا ۱۱۳۰ متر است. همچنین فاصله آن تا تهران ۲۱۶ کیلومتر است و به راه آهن سراسری تهران_مشهد، متصل می‌باشد و دارای دو فرودگاه (یکی تجاری و دیگری نظامی) می‌باشد. جمعیت شهرستان سمنان بر اساس نتایج سرشماری سال ۱۳۹۰ خورشیدی، برابر بر ۱۸۲٬۲۶۰ نفر که با این آمار، نود و پنجمین شهرستان بزرگ ایران است.

نوع قومیت موجود در سمنان

 شهر سمنان با ۱۵۳٬۶۸۰ نفر جمعیت، اولین شهر استان می‌باشد.[۶][۷] نژاد مردم سمنان آریایی است و به زبان فارسی و زبان سمنانی سخن می‌گویند.

از نظر گردشگری و آثار باستانی

جاذبه‌های مذهبی

امامزاده یحیی بن موسی الکاظم
امامزاده علی بن جعفر الصادق
امامزاده علی بن اشرف
بقعه پیغمبران (سیم النبی و لام النبی)
مصلی بزرگ سمنان (محل برگزاری نماز جمعه)
امام زاده علویان
امامزاده سی سر

جاذبه‌های تاریخی و باستانی

مهم‌ترین آثار تاریخی سمنان عبارتند از:

مسجد جامع سمنان
مسجد جامع زاوقان سمنان
منار سلجوقی مسجد جامع
مسجد امام سمنان
گرمابه پهنه
موزه گرمابه پهنه سمنان
دروازه ارگ سمنان
بازار سمنان
بازار مرده‌ها
برج چهل‌دختران
قلعه‌های سارو
کاروانسرای سنگی آهوان
کاروانسرای شاه سلیمانی آهوان
کاروانسراهای شاه عباسی
مقبره درویش محمود

موزه‌ها

موزه گرمابه پهنه سمنان

پارک موزه دفاع مقدس سمنان
موزه هنرهای معاصر شرق کشور
موزه حیات وحش سمنان
موزه سکه استان سمنان

صنایع دستی

صنایع دستی این شهر عبارت‌اند از:

سفال و سرامیک
دستباف‌ها
پلاس و کرباس
پارچه‌های پشمی
چادرشب‌های ابریشمی و پشمی
نمدمالی
گلیم بافی
قالی بافی

پلاک وسایل نقلیه سمنان

کد های استان سمنان 96 و 89 می باشد در خودروهای عمومی، تاکسی‌ها و خودروهای دولتی حرف پلاک همیشه یکسان است.

 اما در خودروهای شخصی این حرف پلاک بستگی به شهری دارد که پلاک خودرو در آن ثبت شده‌است.

سمنان : تا کنون حروف (ب) و (ج) واگذار شده است .

دامغان : حرف (ب) - شاهرود1 : حرف (ج) - گرمسار : حرف (د) - مهدیشهر : حرف (س) - شاهرود2 : حرف (ص)

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

وسایلی که بهتر از هنگام اعزام داشته باشید:

وسایل بهداشتی شامل : شامپو ، صابون ، ناخن گیر ، حوله ، لیف ، مسواک ، خمیر دندان

وسایل غذایی شامل : لیوان استیل دارای درب ، قاشق و چنگال و انواع بیسکویت و کمی خرما و آجیل و تن ماهی برای احتیاط بهتر است همراهتان باشد.

وسایل ضروری :  و نخ و سوزن رنگ تیره مایل به سبز پر رنگ ، سنجاق قفلی ، عینک آفتابی ، قیچی ، خودکار ، ماژیک و لاک غلط گیر و دفتر خاطراتم که بد نیست بردارید .

مدارک لازم : عابر کارت سپه و دفترچه بیمه و شناسنامه ، کارت ملی  + کپی هاشون

هر کدام از موارد بالا در مواقعی ضروری به دردتان می خورد سعی کنید تمام موارد بالا را تهیه کنید سپس هر چیزی اضافه خودتان می خواهید بردارید مثل مجله ، کتاب و ... را + موارد بالا کنید و در یک کیف پشتی بردارید

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

روز اعزام

روز دوشنبه 94/4/1 ساعت 7 دقیقه به ساعت 7 بیدار شدم دیر کرده بودم باید 7 تو هنگ تبریز بودم تا اعزامم به سمنان می کردن خانواده رو بیدار کردم و به عشقم اطلاع دادم که دارم میرم دیر کردم هر چی بدی خوبی دیدی حلالم کن خب میرم خدمت و اجباریه :(

خلاصه با ماشین رفتیم رسیدیم هنگ ساعت 7:01 دقیقه  رفتیم داخل معاونت وظیفه عمومی ، مامان آمنه ، بابا احد ، آبجی عرفانه و داداش مبین به همراه خاله لعیا و پسر خاله ابراهیمم اومده بودن تا بدرقه ام کنن.

وقتی رفتیم داخل سربازای هر شهر بترتیب پشت سر هم صف کرده بودن دوستم خاکپور صدام کرد دیدم تو صف ایستاده و گفت صف تو هم بغل صف ماست مرسی از راهنماییشون :)

خلاصه اسم ها رو می خوندن و به اندازه ی اتوبوس سوار می کردن و می بردن جاهایی که سربازا اعزام هستن تبریز 3 اتوبوس برای اعزام سرباز به سمنان داشت که ما سومین اتوبوس سوار شدیم اگه جا نبود باید خودمون می رفتیم جریان آفتابه (اگه به دریا بریم باید آفتابه ببریم چون امکان خشک شدن آب هست از شانسمون)

خلاصه سوار شدیم و تا ساعت 9 صبح طول کشید را ه افتادن اتوبوس و 9 تبریز رو به مقصد سمنان ترک کردیم سخته از خانواده دوری اشکهاشون اشکات فکراشون که چطورن نگرانی شون و ... بغض و گریه خفم کرده بود نمی تونستم لام تا کام حرفی بزنم توی اتوبوس خلاصه با اتوبوس رفتیم و رفتیم کارت تلفن خریدیم تو راه حدودا و حوالی تهرانو خواستیم بزنگیم یک دونه دکه تلفن بود که متاسفانه ازدحام زیاد سربازا جلو دکه مانع از رسیدن نوبت به ما شد خلاصه افسرده سوار اتوبوس شدیم  به راهمون ادامه دادیم راه خسته کرده بود هممونو خسته شدیم از بس جاده دیدیم کم مونده بودیم به سمنان که اتوبوس برای سرویس بهداشتی نگه داشت همه پیاده شدیم من و دوست متاهلم رامین جان بدو بدو با اینکه داشتیم 6 و 8 میزدیم  کلیه هامون می ترکید رفتیم تلفن و زنگ زدیم خلاصه عجب چسبید :) بعد رفتیم W30 بعدش سوار اتوبوس شدیم  باز حرکت کردیم و رفتیم سمنان فکر می کردیم دیگه رسیدیم چه رسیدنی چشات روز بد نبینه دو سه ساعت از سمنان هنوز راه داشتیم نیم ساعت هم از میدان استاندارد راه داشت تا پادگان تا که رسیدیم حدودای ساعت 11 اینا بود خاموشی پادگان زده شده بود دژبان اومد خواست یکم بترسونه ما رو گفت اینجا خونه خاله نیست ها ، ارتش به نظمش مربوطه خواست بگه معروفه خراب کرد ولی دژبانم پسر خوبی (بعد اسمشو بپرسم بهتون حتما میگم ) گفت حرکت کنین مستقیما ما هم رفتیم و رفتیم حدود 1.5کیلومتر رفته بودیم با ساک های حجیممون از من به شما گفتن ساکتونو هر چقدر تونستین مثل من سبک کنید :)

رسیدیم باز صفمون کردن برگه ی بیمه اینا دادن پر کردیم و اینکه اگه خدایی نکرده مردیم دیه به کی برسه پدرمونو نوشتیم درصدشو 100 گذاشتیم فرم اطلاعات شخصی هم پشت برگ بود پر کردیم وبه همراه برگه آبی(برگه اعزام به خدمت که بهمون پست شده بود ) منگنه کردیم دادیم به کسایی که فرم ها رو دادن و باز صفمون کردن دوباره اسمامونو خوندن و فرستادن دنبال جیره ی لباس و اونجا جیره ها رو دادن به صورت رندوم معلوم نبود یکی قد کوتاه بود xxl بهش دادن و یکی قد بزرگ L دادن بهش :)

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

اینم عکسی برای عاشقای لباس که ببینن تو آموزش چه لباسی می پوشن :|

جیره هم شامل (پیراهن و شلوار نظامی ، کلاه نظامی ، کلاه زمستانی یشمی ،یک عدد واکس و دو برس کوچیک و بزرگ  ، یک جفت پوتین  و یک عدد کلاه زمستانی یشمی رنگ،روبالشی سفید یادم رفت و جوراب نظامی سیاه :) ) 50000ریالم خواستن برای اینکه کیف واکس بدن و نوار بغل شلواری بدن و درجه همون دو تا اسلحه گنداق بصورت پایینی و برگه مرخصی توی کیفه بود این اقلام اجباری بودن ولی از اونجا که من ساک نداشتم و کوله همراهم بود  واسه ساک هم 250000ریال دادم و یکی گرفتم .

 حدودای ساعت 3 شب بود که گفتن برگه مرخصی میدیم برین تا لباساتونو سایز کنید و نوار شلوار و اون آرم گنداق رو هم بدوزین به لباساتون و شلوارتون ، حرکت کردیم سوار اتوبوس شیم و برگردیم تبریز به خانواده اطلاع ندادیم تا سورپرایزشون کنیم ساعت 5 یکی از دوستام به نام سجاد اسکندری بیدارم کرد با زور زیاد شدید ضعف کرده بودیم تو حالت خواب بی هوش بودیم  خودمونو رسوندیم یک غذاخوری سر راهی یک جوجه کباب خوردیم و جوری انرژی گرفتیم اونقدر گشنه بودیم که نگو و نپرس باز به راه ادامه دادیم راهمون دور بود  اونقدر شهر و روستا تابلوش بود که دیگه حالمون بهم می خورد تابلو و جاده و دریا  کویر اینا میدیدیم من عجله داشتم تا یکم زود برسم تا قبل اینکه خانمم به خونه برسه سورپرایزش کنم و هی خدا خدا می کردم قبل 4 تبریز باشم حدود 4 و ده دقیقه بود که رسیدیم ترمینال یک تاکسی بود گرفتم سجاد و رسوندیم خونشون تو طالقانی و خودمم رفت فلکه پیاده شدم طرف تاکسی ها کوی دانشگاه از دکه تلفن زنگ زدم به خانمم گفتم به پستچی گفتم چیزی بیاره بده بهت کجایی زود بگو بفرستمش دیدم تو همسایه بغلیمونو گفتم بیا پایین منتظر باش سوار تاکسی شدم ساک و گذاشتم و رفتم پیش بسوی ویلاسیتی و دید منو شوکه شده بود خلاصه به هر دومون خوش گذشت خیلی تا شنبه هم مرخصی دارم هوراااا :)

بعد رسیدم خونه دیدم بابا و مبین ت پارکینگمونن سلام کردم شوکه شدن و گوجیم کردنرفتیم بالا رسیدیم خونه با بابا  و مبین ، آبجیمون تو گوجیمون گریه کرد و فداششم من شوکه شده بود  و مامان تا رسیدم خونه شوکه شد خانوده نعمت بزرگیه به خدا :)

جمعه باز درمیایم حدود 3 و نیم بعد از ظهر تا دقیقا ساعت 6 صبح تو پادگان باشیم

امروز پنجشنبه است به عبارتی آخرین روز کاری هفته و من و خانم رفته بودیم بیرون تا به عنوان آخرین روز کاری خسته نباشید حضوری عرض کنیم خدمتشون درسته اتفاقات تلخ و شیرین تو زندگی هر کسی اتفاق می افته مهم اینه از تلخی ها عبرت بگیره و تکرار نکنه و به جای تلخی شیرینی بیافرینه خدا رو شکر یک چند نامه قطع نامه بینمون رد و بدل شد و به امید خدا با فداکاری شون ختم بخیر شد امیدواریم که تا ابد به زندگیمون غم و تلخی وارد نشه و امواج منفی دست بکشه از امروز و جاش امواج مثبت بگیره جاشونو یا علی 

امروز صبح جمعه  است و ساعت حول  حوش 12 هر لحظه اینکه می خوام برم از عشق و شهر و خانواده دور دلتنگی ای مضاعف بهم میده :( :(

مرخصی تمام شد .

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

امروز جمعه است ساعت 3:30 با بچه ها قرار گذاشتیم برای حرکت توی ترمینال آماده شیم و با اتوبوس اول بریم پادگان سمنان خب طبق قرار حاضر شدیم و سوار اتوبوس شدیم از خانواده ها خداحافظی کردیم و ساعت 4 از تبریز در اومدیم به قصد خلاصه نویسی دیگه نمیخوام چیزی از بین راه و زنگ زدن ها و ... بگم :)

ساعت 5:30 صبح بود که به پادگان رسیدیم و لباس ها رو تنمون کردیم و از شخصی گری برای مدتی خداحافظی کردیم به صفمون کردن برای گشتن وسایل ، وسایل ها رو که گشتن ما رو از دژبانی رد کردن و فرستادن به سوی آسایشگاه های موقت تا تقسیم کامل فعلا تو این آسایشگاه بمونیم . آسایشگاه ما هم با دوستان و دوستم سجاد اسکندری افتاد گردان اُحد گروهان دوران اراشدشم اسماشونو اگه تونستم می نویسم حالا رسیدیم جلوی آسایشگاه ها و گشتن تا کسی لیوان شیشه ای و چاقو و ناخن گیرش چاقو نداشته باشه . بعد از کسائی که پوشه سبز آورده بودن به همراه 10 تا A4 گرفتن اسماشونو نوشتن تا بقیه رو مجبور کنن تو مرخصی حتما بگیریم :) من بخرم خخخخ واسه ارتش :) تو خواب ببینن 

تا صبح صفمون کردن تا حدود 2 اینا بعدشم بیرون صف برای جیره پتو و لحاف اونارم گرفتیم و دوباره در اومدیم به خط شدیم برای نماز توی نمازخونه دوم ،  تا ساعت 7:30 همین کارا تکرار می شد رفتیم دست به آب و وضو رفتیم نمازخونه  و بعدا افطار رو دادن افطار قیمه و سوپ بود یکم خوردیم همراه خرما و آب بعدا رفتم آسایگاه 10:30 تا 2 یک شیفت خواب بود 2:30 بیدار شدیم برای سحری و نماز صبح اینارم انجام دادیم و یک شیفتم 4 به 6 تونستیم خوب بخوابیم چون های آسایگاه خوب بود خیلی چسبید این دو ساعت :)

ساعت 6 که شد بیدار شدیم و به خطمون کردن تو آسایشگاه اٌحد تا حدود ساعت 10 اینا بعدا باز صفمون کردن بیرون و بردن میدان و دوباره به صف و مثلا گفتن فوق لیسانس ها و دکترا رفتن گردان بدر گروهان فتح المبین بعد حروف الف تا خ گروهان شیرودی و کشوری تو گردان بدر و بقیه کسائی که فامیلیشون به غیر ایناست و لیسانس برن گردان بدر گروهان بهشتی و چمران بعد چند تا آموزش دادن مثلا آنکارد کردن پتو و اموزش های توجیهی اینکه اول ادب مهمه بعد انظباط عمومی و ظاهری و بعدا هم آموزش هائی که میدن شعارشونم اینه ایمان ، آموزش ، انظباط

شرایط گردان بدر خوبه چه از لحاظ تخت های آسایشگاهی و چه از لحاظ های دیگر ، جوری که در گردان های دیگر اراشد تخریب شخصیت می کنن تو گردان بدر اینکار رو ابدا نمی کنن و از لحاظ انظباطم بدر از همه گردان ها بهتره و ستوان یکمشم جناب احسان عاشوری هست و اراشد وحید توزنده جانی ، کسری پرویزی ، آقائی،عرب عامری ، الهی فر ، احمدی ما هم طبق شرایط حروف الفبا ا م ی ن ی افتادیم شیرودی و رفتیم نماز و برگشتیم و حالا یک ساعت فعلا اجازه خواب دادن.

در ضمن حالت کامل یعنی لباس نظامی با برگه سینه و کش شلوار و پوتین و وضعیت ناقص یعنی بدون کلاه با دمپایی تو حالت ناقص نمیشه بری اتاق اراشد و درجات بالا 

از اونجاییم که دمپایی نداشتم خخخ دو روز با کفش اسپورت می رفتم خخخ همه نگام می کردن بعد رفتم از بوفه خریدم :)

خواب چه عرض کنم کنسل شد و به صف کشیدن و آسایشگاه و آموزش ایست کشیدن و .. رو گفتن الان ساعت 3 هستش و اجازه خواب دادن که منم رفتم دکه ی تلفن و به خانممون زنگ زدیم تو راه خونه بود :) عاشقتم خانممییییییی

الانم که فعلا اینجوری ولم تا خاطرات بنویسم و وسایل و هم جم جور کنم.

بعد آماده باش دادن و تمرین ساعت 6:30 رفتیم حموم یک دوش گرفتیم و جورابامونو شستیم بعدشم رفتیم نماز و افطار بعدش توجیه شدیم چون پاس بودم ساعت 4 تا 6 الان ساعت 4 هستش و من تو پاس پوتین 3 شیرودی با دوستان مشغول چک هستیم که عقرب و رتیل و مار و ارد پوتین سربازا نشه و نظافت کنیم تا جلوی سکوی گروهان انجام دادیم. خونه چه عشق و حالی داشتیم ها :) به یاد خونه :|

فعلا رو پاس هستم تموم شدم باز می نویسم . حالا آماده باش کردن و تا ساعت 9 رو زمین آسایشگاه آماده باش بودیم بعد صفمون کردن گردامونو رو آموزش نظامی دادن بعدا آزاد باش دادن به صورت ناقص بعد رفتیم آسایشگاه ساعت 12 رفتیم نمازخونه و خوندیم برگشتیم هنگ آموزشی ساعت 1 رسیدیم آسایشگاه ساعت 4 آماده باش بودیم و ساعت 4 آزاد باش دادن باز اومدیم رو تخت خخخخ من بخوابم نه بابا رفتم دیکه به بابا زنگ زدم :) 

آقای دهقان منشی هنگم ما 3 تا تبریزی بدیم انتخاب کرد و برای کار های کامپیوتری و گفت هماهنگی با فرمانده گردان بهتون خبر می دم گفت شما معملا معاف از رژه میدان تیر میشین اونوقت و مرخصی هاتون زیاد میشه امیدوارم حل بشه :|

امیدوارم مثل شانس های گذشته نباشه :|

مامان اینارم هر وقت گرفتم یا خاموش بود یا امکان مکالمه نداشتن توی این 2 روز :(

رفتیم افطار و یک همبرگر دادن خدا شاهده میزنی زمین هوا میره با 5 تا گوجه فرنگی و2تا خرما خوردیم و بعدش نماز رفتیم آسایشگاه حضور و غیاب کردن و خاموشی زدن 10:30 خوابیدیم تا 2:15 بیدار شدیم بیداری رو زدن رفتیم وضو  نمازخنه و نماز خوندیم و رفتیم آسایشگاه بخوابیم بچه ها هم پاس پوتین ، پست آسایشگاه ، پاس دستشویی ، گروبان نگهبان زحمت میکشن برای ما ، ما خوابیدیم ساعت 6 بیدارمون کردن و بیدار باش زدن بیدار شدیم حضور و غیاب کردن بعد صف 6 تایی شدیم پشت سر هم تو آسایشگاه تا ساعت 9 بعد بردن حیاط گردان و به صف کردن تا ساعت 12 بعد آموزشآموزش دادن و بعد آزاد باش دادن برای وضو و نماز تا ساعت 3 بعد اومدن برگه دادن برای مصاحبه پر کردیم الان تا 6 میخوابیم منم زنگ زدم مامان و با بچه ها و عشقم حرف زدمممم چسبید خیلی :) الانم داریم با دوستا حرف میزنیم نتونستیم بخوابیم و بعدش رفتیم نمازخونه آخوند گفت بچه های خوب خدای مهربااااان باید همه می گفتن بلههه :) بعدش سربازان امام زمان باز باید میگفتن بله عین کودکستان :)

بعدش رفتیم افطار یک کوکو سبزی و کمی سوپ دادن یکم تلخه انگار از اون ماده لعنتیه زدن خخخ :| خوردیم و تمام رفتیم قاشق هامونو شستیم و یک ساعت وقت داشتیم تو صف تلفن واستادم نوبت من که رسید زنگ زدم یلدام برداشت قطع کردن تلفنارو :| :|

اه

بعدا رفتیم آسایشگاه حدود 10 دقیقه حضور و غیاب کردن و خاموشی رو زدن خوابیدیم تا 2:30 بیدار شدیم رفتیم سحری الان یکم وقت خالی داریم تا نماز صبح نه میشه این موقع شب به کسی زنگ زد و نه هیچی رفتیم وضو و نماز و برگشتیم ساعت 4 اومدیم آسایشگاه خوابیدیم 6:15 بیدار باش زدن و 6:30 حضور و غیاب ما هم مشغول آنکارد و شونه زدن پتو بودیم :)

بعدش بردن آموزش قدم رو و یکم صحبت سروان ملکی ساعت 12 شد رفتیم نماز ظهر و برگشتیم و نشستیم و جزوه ژ3 و تیر اندازی رو با خودکار تو جزوه هامون نوشتیم و 3:50 شد حضور و غیاب کردن و پاس ها رو گفتن نشستیم آسایشگاه ساعت 4 آزاد باش گفتن و گفتن ناقص کنیم من بدو رفتم بزنگم خانممم خاموش بود و رفتم مامان بزنگم در دسترس نبود اه :( :(

ناچار وقت حمام دادن رفتم دوش گرفتم حال گرتم و باز میرم صف دکه تلفن که خیلی طویله ساعت 5:30 :) :| انشاالله بتونم بحرفم.حرف زدم هورااااااااااااااااااااااااااااااااا به به

ساعت 10 تا 12 صف واستادم باز آموزش بدو رو و قدم رو و .... بعد رفتیم وضو رفتیم نمازخونه بعدا اومدیم آسایشگاه شهید شیرودی بصف شدیم بعد ساعت 4 آزاد باش دادن ناقص کردیم و رفتیم بخوابیم من خوابم نیومد رفتم به خونه زنگیدم به مامامن و حرف زدیم هورا :)

بعدش ساعت 7 رفتیم وضو بعد نمازخونه و افطار بعدا اومدیم آسایشگاه و w20+10 و آب بعدش اومدیم بریم باز بزنگیم هی تلفن قطع شد و نشد :(

بعد اومدیم آسایشگاه اینم بگم هر ارشدی حرف دیگه ای میزنه و حرف اون یکی ها رو تکذیب می کنه :)

اراشد توجیه نشدن یکی میگه شب شعار داره یکی میگه بعد خاموشی نداره و باز صف میدن برای گفتن یا نگفتن بعد یکی میگه شعار نظام از راست ایمان ، انظباط،آموزش هستش یکی میگه نصر من الله و فتح الغریب هستش :)

بعد چراغارو خاموش کردن خاموشی رو زدن و خوابیدیم بازم روزی از نو :)

تا سحری عین روزای دیگه بود ولی چون جمعه بود گفته بودن 8 بیدارمیشیم ولی باز چون اراشد توجیه نبودن 6 بیدارمون کردن پوتین ها رو پامون کردیم و آماده شدیم بعد ارشد عرب عامری گفت بی خود کرده هر کی بیدار کرده بعد رفتم باهاش Private حرف زدم و جریان بی نظمی اراشد و گفتم اینم عرض کنم سحری خوردیم جمعه سوپ و مرغ دادن چون سرگرد اومده بود بررسی و اراشد چن آشغال تو محوطه شونو نبرده بودن 15 روز به همشون اضافه زده بود ترسیده بودن غذای سحری جمعمون خوب بود چون سرگردم بالا سرشون بود.

بعدش که Private مکالمه ام با ارشد تموم شد با دوستام نظافت کردیم آسایشگاه رو 5 نفری . بعدش رفتیم دکه تلفن و زنگیدم Best :) :) :)

بعد محسن بابائی ، حامد باقرزاده ، مصطفی اسپره ، احمد امانی بنی نون و چرک به قول این اصفهانی های عزیز نون خشکه :) :)

خودشم رو تخت می خوردیم باید بعدا پتو رو شونه بزنم :|

بعدش بازم مثل همیشه کار کردیم و یک بازی ام کردیم با بچه ها به نام مافیا و شهروند :) چسبید دیگه داریم کم کم به وضعیت عادت می کنیم خستگیش و ... 

ولی دلتنگی ام خیلی شدیده :( :(

بعدش رفتیم نماز و افطار بعدش من پاس 2 پوتین رفتم پاس توجیهی اومدم 10:30 خاموشی خوابیدیم تا 12 بعد پاس خودم بود تا 2:30 پاس واستادم با دوستم که تو گروهان کشوری هستش که بچه تهران بود بهش ترکی یاد دادم (گولاخ - دوداخ - گاش - باش - ال - ایاخ ) خخخ :) :) یاد گرفت

خودمم یکم ژاپنی یاد گرفتم ایچ نی سان شی

بعدش رفتیم وضو و نماز و سحری بعدش خواب 4 تا 6 بیدارمون کردن رژه رفتیم در حد قدم رو و بدو رو بعدش بردن کلاس عقیدتی احکام خیلی خوب بود استاد هم سرباز بود پسر با مرامیه 

بعدش برگشتیم آسایشگاه خسته بودم دیدم ارشدآسایشگاه می خواد نقشه تخت های آسایشگاه و بکشه منم گرفتم کشیدم تا بهم کار دیگه ای ندن :|

الانم منتظرم دوستان از نماز بیان بزنگم با خانمم و مامانم هم حرف بزنم که دلم براشون یک ذره شده :(

رفتم نماز بعدش بدو رو رفتیم دکه باز 20 نفر بود اه واسه همون فقط یک دقیقه شد بحررفیم :( گریه ام گرفت قطع کردم بعد یک دقیقه زنگ به خانممم  :( :(

اومدیم آسایشگاه صف شیم برای آماده باش کلاس عقیدتی و شعار رژه :)

در دروازه سمنان رسیدم       صدای طبل و شیپور رو شنیدم

 

به خود گفتم که این طبل نظام است   دو سال شخصی گری بر من حرام است

 

نگو سمنان بگو زندان هارون      همه دور و برش دشت و بیابون

 

الا سمنان که خاکش شوره زار است     غذای پادگانش زهر مار است

 

خخخخ یعنی ترکیدیم این شعار و ارشد گروهان داد خخخ :) :)

کلاس خوبی بود بعد رفتیم برای کلاس ژ3 که یکی از بچه ها می خوند و بعدش اومدی آسایشگاه برای آمار شبانه و خاموشی :( من خانممم و می خوام :( :( :(

گریه می کنمم دوستتت دارم یلدا جونم

باز صبح شد بیداری رو زدن بیدار شدیم مثل همیشه امروزم به خانمم زنگیدم و مامانم و بابا تونستم بزنگم بعدش رفتیم کلاس عقیدتی و سالن کنفرانس رئیس کل قرارگاه اومده بود و گفت و گفت ما هم شنیدیم بعدش ظهر شد نماز و .... و بعدش آسایشگاه و رژه و ..و نماز و افطار و حمام و خاموشی بعد 2:30 شد اینم بگم احیا هم تو مسجد پادگان بودیم یادم رفت همه خمیازه کشان رفتیم صف رژه خخخخ زدیم بهم مردیم از خنده :) :)

بعد کلاس حفظ سوره فاطر عقیدتی سیاسی با دوستم احمد امانای و علی رضا اسدی بیات ، استاد اومد و خیلی عالی تدریس کرد :|

بعد نشستیم آنتراکت پیش اراشد گردان و گروهان بدر ، ارشد پرویزی از احمد یهو پرسید مال کجایی؟ احمدم چون انتظارشو نداشت یهو گفت گردان بدر پرویزی گفت خونتون اونجاس :) :) من :) احمد :) پرویزی :0

ترکیدیم از خنده :) بعد گفت فکر کردم گردانمون رو پرسیدین مال من ام پرسید گفتم تبریز بعد برگشتیم کلاس بعد اتمام کلاس با دوستام رفتم به صفمن کردن و بعد بردن محوطه گردان از اونجا تا گردان تقریبا 6 دقیقه راهه پیاده :|

10 دقیقه استراحت رفتیم وضو و نماز برگشتیم آماده باش و ... بعدش گفتن ناقص کنین اتیکت هاتون اومده اونا رو بدوزین اسم و نشان و گردان و گروهان

من و احمدم که یک پا خیاطیم خودمون ماشا الله یک پا خیاط Professional وقتی دوختم فکرم متمرکز جلوی لباس بود دیدم دوختم به پشت لباس یعنی جلو لباس و عقب با نخ به هم متصل شده بودن به این میگن تبارک الله :) :) آخه چیه شما خودت بلدی :)

بعدش احمد زد پیشونیم و خندید گفت بده من بدوزم دادم دوخت ماشاالله اینبار خب دوخت آخرین گره و که می خواست بزنه دید عین مال من شده :) :)( وای مردیمممممم از خنده

احمد خودش خانم خونه است فقط پول برای خرید جهاز نداره :)

باید از حاجی مسجدی و عاشوری کمک بگیریم برای خرید جهازیه اش :) 

بعدش رفتم آسایشگاه شهید کشوری دیدم دوستم علیرضا خوب دوخته بیچاره خسته بود گفتم بدوز گفت خسته ام خواهش کردم رومو زمین ننداخت دستش درد نکنه واقعا ازش ممنونم دوخت برام دو تا اتیکتم

بعد بردمش آسایشگاهمون احمد من و علیرضا با هم پر هلو خشکه خوردیم که احمد آورده بود اولین بارم بود خورده ام عالی بود :)

الان اومدم تو صف دکه تلفن زنگ زدم هوراااا عالی و گفتم احتمال کم برم تبریز رفتیم افطار بعدش آسایشگاه و خاموشی و به امید اینکه نامه مرخصی مونو قبول کنه فرمانده جناب احسان عاشوری خوابیدیم :)

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

صبح شد بیدار شدیم رفتیم سحری و نماز و خوابیدیم بعد 6 بیدار شدیم پتومونو شونه زدیم و رفتیم تمرین رژه و آموزش دادن بعدش نشستیم بصورت کامل آسایشگاه بصورت کامل و گفتن به چه کسایی فرمانده مرخصی داده من توش نبودم رفتم بیرون تو خلوتم گریه کردم و بغضم ترکید حالم بد بود رفتم مسجد با همه دعا کردم سر سجده که خدا کنه منم بهم مرخصی بدن که بعد نماز بصورت شوکه دیدم ارشد آسایشگاهمون دنبال منشی آسایشگاهه دو تایی گشتیم مسجد و پیداش کردیم به ارشد گفتم چیکارش داری گفت 15 نفر از هر گردان مرخصی دادن بهشون وای اسم منم اول بود پریدم هوا هوراااااااااااااااا وای خدا خدا خدا I Love You بعد سوار اتوبوس تهرانیم و از سمنان جلو پادگان میریم ترمینال جنوب تهران یاشاسین شهریمیز ساعت 4 سوار اتوبوس شدیم 4:30 حرکت کرد اتوبوسم عالی بود کولر و ... دستش طلا :)

الان حدودای سرخه هستیم خوابم برد100 تا مونده به تهران بیدار شدم و با محمد نشسته بودیم ساعت 8 رسیدیم تهران

چون 3 تا اتوبوس بودیم ما اولی بودیم اون یکی ها نیومده بودن منتظرشون موندیم با دوستامون گشتیم و گشتیم ساعت 9 دیدیم اونا اونور ترمینالن می خوان برن اورمیه چون تو سهند و ... زندگی می کردن پارسا و ... ما هم رفتیم از تعاونی 8 بلیط گرفتیم مرد خوشقلبی بود حدودای افطار بود دید سربازیم تو ظرف یک بار مصرف برا هممون آش کشید بردیم دادیم بچه ها واقعا دستش طلا سن بالا بود مرده ولی آقا تمام بود بعد 9:45 دقیقه حرکت کرد اتوبوس از تهران رفتین تبریز و ساعت 6 رسیدیم تبریز با بچه ها خداحافظی کردیم با دوستم آزاد اوجاقی رفتیم آبرسان اون رفت باغمیشه و منم رفتم فلکه ماشین نبود پیاده تا بیمارستان امام رضا با ساک رفتم و دیدم تاکسی هست 5 تومان گفتم در بستی تا تجلایی گفت بیا بشین سوار شدیم و رسیدم خونه گوشی رو گرفتم از عرفانه روشنش کردم اولین اس و به خانممم فرستادممممم واقعا چه حس خوبیهههه کنار خانواده :) :) تا شنبه صبح 6 مرخصی داریم :)

امروز جمعه است و ساعت 1:30 قرار بد ظهر اتوبوس حرکت کنه با بچه ها برگردیم پادگان که بعد بابا اینا بردن ترمینال گفتن اتوبوس دیرتر حرکت می کنه به بابا گفتم برن خونه چن به ها و مامان و بابا روزه بدن 2:30 اتوبوس حرکت کرد و 4 صبح رسیدیم پادگان و اونقدر گشتن ساک طول کشید تا 6 دژبانی لفتش داد بعد رفتیم آسایشگاه و رفتیم کلاس عقیدتی و آموزش رژه بعدشم عین روزای قبل ، نتونستم به عشقم زنگ بزنم اه :(

بعدش برگشتم آسایشگاه کار کردیم و کار و کار شبم پاس بودم نخوابیدم صبح شد بازم آموزش و به دست فنگ  و بعدش بردن ما رو آماد و پشتیبانی قرارگاه انبار مرکزیش 6 نفر بودیم از گروهان شیرودی با وَن رفتیم انبار خربزه و کتلت و گوشت برزیلی و گوجه فرنگی و نخود و کره و ماست و پنیر و ... حمل کردم بعدش نتونستیم بریم نماز ظهر بخونیم 2:30 برگشتیم بعدش وای یادم رفت صبح هم بهکاری حمم کردیم با دوستم رامین امانی و همه جای حموم و برق انداختیم :) مرد شدیم مرد.

من خانمم و می خوام :(

زنگ زدم حرف زدم هورااااا :)

اشکای خانمم و پاک کردم خودمم داشتم زیر زبونی و چشمی گریه می کردم بعدش رفتیم درس ژ3 بعدش نماز و افطار الانم تو آسایشگاه پوتین ها رو واکس زدم میبرم بزارم بیرون آسایشگاه برای خاموشی 

باز سحری شد بازم مثل همیشه بیدار شدیم سحری خوردیم بعدش ناز و بعدش آسایشگاه و 6 بیدار شدیم و آنکارد تخت و کمدم برامون آورده بودن یادمون دادن و آنکار کردیم بعدش رفتیم کلاس عقیدتی و بعدش امدیم آسایشگاه وبه خطمون کردن سران ناصر تاج از بین بچه ها چند نفر رو انتخاب کردن منم انتخاب کردن برای گارد تشریفات برای تشریفات امیر فرزاد اسماعیلی رفتیم و توجیهمون کردن بعدش واکسیل سفید و برگ سینه سفید و کمر سفید دادن تا تنمون کنیم و دیپلماتیک باشیم بعد رفتم آسایشگاه و مثل همیشه کارهای همیشگی رو کردیم زنگ زدم و با عشقم حرف زدم و مامان هم گفتم به بابا بگه پول بریزن به کارتم دستشون طلا ریختن نوکرشونم آی لاو یو خانواده :|

بعد هم افطار و نماز  و خاموشی و خواب

و اینم بگم امروز با خبر شده بودیم از طریق تلوزیون آسایشگاه کشوری که توافقات هسته ای با موفقیت بسته شده بین ایران و 5+1

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

جناب ناصر تاج امر فرموده بودن فردای این روز بریم قرارگاه برای آموزش های پافنگ  پیش فنگ و ... گارد تشریفات رفتیم به همه ژ3 دادن به منم اسلحه شماره 131 رسید یادمون دادن با ارشد عرب عاملی عزیز رفتیم خیلی خوش گذشت برای اولین بار اسلحه در دست بعدش اسلحه ها رو تحویل دادیم قرار شد باز فردا که قراره امیر بیاد تمرین کنیم رفتم مثل هر روز کارامونو کردیم زنگ زدم خانممم عاشقتم یلدام و خوابیدیم.

فردا روز شد صبح مارو بردن به خطمون کردن باز بردن قرارگاه تا ناصر تاج وضعیت ظاهری ما رو تایید کنه و تایید کردن و گفت برین آسایشگاه که ارشد عرب عامری تو راه گفت مراسم تشریفات و سرهنگ گفته لغو کنین خوشحال شدیم چون حس اش نبود :)

بعدش رفتم به خانمم زنگیدم و با مامان حرفیدم.

بعد رفتیم نماز ظهر و بعدا کلا کار ها رو انجام دادیم نظافت آسایشگاه و حیاط گردان برای تظریفات امیر به خدا همه چی یک روزه انجام دادن حیاط نماز خونه تزیین و تغییرات کلی :) بلندگو داخل گردان اهنگ پخش می کرد و ساعت 4 همه رو به صف کردن و شماره اتوبوس هامنو گفتن و برای میان دوره گفتن من و دوستای تبریزیم اتوبوس 2 تبریز شدم برای دیدین امر توی سوله ی عقیدتی مراسم با عنوان انس با قرآن برگزار شد.

اول برنامه با همخوانی سرود یاوران حسینی و منتظران مهدی بعدش مسابقه قرآنی حفظ چند سوره قرآن مخصوص سربازان وظیفه ، کادر و خانواده پرسنل و حاج آقا به به :)

ازشون اول آیه رو گفت بقیه شون باید می گفتن بعدش سرهنگ یدالله شوکتی و رئیس عقیدتی سیاسی حرف زدن و امیر وارد شد و گزارش عملکرد  اراده دادن و در مورد تحقیقات و پروژه های پهبادی و طرح هاشون .

بعدش گره تواشیح و قرآن کاراشونو کردن واقعا دستشون طلا عالی بود

سربازا هم از ته دل تمام همکارشونو کردن تا مرخضی میان دوره رو امیر ببره بالا تعداد روزشو :)

بعدا به ما گفتن میان دوره 8 روزه اوه به به :)

بعدش حاج آقای انصاری رییس عقیدتی کل قرارگاه خاتم الانبیا از طرف امیر فرزاد اسماعیلی نطق بیان فرمودند  نماز جماعت و خوندیم و بعدش سفره افطاری باز کردن  برای ضیافت امیر که واقعا هیچی کم نذاشتن پرسنل غذا های زیاد و خوب بودن کاش هر روز امیر بیاد :)

بعد خوردن

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

امیر فرزاد اسماعیلی گفتند از همه شما سربازان وظیفه متشکرم واقعا برنامه خوبی بود بعدش آرزوی ازدواج به همه سربازان با همسر پاک و دینی کردن و با تشویق و بدرقه سربازان وارد ماشین شده و قرارگاه پدافند سمنان را ترک نمودند بعد همه گردان بدر و فتح المبین به صف شدن  به آسایشگاه ها رفتن و به کاراشون رسیدن صف تلفنم زیاد بود نتونستم بحرفم با خانممم ، آخر شب وقت شد نزنگیدم تا سورپرایزش کنم روز میان دوره عاشقتم شب بخیر عزیز دلم خیلی دوستتت دارم خوابید 12:30 بیدارم کردن پست آسایشگاه بدم نظم و تعداد نفرات و باید کنترل می کردم تا ساعت 2:30 باید 2:15 بچه ها رو بیدار کنم برای سحری  و نماز یادم رفت ارشد آسایشگاه رامین اندرزی  دژبان آسایشگاه سعید باقری و منشی آسایشگاه فرید برزویی رو عوض کردن نمی دونم چرا؟

پست ام تموم شد رفتیم سحری و نماز من قبل سحری حمومم رفتم چون می دونستم مرخصی میدن امروز بهمون :| و سوپرایز خانمم :)

برگشتیم آسایشگاه تا 6 خوابیدیم بعدش آمار و ... بعدش آموزش رژه و...

بعد ظهر شد نماز  خوندم و وسایل رو جمع کردیم

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

به دستور فرماندهی 4:10 دقیقه ظهر از پادگان خارج شدیم با اتوبوس شماره 2  به سمت تبریز حرکت کردیم ساعت 6:12 صبح به خونه رسیدیم :) اس دادم به خانممم ، توی خونه همه خواب بودن  رفتم خونه :| دو سه ساعت بعدش من و دیدن خیلی خوشحال شدن خخخ :) 

میان دوره رو عشقه از این جمعه تا جمعه بعد :)

مرخصی تموم شد ساعت 12:30در اومدیم از خونه 12:45 از تبریز حرکت کردیم و تو راه ابهر تصادف کوچیکی کردیم vipمون با یک RD منتشر افسر راهنمایی شدیم اومد 3 ساعت منتظر افسر بودیم مدارک طرفین رو گرفت و رفت و رفتیم پادگان تاخیر کردیم ساعت 6:45 رسیدیم و مستقیم رفتیم آنکاردامونو کردیم و نرمش صبحگاهی کردیم و تو صبحگاه مقام سان بیننده دستوراتو دادن بعدش رفتیم بدو رو اسلحه گرفتیم 60 نفر از گردان به پشت 

فنگ ، تنبیهی هم خوردیم کلاغ پر با اسلحه رفتیم خخخ.

بعدش آموزش های باز و بسته کردن اسلحه و .... رو جناب ملکی بهمون یاد دادن و جناب سروان بوکائیان بچه ها رو به 5 دسته تقسیم کرد که یک اسلحه برسه و یاد بگیریم باز و بسته کردن ژ3 رو بعد بصورت سرعتی باز بسته کردیم و باز رژه رفتیم بعد رفتیم نماز ظهر و عصر بعد نهار و بعدش آسایشگاه بعدش رژه و ... بعدش آسایشگاه استراحت و خانمم زنگیدم.

بعد رژه باز تنبیهی بدو رو ، بدو بایست ، خخخ بعد شام و خاموشی :) اولین روز خواب خسته خسته

صبح ساعت 4 بیدار شدیم رفتیم صبحانه من حلوا شکری بود نخوردم بچه ها کیک و شیر خریدن خوردیم اومدیم آسایشگاه بغل تخت احمد امانی و حامد باقرزاده خوابیدیم کم مونده بود از آمار جا بمونم خخخخ دیده نمیشدم بچه ها دنبالم می گشتن :)

بعد ساعت 6 رفتیم رژه بنده خدا سر گروهبان احسان ابراهیم پور خواست آموزش بده ،بردنمون میدان صبحگاه و جناب سرهنگ شوکتی و سرهنگ جانباز فرهادی سخنرانی کردند به مناسبت سالگرد عملیات مرصاد

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

بعدش بردنمون سوله آموزشی اندیشه ،عقیدتی جناب سرهنگ قمری از خاطرات شیرینشون گفتن و ناراحتت کننده واقعا ما سربازیم اونا واسه ما جنگیدن (ناموس ، غیرت ، ایمان ، وطن) جناب سروان بوکائیان و جناب سروان عاشوری و جناب جزئی و ملکی و عشق است .

جناب سرهنگ داوود فرهادی هم توی جلسه معارف جنگ گفتن کتابی معرفی کردن به نام ( درخت بلوط | عملیات مرصاد (فروغ جاویدان) بعدش در مورد شهید علی اکبر شیرودی خطابه نمودند و بعد در مورد پادگان ابوذر بعد سخنان شهید چمران در مورد هوا نیوز ، سر پل دهاب ، جت رنجر ، حاج آقا حسینی ، اس پی شات 

بعد اتمام جلسه معارف جنگ ناقص می کنیم توی آسایشگاه بعد بریم نماز خونه با اجازه

رفتیم آسایشگاه کامل کردیم رفتیم نهار بعدش رفتیم سوله ی آموزشی اندیشه جناب امیر فراوان در دوره آموزش معارف جنگ در مورد نقش پدافند هوایی در جنگ و پدافند هوایی تبریز اولین پدافند عملی سخنرانی کردند .

در مورد جنگ الکترونیک passive توضیحاتی دادند بعدش کلیپ فیلم سایت سوباشی که مورد حمله رژیم صدام شده بود به نمایش قرار دادند.

بعدش تموم شد به خط شدیم و برگشتیم آسایشگاه بعدش تمرین رژه و یکم تنبیه بعد سوله آموزشی رفتیم جناب سرهنگ جمشید علی زاده رئیس تامین اجتماعی شهر سمنان باز سخرانی کردند و گفتند  خسته نباشید خدمت تمام کارکنان پدافند هوایی ، هوا نیوز و ارتش جمهوری اسلامی یک خاطره ای گفتن اشک  هم تو چشماشون دیدهه شد بعد رفتیم شام 

بعدش به خانواده و خونه زنگیدم حرف زدیم قطع شد :( بعدش زنگ زدم هورا :)

رفتیم به خط شدیم تا آمار بگیرن ارشد پرویزی بعد آمار بشمار 3 داد و خاموشی رو زد و رفتیم خوابیدیم.

صبح شد و ساعت 4 بیدار شدیم و رفتیم نماز و صبحانه ساعت 6 رفتیم نرمش توی محوطه گردان بدر بعد نرمش یک بارم تو محوطه میدان صبحگاه نرمش دادنمون بعد رفتیم سوله آموزشی اندیشه با چهارپایه هایی که تحویلمون داده بودند و امضاء گرفته بودن از ما بعدش ارشد پرویزی و سرگروهبان میرزایی بچه ها رو ردیف کردند و سخنرانی سرهنگ بازنشسته نیروی دریایی شروع شد بعدش دفترچه بیمه هامون و دادن ارشد پرویزی و مسئول بیمه سربازان اسم ها رو خوندن به ترتیب و دفترچه بیمه ها رو تحویل سربازا دادن بعد به خط شدیم رفتیم آسایشگاه بعد رژه رفتیم بخاطر ناهماهنگی های بچه ها رژه زیاد رفتیم نهارم خوردیم بعدش رفتیم آسایشگاه بعدش نماز تا 4 هم درس خوندیم (چون به همراه چهارپایه هامون یک جزوه هم دادن تا بخونیم چون آخر سر باید کتاب و امتحان می دادیم ) رزم انفرادی بعدش رژه رفتیم و ستوان بکائیان هم سان بیننده بودن بعدش اومدیم آسایشگاه زنگ زدم خانمم و حرف زدیم زنگ قطع شد حال خراب :( اومدیم آسایشگاه بعدش نماز و بعد اون شام و بعدش خاموشی و ارشد پرویزی زحمت کشیدن زدن تشکر از ارشد پرویزی عزیز صبح شد بیدار شدیم ساعت 4 آب قطع شده بود نتونستیم بریم نماز رفتیم بغل ساختمان گردان احد نشستیم الانم اومدیم گردان خودمون تو آسایشگاه چون تو صف سلف گردانمون اخره امروز سه شنبه 94/5/6 یکم می خوابیم چون خسته ایم .

بیدار شدیم صبحانه خوردیم بعدش رفتیم رژه توی میدان صبحگاه بعدش ساعت 8 به سمت سوله آموزشی بدو رو رفتیم . ارشد احمدی و پرویزی گردان و مرتب کردن ما رو چهارپایه بودیم و بچه های سمت چپ رو صندلی چوبی مدرسه ای سروان ملکی هم توضیحاتی در مورد کلاس معارف جنگ دادن . بعدش با ذکر صلوات رو صندلی هامون نشستیم . بعد سروان ملکی دنبال قاری قرآن گشت یک نفر پیدا شد تا چند آیه قرآن رو بخونه و جمع و به حال و هوای قرآنی و عارفانه ببره قرآئت تموم شد  منتظر استاد جنگ دفاع مقدس هستیم و بعضیا خواب آلود هستن یا خواب :)

بعضیا پر انرژی مثل من و علیرضا و سجاد شاداب :)

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

جناب مسعودبختیاری طراج عملیات فتح المبین رو معرفی کردن جناب داوود فرهادی مسول برگزاری کلاس معارف جنگ و بزودی پشت میکروفون حاضر میشن تا توضیحاتی در مورد جنگ خرمشهر تا مرصاد رو بدن.

سپس سرتیپ حسین خلیلی اولین خلبان f14 ایران بعد انقلاب اسلامی ( هم رزم شهید بابایی ) خیلی خوب صحبت کردند و شاداب در حالی که غم فراق برادرشونو داشتن ازشون متشکریم و آخر با تشویق سربازان وظیفه تشریف بردن و جمع پدافند سمنان رو ترک کردن بعد رفتیم بدو بوفه آب و ... بخریم بوفه هنوز بسته بود رفتیم نماز بعدش رفتیم نهار و الان اومدیم آسایشگاه کلاس حفاظت اطلاعات سروان بختیاری ساعت 2:40 دقیقه است آماده میشیم بریم کلاس . به خانمم زنگیدم دوستتت دارم خانمممی تو قلبمی و فراغ دوری رو نمیفهمیم چون تو قلب همیم.

با سر گروهبان ابراهیم پورم حرف زدیم و با هم گپ زدیم یکی یکدونه هستن عین اراشدمون  الهی فر و عرب عاملی و توزنده جانی و حسینی و محمد حسینی و احمدی خسته نباشید مخصوص همشون خیلی سخته مدیریت گروهان ها کلاسم کنسل شد قراره جزوه رو جواد ایزد پناه از هم خدمتیامون بخونه و ما بنویسیم .

  ارشد پرویزی هم با بچه ها حرف زد بعدش در مورد امریه ها پرسید که کیا امریه دارن بعد ارشد عرب عامری هم تشریف آوردن و چند تا سوال از کتاب از بخش ژ2 و... پرسیدند بچه ها جواب دادند ارشد عرب عامری یکم خندوند ما رو بعدا با ارشد پرویزی بعد پاشیدم رفتیم رژه بچه ها خراب کردند سه چهار باره رژه رفتیم عرق کردی دیگه نای نداشتیم بدو رو رفتیم تا حوض میدان صبحگاه باز برگشتیم تنبیهی و بعد تموم شد رفتیم بوفه یک دلستر خریدیم گرم گرم بودیم همه ، بعد گفتن ناقص کنین بچه ها اومدن آسایشگاه همه کارهای خودشونو می کردن نشسته بودیم تو آسایشگاه ارشد پرویزی و من و فرشاد رو انتخاب کرد منچ بازی کنیم من مهره زرد بودم، فرشاد سبز ، ارشد آقائی سبز و ارشد پرویزی آبی ، آقائی اول شد من دوم ارشد پرویزی سوم و فرشاد پاکزاد  چهارم مجبور به گرفتن دلستر آلبالو شد :)

الان اومدم تو آسایشگاه کشوری پیش سجاد اسکندری و گلمون علیرضا اسدی بیات داره .سرشو می خارونه و عاشقانه می خنده :) اوو به به :)

ساعت 6:20 دقیقه رفتیم به سمت نمازخونه فکر می کنید؟ نه نرفتیم چون آب قطع بود هم برق ها رفته بود و نتونستیم بریم نماز متاسفانه بعدش رفتیم شام و بعدش خاموشی :) بازم نه خاموشی در کار نیست وقتی برق ها رفته خدا خاموشی رو زده دیگه 9:20 همه رفتن خوابیدن ولی من که پاس بودم برا توجیه رفتم زیر تور والیبال با محمود باقری و سعید خانی و آرش ایمانی و حسام حلمی رفتیم ارشد حسینی به صفمون کرد بعد واستادم ارشد الهی فر ما رو توجیه کرد من پاس 3 آسایشگاه بودم رفتم ناقص کردم خوابیدم ساعت 10:20 تا پاس دو که پاسش تموم شد من و بیدار کنه ساعت 1:52 دقیقه بیدارم کردن کامل کردم جورابامو پوشیدم ، گتر پا رو انداختم رو پام و پوتین  و فرنچ مو پوشیدم و رفتم سر پاسمون :)

برق ها اومده ولی باز سیاهیه چون خاموشی زده شده و

با نور چراغ قوه دارم دفتر خاطراتمو می نویسم و بعدش ویراستار کنم توی سایت

چراغ قوه رو از نوید امین الرعایی گرفتم قراره بعضی بچه ها رو 3 بیدار کنم می خواستن برن حموم چون صبح ها آرومه فعلا برم آمار و به شیفت بدم 68 تا  آمار بخواب باید پاس پوتینم 68 تا پوتین شمرده باشه و 3 نفرم که پاس هستن میشه گروهان شیرودی کامل 71 نفر ، علیرضا ایزدی پور هم پاس 3 پوتین یکی از با مرام های شیرودیه . اسکندر انوری هم رفت دستشوئی :)

فرید برزوئی پاشو بسته نمیدونم چی شده امیدوارم بزودی خوب بشه پاشد بطریشو داد آب پر کردم از آب سرد کن چون شبا کسی آب نمیخوره آب ها ساعت 3 تا 5 اینا خنکه خنکه نشستم سمن چپ آسایشگاه بغل در و آمار و هر لحظه کنترل می کنم.

اسکندر ساعت 2:29 دقیقه بر

شت و باز رفت آب پر کنه:) بچه آروم و قرار نداره :) ساعت 3:45 پاسمون تموم شد ولی از شانس که داریم گفتنپون برق و روشنایی و آب نیست بچه ها رو بذارین بخوابن ، پاس محوطه هم بخوابن پاس پوتین هم پوتین هاشو بذاره آسایشگاه و بخوابه ارشد توزنده جانی گفتن بنابه گفتگوهاشون با سروان ذاکر شیفت نگهبانی

من هم از اونجا که پاس آسایشگاهم در وقفل کردم و دراز کشیدم بغل پوتین ها تا پوتین ها رو برندارن که بدبخت میشیم باید هر صدای کوچیکی اومد بیدار شم :( بدترین پاس 2 سال اخیر بوده اراشد می گفتن که هم برق نیست هم آب :)

تا ساعت 5:42 بیدار بودیم الان بیداری رو زدیم و بچه ها بیدار شدن از کف آسایشگاه پوتین هاشونو برداشتنبعدش رفتیم به صف شدیم و رفتیم صبحانه نمازم که نتونستم بخونیم نرفتیم به صف شدیم بچه ها رو بردن سوله ی آموزشی ، گارد تشریفات رو سوا کردن من ، علی رضا اسدی بیات و محمد الهویردی زاده و سجاد اسکندری ، بچه ها با ارشد عرب عامری بدو رو رفتیم قرارگاه و بعد گفتن برین اسلحه خونه برگردوندن باز به قرارگاه باز اسلحه خونه ارشد گفت بشینین خسته گیتون بره یک ستوان سوم کادر بی احترامی کرد به ارشد عرب عامری ، ارشد عرب عامری رو ناراحت کرد و فرستادن گردان بعدش ارشد محمدحسینی ما رو ردیف کرد بعد 15 دقیقه به نشانه اعتراض برگشتیم گردان بدر واقعا باید مدیریت ها یکم با ترفندایی جلوی توهین ها رو بگیره اومدیم آسایشگاه ناراحت و ناقص کردیم بریم نماز الهم عجل لولیک الفرج

بعدش رفتیم نماز وقتی برگشتیم پوریا با سروان ملکی بود من و صدا کرد و گفت 73 ای به نشانه تحقیر منم ناراحت رفتم ببینم امری دارن انجام بدم سروان ملکی من و برد آسایشگاه و یکم با لهن تند حرف زد بی خی ولش

بعد به صف شدیم 5 ناقص کردیم رفتیم با سجاد و علی رضا بیرون گردان نصر برای خرید از بوفه اش بعدش ساعت 6 رفتیم شام و 6:30 نماز و الان بعد یک چند ساعت اومدیم آسایشگاه تا خاموشی رو بعد توجیه و به صف شدن بچه ها بزننو امیدوارم خدا از طرف من عذابی به ظالمان بده که ندونن از کجا خدا سرشون بدبختی بارونده واقعا حالم خرابه از همه دوستام متشکرم که به فکرم بودن تو ناراحتی هام ، خاموشی رو زدن

ادامه تایپ مطالب بعد اولین مرخصی یگانم ان شا الله افتادم تهران شهید ستاری 

در داخل برگه امریه این مطالب بود جهت اطلاع سربازان آموزشی

گردان ها و گروهان های موجود در پدافند هوایی سمنان

گردان خیبر : اطلاعاتی در این زمینه معمولا زیر دیپلمی ها و دیپلمی ها در این گردان قرار می گیرند که شامل گروهان های مطهری - مفتح - حبیبی - همت می باشد.

و بالا ترین ساختمان  در هنگ آموزش ساختمان گردان خیبر می باشد .

گردان اُحد : اطلاعات در این زمینه معمولا فوق دیپلمی ها در این گردان قرار دارند ولی اگر آمار لیسانس های اعزامی زیاد باشد لیسانس ها را نیز شامل می شود و شامل گروهان های لشکری - مدنی - دوران - اردستانی می باشد .

و در زیر ساختمان خیبر و بالای ساختمان گردان بدر واقع شده است.

گردان نصر : اطلاعات در این زمینه لیسانس ها در این گردان قرار دارند و گروهان های بابایی - یاسینی - ستاری - فکوری در این گردان واقع شده اند.

گردان نصر نزدیکترین محل به میدان صبحگاه هنگ آموزش می باشد .

گردان بدر و فتح المبین : که در کنار هم با فاصله یک حیاط واقع شده اند فاصله 500 متری با ساختمان نصر را دارند و در یک بخش مجزا هستند که گردان بدر شامل لیسانسی ها و گردان فتح المبین دانشجویان فوق لیسانس و دکترا را شامل می شود 

گردان بدر شامل گروهان های بهشتی - چمران - شیرودی - کشوری

و فتح المبین شامل گروهان های عرب یار محمدی - همتیان می باشد .

سلسله مراتب فرماندهی (باید حفظ شوید )

عنوان

درجه

نام و نشان

فرمانده معظم کل قوا آیت ا... سید علی خامنه ای
فرمانده کل ارتش سر لشگر عطا الله صالحی
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی
فرمانده مرکز آموزش پدافند هوایی سمنان سرهنگ/ سرتیپ2 یدالله شوکتی
فرمانده هنگ آموزش سروان پیاده سید مهدی جعفری
فرمانده گردان بدر ستوان یکم پیاده احسان عاشوری
فرمانده گروهان شیرودی ستوان یکم پیاده عباس ملکی

آدرس پستی پدافند هوایی سمنان

سمنان - میدان استاندارد - جاده نظامی پدافند هوایی سمنان - هنگ آموزش 

کد پستی : 11184-35451

تلفن : 33601356-023

نمونه درخواست مرخصی ( قالب مرخصی )

                                                               

 بسمه تعالی

از : سرباز آموزشی نام و نام خانوادگی سرباز

به : فرمانده گروهان نام آسایشگاه درجه فرمانده رسته جناب نام و نام خانوادگی فرمانده

موضوع: درخواست مرخصی 

سلام علیکم

احتراما به استحضار می رساند به علت  علت گرفتن مرخصی خود را در این بخش بنویسید

تقاضای 72 یا 48 ساعت تا شهرستان ................. از مورخه ...................... الی .................... را دارم لذا خواهشمندم در صورت صلاحدید موافقت و نتیجه را امر به ابلاغ نمائید .

با تقدیم شایسته ترین  

احترامات نظامی      

امضاء سرباز آموزشی   

عکس از پدافند سمنان

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

مطالب موجود در برگه امریه بعد اتمام آموزش

 516                                                             بسمه تعالی                                       محل اعزام : آذربایجان شرقی

درجه:دانشجو   نشان- نام : مهدی امینی       نام پدر : احد      اعزامی :1394/04/01                        تحصیلات لیسانس

به شماره پرسنلی 942001778 و کد ملی 1361418842 برابر امیریه 39-1110/1/ق/نا15 مورخه 94/06/01 صادره از معاونت نیروی انسانی ق پ ه

خ (ص) نامبرده در طرح تقسیم مورخه 94/06/01 جزء سهمیه       منطقه پداه شمال ( شهید ستاری )  منظور گردید و به وی دستور

داده شد در تاریخ 94/06/08 به یگان منتقله معرفی نماید . ضمنا هزینه سفر تا یگان منتقله به حساب عابر بانک وی واریز خواهد شد .

وضعیت جسمانی    معاف از رزم [ ]      وضعیت حقوق : دارد [*] ندارد [ ] شماره بیمه : 3290136628

آدرس یگان : سه راه افسریه - جاده خراسان - نرسیده به خاور شهر- گروه پدافند هوایی شهید ستاری              

رئیس نیروی انسانی مرکز آموزش و میدان تیر شهدای وظیفه پدافند هوایی سمنان          

 سروان اداری پرسنلی جواد دلفام      

مهر و امضاء  

تغییر امریه بدون عوض

پادگان جدید : تهران - سه راه افسریه - ستاد فرماندهی پدافند هوایی تهران خاتم الانبیاء نبش بیمارستان بعثت

مرکز مطالعات  موزه و تاریخ نگاری پدافند

انتقالی با عوض به منطقه شمالغرب

با توجه به 12 ماه خدمت بنده در سمنان و پادگان شهیدستاری و قرارگاه خاتم الاتبیاء(ص) قصد انتقالی به شهر و دیار خودم و منطقه شمالغرب شهید داوود برادری را دارم با توجه به اقدامات و رسیدن نامه شماره 121-1652 مورخه 95/2/22 از شمالغرب به[ نیروی انسانی ق پ ه خ (ص)آجا] و رونوشت آن به[ مرکز مطالعات و آیین نامه های رزمی ق پ ه خ (ص) آجا ]-[پشتیبانی مرکز ق پ ه خ (ص) آجا] اقدامات لازم انجام و بلامانع اتتقالی از پش مرکز دریافت و طی نامه شماره 110-1653 به منطقه شهید داوود برادری ارسال گردید تا اقدامات لازم مبذول و ارسال شود .

مشخصات عوض : سید رضا عسگری اعزامی 94/8/1

نظامیان ناتو و واکنش پدافند از زبان امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی

چرا ایکائو آسمان ایران را امن ترین آسمان می داند؟

بازدید وزیر دفاع از نمایشگاه پدافند و مراحل باور 373 و اس 300

رژه روز ارتش 29 فروردین 95

رونمائی از سامانه S300

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

سامانه که در سال 95 از بندر انزلی ایران توسط کاروان دژبانی وارد ایران شد پس از طی مسیر سری به پدافند هوائی قرارگاه خاتم تحویل داده شد .

در رژه یکشنبه که در جوار حرم حضرت امام خمینی (ره) برگزار شد، سامانه پدافند هوایی اس300 از مقابل جایگاه ویژه عبور کرد.

روسیه پس از رفع تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران، قرارداد اس300 را در دستور کار قرار داد و پس از تجدید و اصلاح این قرارداد، سامانه اس300 وارد کشور شد.

سامانه اس-300 قادر به نابود کردن اهداف بالستیک است و از قابلیت حمله به اهداف زمینی نیز برخوردار است.

این سامانه می‌تواند هواپیماهای دشمن را در فاصله 150 کیلومتری و ارتفاع 27 کیلومتری نابود کند.

آئین گرامیداشت سی و هشتمین سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه (29 فروردین) در جوار حرم امام خمینی (ره) و با حضور حسن روحانی، رئیس جمهور ایران و جمعی از فرماندهان عالی‌رتبه نظامی برگزار شد.

مصاحبه اختصاصی  با جناب سرهنگ بازنشسته خسرو جهانی :

| چکیده ای از سخنان در زمینه انتصاب و جداسازی پدافند و افتخارات پدافند و توصیف پدافند |

من در این برهه از زمان افتخار می کردم که یک سرباز پدافند باشم
من در سخنرانی هایی که در صدا و سیما دارم همیشه گفتم
گفتم که اگر شما همیشه می خواهید پدافند را بشناسید
چون یک مسئله رو هیچ وقت فراموش نمیکنم زمانی که
جناب سرهنگ فرزاد اسماعیلی رو به عنوان فرمانده پدافند در بین 20 نفر از
زبده ترین فرماندهان و اساتید ، خدمت مقام معظم رهبری دادند که آقا این
20 نفر از نظر تخصصی از نظر رفتاری از نظر عملکرد از نظر بهره سازمانی از نظر زکاوت
و هوش و آگاهی و بصیرت این 20 نفر خودتون یکی رو انتخاب کنین به عنوان فرمانده پدافند
ایشون انگشت سبابه مبارکشون رو میبرن روی سرهنگ دوم فرزاد اسماعیلی و به هر حال در
انتصابات پدافندی به درجه سرتیپی نایل میان
یادم نمیره خیلی از پدافندیا با من بودن که محکم با دست راست زدن روی پاشون " ای داد و بیداد "
گفتم چیه ؟ گفت " تلاشایی که ما در دفاع مقدس از خودمون نشون دادیم و پرچم جمهوری اسلامی رو
در بلندترین قله عزت و شرف به احتزاز در آوردیم ای داد و بیداد از بین میره ! بابا سنی نداره این جوونه! این مگه
میتونه پدافند و اداره کنه ؟ ! " خب این الهامی است که مقام معظم رهبری شده بود که بیاد از بین این اسامی
دست رو ایشون بذاره و ایشون هم به عنوان یک چهره علمی ، یک انسان بسیار با بصیرت و آگاه و به عنوان یک الگو
و اسطوره که آدم احساس میکنه ایشون از روز اول جنگ در دفاع مقدس بوده و به نقاط حساس ، حیاتی و
استراتژیکی کل کشور ما آگاهیش به مراتب از اگاهی کشور های بیگانه که اون موقع آمریکا میومد نقاط حساس و حیاتی
ما را مشخص می کرد .
238 نقطه حساس کشور رو به 4000 رسونده و با مدیریت خاصی که داره و با سلسله مراتبی که گذاشته
و با عقیدتی سیاسی خوبی که در عمق اخلاقی و اعتقادی نیرو ها عملکرد خوبی داشته
حفاظتی که واقعا دشمن رو به پدافندیای عزیز شناسونده و ایمانم به خوبی معرفی کرده وسلسه مراتب فرماندهیشم
بسیار عالیست و از همه اینا مهمتر انسان وقتی وارد پدافند هوایی یعنی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء میشه
احساس می کنه وارد فیضیه شده انسان های بسیار مومن ، معتقد ، اطاعت پذیر و فرمان بردار از رهبری و باز هم
وقتی نگاه می کنیم میبینیم در سلسله مراتبش از پیشکسوت عالی مقاممون جناب سرتیپ به هر حال قاسم فراونا
به عنوان مشاور عملیاتی خودشون استفاده می کنن آدم فخر می کنه افتخار می ورزه به این مسئله و همیشه این نوید رو
من به مردمی که براشون صحبت میکنم دادم که شما هیچگونه ترس و وحشتی نداشته باشید
آسمان ولایی کشور به قدرتمندترین نفرات و با علم ترین نفرات سپرده شده و جمعی از عزیزا به هر حال
در سپاه ، بسیج ، ناجا و ارتش به عنوان یک قالبی که قرارگاه پدافند هوائی خاتم الانبیاء میگن جمع شدن و
مدافعان خوبی برای آسمان ولایت هستند و من دهم شهریور ماه سال 1387 رو که پدافند منتزع و منفکت شد
احساس کردم که آقا متوجه این قضیه شده اند که پدافندیا به بلوغ فکری و بلوغ علمی و نظامی کامل
رسیده اند و باید مستقل بشند و احساس کردم که یک تشویقی هم برای ما هاست که چون پدافند
خوب عمل کرده این ها هم خوب عمل کردند پس بصورت مستقیم عمل کنه و الحمد لله که اینها خودشون
رو در عملیات های مختلف خوب نشون دادند . آسمون ولایی کشور رو از ، با دستگیری ریگی ها ، با نشوندن
اون هواپیما های ناتو ، اون پهپاد ها ، به دنیا ثابت کردند که امن ترین آسمان ، آسمان ولایی کشوره ایرانه و نگهبانان
و پاسداران خوبی داره . راداریای عزیز ما با چشمان بیدارشون و انتظار ، که چون انتظار سخته به هر حال انجام وظیفه می کنند که قدرشناسی می کنیم از راداری های عزیز از توپچی های گرانقدر ، همین الان از سامانه های موشکیش و بهشون
افتخار می کنیم و میگیم خدایا شکر که اگر ما کشور رو به پیروزی رسوندیم با نیروهای مسلح دیگرمون و مدال پیروزی رو در گردن ملتمون که واقعا لیاقتشونو دارن انداختیم در حال حاضر پدافندی های حاضر و خبره تری مراقب این پرچم به احتزاز در آمده هستند و بسیار هم خوب عمل کردند و آقا وقتی می فرمایند "امروز پدافند مستحکم و استوار تر از همیشه است" یعنی تشویق پدافند یعنی رضایت رهبری که ان شاء الله آقا امام زمان از همه شما ها که مخصوصا شما پیشکوستا که اومدین و این سنگر رو خالی نذاشتین و بیش از 30 سال دارین خدمت می کنین خدانگه دار شما باشه متشکرم از دعوتتون.

اخبار مربوط به قرارگاه

صدای تیراندازی در آسمان تهران/ پرنده ناشناس در محدوده ممنوعه بود

جمعه سه دی سال 1395

حوالی ساعت ۱۰صبح امروز، چند مرتبه صدای شلیک در فاصله ای کوتاه در آسمان تهران شنیده شد. این صدا برای شهروندان تهرانی که در برخی محله های منطقه 6 تهران حضور داشتند قابل شنیدن بود.

ایلنا از قول یک منبع مطلع عنوان کرد: «یک پرنده هوایی کنترل از راه دور و مخصوص فیلمبرداری (هلی شات) که از کارگر به سمت جنوب تهران در حال پرواز و فیلمبرداری از مناطق ممنوعه بود از سوی پدافند هوایی مورد هدف قرار گرفته و متلاشی شده است.»

پس از بررسی ها قرارگاه ثارالله گزارش داد پرنده بدون سرنشین که صبح امروز در منطقه پرواز ممنوع میدان انقلاب و بیت رهبری ساقط شد  متعلق به صداوسیما بوده است. 

پس از آن محسن همدانی معاون امنیتی استانداری تهران در این خصوص گفت: «این هلی شات به دنبال تصویربرداری هوایی از محل نماز جمعه تهران بوده، اما به منطقه پرواز ممنوع بی توجهی کرده و وارد این منطقه شده است و توسط پدافند هوایی مستقر در محدوده مهندم شده است.»

وی تصریح کرد: «تیمی که مسئول پرواز این هلی شات بوده است باید به طول و عرض جغرافیایی منطقه و محدوده پرواز ممنوع توجه می کرده که در این زمینه دچار سهل انگاری شده است.» 

پرواز این هلی شات به سمت منطقه ممنوعه هرچند عمدی نبوده اما موجب می شود که از سوی توسط توپ‌های ضدهوایی مورد اصابت قرار گرفته و منهدم شود.

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) درباره شلیک سامانه های پدافندی در تهران نیز توضیحاتی منتشر کرد و پرنده بدون سرنشین را یک کواد کوپتر اعلام کرد که برای ساخت یک فیلم مستند، بدون هماهنگی اقدام به پرواز بر فراز شهر تهران کرده بود و مورد اصابت سامانه های پدافندی قرارگاه پدافند هوایی قرارگاه پدافند هویی خاتم الانبیا(ص) ارتش قرار گرفت.

لازم به ذکر است این اولین بار نیست چه چنین اتفاقی در این محدوده رخ می دهد. چند سال پیش نیز یک پرنده کوچک بدون سرنشین دانشجویان دانشگاه شریف در حال پرواز آزمایشی در حوالی این محدوده بود توسط پدافند هوایی از بین رفت. 

در همین زمینه گفتنی است در محدوده مرکزی تهران مراکز و ساختمانهای مهم مربوط به دستگاه ها و شخصیت های طراز اول با ضریب امنیتی بالا قرار گرفته است که از آن به دقت محافظت می شود.  حفاظت آسمان این محدوده نیز با همین دقت صورت می پذیرد. این مسئله منحصر به تهران نیست و در پایتخت اکثر کشورها مناطق حساسی با این قواعد وجود دارد. 

قرارگاه خاتم الانبیاء تهران به روایت تصویر

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

تصاویر تایید شده ارسالی

تصاویر ارسالی دوستان

قرارگاه پدافند هوائی خاتم الانبیاء

قرارگاه پدافند هوائی خاتم الانبیاء

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء

با سلام شما می توانید تصاویر ارسالی خود را با قالب زیر برای ما بفرستید :

نامی برای عکس برای مثال : عکسی از پدافند هوائی در آبدانان

اگر شخصیتی فرماندهی در عکس بود نام فرمانده ذکر شود برای مثال : سرلشکر عطا الله صالحی

سپس نام خود را ارسال کنید برای مثال : علی محمدی راد


سپس با عنوان "ارسال تصاویر پدافندی"  به ایمیل : unitazad.ir.amini@gmail.com ارسال فرمائید تا پس از تایید مدیریت سایت در این بخش قرار گیرد با تشکر از همه سربازان زیر پرچم و کارکنان زحمت کش پدافند هوائی خاتم الانبیاء 


نظرات (۳۴۸)

سلام خداقوت ببخشید میخواستم بدونم آبدانان چجوریه عملیات دیده بانی خوردم ممنون میشم.
💝💝💝💝سلام دوستان💝💝💝💝
سوپر گروه فعال سربازان پدافند هوایی ارتش
هر سوالی داشتین میتونید اونجا از بچه ها بپرسید
https://t.me/joinchat/JbsD2UBtrW2SH0YxjOhWvQ
سلام دوستان عزیز
یکم اسفند 97 اعزام به پدافند سمنان از تهران این روز های قبل رفتن یه حال و هوای عجیبی داره :)

هم خدمتی های عزیز میبینمتون
سلام دوستان من اعزامم ۹۷/۱۲/۱ لیسانس اگه اطلاعاتی راجب شرایط پدافند سمنان دارید بگید ببینیم جدیدن چجور شده ..!!
یه گروهی زدیم برای ثیت درخواست جابجایی
یعنی کسایی ک دنبال جابجایی هستن میتونن تواین گروه عضو شن و برای مثال برای جابجایی از اصفهان ب مشهد یه سرباز پیدا کنن ک از مشهد بخواد بره اصفهان
اینطوری میتونن باهم جابجا شن و هردو توی محل زندگیشون خدمت کنن
دستورالعمل ثبت درخواست جابجایی هم توش هست
اینم لینکش
https://t.me/joinchat/JbsD2UBtrW2SH0YxjOhWvQ
 • محمد حبیبی (دژبان)
 • سلام خدمت همه عزیزان

  آره گروه پدافند آبدانان واقعا جای عالی ، دنج و باکلاسیه و در وصف اهمیتش نظامی گروه پدافندش همین بس که امیراسماعیلی عزیز هر سال مرتب میومد و به کادریا گفته بود که همین جا پله صعودش بوده و بهترین خاطرات خدمتش از همین جاس و یادمه پارسال آخرای پاییز که اواخر خدمتم بود امیراسماعیلی و امیر موسوی برای سرکشی اربعین اومدن و از تمام نقاط پدافندی گروه مهم آبدانان بازدید کردند و 2 روز موندند .

  و در آخر باید بگم مردمش هم انصافا عالی و مهمان نوازند و با توجه به اینکه سایت اصلی (گراند) گروه داخل شهره و آب و هواش هم عالیه شانس می خواهد بیفتی آبدانان چون وقتی تموم میکنی دلت نمیاد ازش دل بکنی .

  به یاد بچه های گل اعزامی برج 4 95 آبدانان , . . .
 • امیرحسین محمدی
 • سلام آقای امینی

  تشکر بابت سایت خوبت که خاطرات دوران خدمت رو برامون زنده کرد .

  برادر من بنده خودم تو این گروه
  با درجه ستوان سوم وظیفه سال 92 خدمت کردم و مردم این منطقه و کادریای این گروه از حیث ادب میهمان نوازی و برخورد با وظیفه ها انصافا حرف ندارن و تکن و حالا شما برادر من رو چه حسابی بدون تجربه خدمت در این گروه پدافندی مهم میگی پایگاه آبدانان جای مهمی نیست ؟

  اتفاقا این گروه خیلی جای مهمیه و اینو حتی میتونی از شهدای والامقام و مهمی که در طول دفاع مقدس داده متوجه بشی که همشون در سایت راداری استراتژیک دینارکوه و گروه آبدانان شهید شدند .

  این گروه مهم پدافندی تنها یگان ارتش مستقر در کل استان ایلام است که قدمت استقرار آن به سال 1349 برمی گردد و در سال 1352 شروع به کار کرده و این گروه مهم به تنهایی دارای بیش از 6 نقطه و ایستگاه پدافندی مهم از جمله : (ایستگاه رادار استراتژیک دینارکوه) . ( ایستگاه فاشا کبیرکوه) . (فرودگاه مهم نظامی آبدانان ) . ( سایت گراند مرکز آبدانان ) . ( ایستگاه فاشا نخجیر ) . ( منطقه سراب آبدانان ) و . . . است و من هنوز که هنوز است پس از اتمام خدمت با کوله باری از بهترین خاطرات دوران زندگیم هر سال در بهار یا تابستان برای تفریح به طبیعت بی نظیر و بکر آبدانان می روم .

  با سپاس
 • امیرحسین محمدی
 • وجدانا اگر نظرم رو نذاری ازت نمی گذرم . . . .
  خدا رحمتشون کنه .
  حالا داش امینی ، بنا به تجربیاتت چجور جاییه ؟
  سلام آقا امینی

  امریم خورده (گروه پدافند هوایی آبدانان) خواستم ببینم چطور جاییه ؟
  چون کادریا میگن جای مهمیه و خوبه ، خواستم یه راهنمایی ازم بکنید . مرسی
  ✔ پاسخ :
  نه چه جای مهمی فقط تو طول دفاع مقدس شهید داشته خدا همشون و بیامرزه
  سلام جناب امینی ، وقت بخیر

  چند سوال از خدمتتون داشتم ؛

  اعزامی 12/01 هستم و شنیدم که بهش میگن برج طلایی و خواستم بدونم مرخصی اول دوره برای تنظیم و دوخت لباس چند روزه ؟ (باتوجه به اینکه 700 کیلومتر تا خونه مسافت دارم)
  و آیا برای 13 روز عید مرخصی میان دوره میدن ؟ و کلا مرخصی های این دوره طلایی چطوره .
  درجه لیسانس قاعدتا چی میدن و میشه در شرایطی مثل نفر برتر تیراندازی ستوان سومی بدن .
  و در آخر با توجه به تجاربتون واینکه معدل الف کارشناسی مهندسی برق-مخابرات هستم آیا دوره کد میخورم .

  با تشکر

  ✔ پاسخ :
  سلام بسته به تعداد دانشجو های وظیفه
  نصف نصف بود زمون ما یک سری تا 6 ام یک سری 6 ام به بعد
  لیسانس -> گروهبان یک
  برق مخابرات احتمال زیاد بخوره یک ترفند زیاد به بچه ها پخش نکنید که لیسانس برق دارید کسی جز خودتون ندونه :)
  سلام دوستان
  ی سوال فوری فوتی داشتم ممنون میشم جواب بدین.
  من امریم اومده واس فاشا تهران اصلا اطلاعاتی راجبش ندارم اینکه کجاس و منی ک دوره کد دژبانی گذروندم چیکار باید بکنم اونجام دژبان داره؟
  سلام
  اعزامی 97.10 هستم گروه پدافند سمنان
  دوستانی که گروهی چیزی دارن به شماره بنده تو تلگرام پیام بدن
  09379630506
  سلام
  فاشا خیابان پیروزی خوبه؟
  ✔ پاسخ :
  عالیه
  با سلام،میخاستم بدونم معاونت مهندسی قرارگاه تو افسریه چجور جاییه ، کارشون چیه؟
  ✔ پاسخ :
  قبلا عالی بود الان دقیق اطلاعی ندارم . 
  دقیقا دوره ی اموزشیه پدافند هوایی چند ماهه؟!
  دوستانی که اعزامی اردیبهشت 97 پدافند هوایی سمنان هستند تشریف بیارند گروه تلگرامی زیر :
  لینک گروه جهت اضافه کردن دوستان :
  https://t.me/joinchat/AoOd3EzGoCw0nRnaGSJTtg
  سلام به همه سربازا عزیز.
  اعزامی19اسفند هستم آموزشیمو افتادم پدافند اصفهان پادگان شهید بابایی.کسی میدونه چه جور جایی هست مدرکمم فوق دیپلمه.لطفا هر کسی میتونه راهنمایی کنه ممنون میشم اینم شمارمه09356602003
  اعزامی 1/12 از اصفهان- پدافند سمنان
  به نظرتون یگان کجا می افتم؟
  ممنون
 • سیاوش خشنود
 • سلام من اعزامی96/8هستم اموزشی رو تو پدافند بابلسر گذروندم
  حالا یگانم افتاد پدافند هوایی کرمانشاه دوره کدم دیدبان
  تک فرزند هستم
  بچه تهرانم چجوری باید انتقالی بگیرم؟؟؟
  ممنون میشم اگه بهم پیام بدی
  ۰۹016364668
  سلام من اعزامی ۹۶/۱۲/۱ هستم از آذر بایجان شرقی شهرستان خدا آفرین هستم کسی هست به این شماره در تلگرام اس بده ۰۹۱۴۷۳۰۶۲۰۹
  دوستان تهرانی که اعزام 12/01 دارن تو تلگرام بهم پیام بدن که تو گروه اددشون کنم
  id:jam6d
  09370221888
  سلام من اعزامی 19/10/96 هستم تو پدافند خاتم الانبیا سمنان افتادم با مدرک دیپلم لطفا از شرایط اونجا برای سربلز صفرا توضیح بدید
 • ابوالفضل
 • سلام من اعزامی19دی96پدافندسمنان.دوستانی ک اعزامشون مث منه بیان تلگرامم باهم آشناشیم اگ دوست داشتین هم مسیج بزنین09392503585
  سلام.بنده با دیپلم پدافند قرارگاه خاتم الانبیا تبریز افتادم.چجور جایی هستش؟بعد اموزشی،کجامیندازن؟ممنون میشم یکم توضیح بدین...معاف از رزم هم هستم.با این شرایط،برای من چطوری میشه؟
  سلام، وقت شما بخیر
  من یه شماره تماس از قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا تهران ، سه راه افسریه جنب بیمارستان بعثت میخوام، داداشم اونجا رفته سربازیه ، خبری نداریم هنوز ازش، میتونید کمکم کنید؟
  سلام دوستان کمکم کنین من سال 90 رفتم خدمت آموزشی بودم بد بخاطر موشگلم رفتم برای معافی اقدام کردم کاراشو رسیدم به اخراش داشت میرسید که گفتن بقیه کارا باید تو یگانت حل میشه بد خاطر موشگلاتم دوروز مونده بود ترخیص بشیم مرخصی گرفتم دیگه نرفتم الان چی کار کنم بدم دنبال معافیم میترسم برم محل خدمتم ولی میدونم برم 100 در 100 معافم فقط کمکم کنید چی کار کنم ممنون
  سلام با تشکر از اطلاعات مفیدتون.
  دوستان اعزامی 1.8.96 پدافند سمنان بیان تو این گروه تلگرام تا بیشتر اشنا بشیم.
  http://yon.ir/padafand96
  سلام می خواستم بدونم ایا امکانش هست که از پدافند ارتش به پدافند سپاه تغییر ارگان داد؟؟؟ممنون میشم اگه راهنمایی کنید...
  ✔ پاسخ :
  با سلام متاسفانه خیر
  سلام دوست عزیز
  من 9 ماه با لیسانس حقوق در پاذگان تهرانسر مشغول به خدمتم حالا قصد دارم دارم به هر طریقی ک شده از تهرانسر به یگان دیگری منتقل بشم
  میشه راهنمایی کنید که در کدوم یگان ها میشه با مدرک لیسانس حقوق قسمتی ک مربوط به رشته تحصیلی باشه خدمت کرد
  ایا بیمارستان بعثت شعبه قضاییش سرباز پدافند قبول میکنه؟؟؟
  یا مهر اباد؟؟؟
  سلام من از استان فارس آموزشی افتادم گروه پدافند شهید بابایی اصفهان اطلاع ندارید چه جور جاییه؟
  و یه سوال دیگه من احتمالا به خاطر چشمم معافیت از رزم شاملم بشه آیا میتونم تو دوره آموزشی پیگیرش باشم؟
 • خسته امریکایی برگشت
 • سلام به همه
  همون طور که موقع میان دوره اومدم اینجا نوشتم الان هم اومدم همه رو اگاه کنم
  خب ازاخر میگم اول پایان دوره و تقسیماتش که بدک نبود البته برای فوق لیسانس ها اکثرا تهران رفتن و بخش اندکی شهر های خود شون بعضی ها هم رفتن کرمان -شهر اباد بجنورد - بیرجند - اصفهان و فردو و خنداب و یکی دو شهر دیگه .
  اما تقسیمات لیسانس ها یکم خفن بود و جالب نبود این دوره 1/02/96 که من بودم بچه ها رفتن به جنوب ایران از سیستان بلوچستان گرفته تا تبریز ( به صورت نیم دایره کل جنوب و غرب رو پوشش دادن ) یعنی استان های حاشیه ای مثلا شیرازی ها رفتن سیستان و چابهار کرمانشاهی ها رفتن تبریز و بعضی ها هم خارک کیش عسلویه از تهران هم به ارومیه و تبریز رفتن و بعضی ها هم تهران-
  بابلسر که خیلی طرفدار داره برای شمالی ها فقط ده نفر میگیره اونم پارتی کلفت ها - یه بخشی از لیسانس ها هم افتادن تهران

  این دوره چون سمنان ترخیصی زیاد داشت تعداد 100 نفری برای خود سمنان نگه داشتن چون به دستور امیر منطقه بد اب هوا دو ماه کسری داره .
  اب ش سالمه نترسید سعی کنید مجهز مجهز برید از نظر مواد غذایی و دارو
  مرخصی هم کم میشه برید در جریان باشید

  تو چشم فرمانده ها اراشد اصلا اصلا نباشید الخصوص لیسانس های بد بخت که نگه ندارند ولی اگر لیسانس بومی نباشه از استان های مجاور مثل بیشتر تهران و شمال ایران و استان های نزدیک به سمنان نگه میدارند و باید بگم این بچه ها پایان دوره هم ندارند که دق میکنند بعد دو ماه بهشون مرخصی میدن

  اگر پارتی دارید غم ندارید ولی اگر ندارید همیشه در خفا راه برید که کسی مشخصات شما رو حفظ نکنند

  خودم مشهدی بودم فوق لیسانس برق قدرت افتادم مشهد ، اما بچه هایی بودن برق قدرت یا کنترل یا الکترونیک که افتادن تهران -شهر اباد -بیرجند -
  کلا بگم با توجه به نیاز سازمان تقسیم میشید و رشته تحصیلی تون
  سلام اقای امینی
  سلام من اعزامی ۱/۲/۹۶هستم اموزشیو تو پدافند سمنان گذروندم
  حالا یگانم افتاد شمالغرب تبریز معروف به رادار تبریز دوره کدم نخوردم
  میخام بدونم چجور جاییه؟ایا پاسداری داره؟ مرخصیش چجوریه؟
  بچه تهرانم چجوری باید انتقالی بگیرم؟؟؟
  ممنون میشم اگه بهم پیام بدی
  ۰۹۳۸۷۹۹۰۶۹۹
 • بهزاد قنبری
 • سلام. من اعضامیه 93/04/01 پدافند سمنان بودم.دو ماه اونجا بودیم وسط تابستون خیلی سخت بود ولی واقعا همش بعدش که تموم میشه خاطره میشه.دو ماه اونجا بودم ولی اندازه دو سال خاطره واسه تعریف کردن دارم
  آقا مهدی دمت گرم که با حوصله کامل توضیح دادی....
  منم اعزامی 4/1 پدافند هوایی سمنان خودمم بچه تخران
  ایشا.. که زود بگذره...
  سلام. واقعا مطالب مفیدی گذاشته اید و ازتون کمال تشکر رو دارم. من اعزام ۱تیر قرارگاه خاتم الانبیای سمنان هستم. اما تو برگ سفیدم محل تقسیم رو نزده و از پلیس+۱۰ و نظام وظیفه هم پرسیدم نمیدونند که خودم باید برم سمنان یا نه...فقط گفتن برم شهریار از نظام وظیفه اونجا بپرسم. چیزی که ذهنم رو خیلی مشغول کرده اینه که تو برگ سفید قبل از آدرس قرارگاه نوشته «محل مراجعه جهت اعزام» چون دانشجوی سمنان بودم میترسم نکنه پلیس+۱۰ ادرسمو اشتباهی سمنان زده باشه و برم اونجا تازه تقسیم شم برای جای دیگه... هرچی هم تو نت گشتم یه نمونه برگ سفید پیدا نکردم مقایسه کنم. ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.
  سلام من اعزامی اول تیر هستم ارشد تک فرزند و معاف از رزم ساکن کرج. خواستم ببین بعدش برای یگان تهران یا کرج میفتم یا احتمالش هست جای دیگه بفرستن .
  سلام دوست عزیز
  من بعد از آموزشی تو تبریز افتادم همدان با مدرک کاردانی. لطفا اگه اطلاعاتی در مورد نوژه و خدمات پاسداری دارید بگید . با تشکر...
 • دلتنگ وطن جدیدم آمریکا
 • با سلام به دوستان عزیز پدافند هوایی سمنان
  رفقا من اعزامی 01/02/1396 از مشهد فوق لیسانس
  آموزشی پدافند چند مرحل داره که براتون توضیح میدم
  اول از همه مرخصی اول :
  اومدم یکم از پدافند سمنان براتون بگم که بدون اطلاع مثل ما نرید ، روز اولی که میرید تقریبا سه روز یا بیشتر برای اندازه کردن لباس به همه میدن همیشه ، ولی کسایی که راه نزدیک اند برمیگردن کسایی که دور اند میمانند ( دلخواه هست ) از نظر صرفه اقتصادی .
  مرحله دوم :
  بعد از برگشت دیگه آموزشی شروع میشه براتون بگم هفته اول که فشار عصبی روحی زیاده و ارشد ها میان شما رو اول از همه به ترتیب حروف الفبا تقسیم می کنند اگر لیسانس باشید از گردان بدر شروع میشه تا خیبر اگر فوق لیسانس باشید میرید فتح المبین اگر تعداد فوق ها زیاد باشه بقیه ته مانده فوق لیسانس ها عین خودم میرن گردان بدر.
  بهتون بگم چون پادگان از شهر دوره ، از تو شهری خبری نیست هفته اول هم مرخصی نمیدن از هفته دوم به هر گروهان 25 تا 30 نفر مرخصی میدن .
  و مواظب موجودات خدایی از قبیل :مار، عقرب ،روتیل ،هزار پا ، و .... باشید ترس نداره ولی حتما شب ها چشم هاتون رو باز کنید که دیگه اومدن روی زمین خدای نکرده اتفاقی نیوفته .
  قبل از دوره ما امکانات خیلی خراب بوده این دوره به خاطر اومدن بازرس و شکایت های زیاد زیاد بچه ها ااا شرایط تغییر کرده خدا رو شکر یکم وضعیت بهتر شده فقط باید شما این چیز هایی که میگم گوش کنید که کمبود نداشته باشید
  مواد خوراکی مثل بیسکوییت، کمپوت ، آبمیوه ،خاکشیر، تخم شربتی ، و ......... و هرچی که فک میکنید فاسد نمیشه حتما حتما بیارید چون هوا خیلی گرمه و هوس میکنید و اذیت میشید الخصوص بچه های اعزامی برج 4 و 6 ، مجهز مجهز بیاید البته یه کوله داشته باشید که داخل کمد جا بشه همه چیز راستی یه حوله هم بیارید که روی وسایل باید پوشیده باشه قانونه
  از دارو بگم که حتما بیارید مثل مسکن ها ،چرک خشک کن ،چسب زخم ،قرص جوشان ، دارو تقویتی ،کرم ضد افتاب ،و ........ و هرچیزی که فک میکنید خوبه اخه درمانگاه اینجا اصلا امکانات خوبی تا الان نداشته متاسفانه
  لوازم شخصی هم مثل خاخن گیر ، لباس زیر بیارید ، قفل و......... هر چی که لازمه تون میشه بیارید ولی بگم بوفه داره ولی اگر بیارید دیگه لازم نیست تو صف بوفه باشید
  کارت تلفن حتما دو تا سه تا داشته باشید که خیلی واجبه هاااااااا
  سعی کنید نزدیک کادری ها ارشد ها نشید که سمنان نگه ندارند، سمنان خوبه ولی چون از شهر دوره و محیط ش خشک هست ارزش ماندن نداره حالا بیاید میبینید فقط برای استان سمنان خوبه فقط فقط
  اینجا اینقدر اذیت میکنند که غرور مدرک نداشته باشید الخصوص لیسانه های مظلوم رو ، فوق لیسانس باز یکم آزاد تره
  آموزشی ما یه خوبی که داشت این بود هوا خیلی خیلی گرم نبود و ماه رمضان و انتخابات باعث شد اذیت ها کم باشه و مانور ندن
  سعی کنید تخس نباشید که به فنا میرید
  الان هم تو میان دوره 6 روزه ایم
  برگردیم ببینم شرایط چی میشه تقسیمات بیاد ببینم سرنوشت ما چطور رقم میخوره باز اگر چیزی یادم اومدهمین جا بهتون میگم
  میان دوره از 10/03/96 تا 16/03/96

  شماره تماس و آدرس پدافند هوایی سمنان :
  استان سمنان - میدان استاندارد - جاده نظامی پدافند هوایی سمنان – مرکز آموزشی پدافند هوایی سمنان
  کد پستی : 11184-35451
  تلفن : 33601356- 023
  با ارزوی موفقیت برای همه 11/03/1396
  یا حق


 • علی کریم زاده بلواری
 • با عرض سلام خدمت داداشم
  مهدی جون خیلی بامرامی همیشه مرام و معرفتت در تهران و تبریز بخصوص دورانی که با هم بودیم از یادم فراموش نمی شود .

  یاشاسین مهدی امینی منیم گوزل هم خدمتیم در شعبه افراد تبریز
  ✔ پاسخ :
  ممنون علی جان خودت با مرام و با معرفت بودی ان شا الله دوران بعد خدمت ، از نظر کاری ، ازدواج و .... بخوبی حل و فصل بشه برات آرزوی بهترین ها رو دارم .
  سلام.
  کسی میدونه الان به اعزامی های 96.2.2 میان دوره دادن یا نه؟ لطفاااا جواب بدید
  سلام
  سرباز ما ۹۶.۲.۲ از شیراز اعزام شده پدافند سمنان. مرخصی اول دوره که برای اندازه کردن لباسا دادن اون نیومده.احتمالا چون ۱۲ ساعت راه هست یا خودش نیومده یا اونا بهش مرخصی ندادن.
  تا الان که ۱۸ روز گذشته اصلا زنگ نزده . شما میدونید وضعیت تلفنای اونجا به چه صورته؟
  واقعا ممنون میشم اگه اطلاع دارید جواب بدید
  سلام خسته نباشید
  من اعزامی 1.12هستم میخواستم بدونم1زاهدان پادگانش چجوریه
  2.تو امریه من هیچی ننوشته یعنی دوره کد خوردم یا نه ممنون میشم راهنمایی کنید
  ✔ پاسخ :
  هیچی ننوشته شده باشه یگانته دوره کد نخوردی بچه کجایی؟
  با سلام و تشکر. من اعزامی 1/2/96 هستم.در پیام های قبلی فرموده بودید یکی از جاهای مناسب خدمت موزه دفاع مقدسه. من با توجه به حوزه حرفه ای کارم که تو تدوین مجله و سایت و کارهای فرهنگی است علاقه مند به این مجموعه شدم. تو مرخصی اول دوره حضوری رفتم موزه تهران- پارک طالقانی- ولی هیچکس اونجا از داشتن سرباز مطلع نبود. از یکی از دوستان پدر تو شهرداری پرسیدیم میگه با توجه به اینکه اداره اونجا با سردارای سپاهه بعیده از ارتش سرباز بگیرن. میخواستم مطمئن بشم اطلاعات شما به روزه و این روزا هم این مجموعه از پدافند سرباز میگیره؟ از وقت و انرژی که برای ما میدارین کمل تشکر را دارم. ارادتمندیم!
  ✔ پاسخ :
  با سلام متاسفانه الان نه اگه به این فکر بودید متاسفانه قبل از اعزام باید امریه سازمانی میگرفتین 
  با عرض سلام و خسته نباشید...
  واقعا اطلاعاتت کمکم کرد واسه گذروندن آموزشی...
  من اعزامی 1/12/95 بودم
  مشهد عملیات ش م ه خوردم و این دوره کد هست!
  1.میخواستم بدونم دقیقا کار من چیه و چکار باید بکنم؟
  2.تقسیمات ش م ه چطوریه؟؟
  3.امکان داره کارم اداری بشه؟(امکان جذبم تو قسمتای دیگه هست؟)
  4.پاسداری و پاسبخشی هم داره این دوره کد یا نه؟؟

  منتظر جواب شما هستم
  با تشکر...
  با عرض سلام خسته نباشی،اول خواستم بابت این سایت و زحمتی براش کشیدین تشکر کنم ، من اعزامی ۱۲/۱ بودم ۱ماه مرخصی بودیم خیلی حال داد ،الانم امریم خورده عملیات جنگال -نوژه همدان ،سوال اولم اینه میشه امریه رو تغییر داد ؟اگ برم ستاد کل یا اشنا داشته باشم ؟ددوم اینکه شنیدم دوره کد مثله کلاسه صبح میری تا ظهر بعدش به ما برگه تردد میدن بریم بیرون یا نه؟؟؟برا اولین بارم هست شنیدم دوره کد جنگال گرفتن قبلا تو سایتا یا خاطرات و شنیده فقط در مورد دیدبانیو توپ ضد هوایی و مولد برق دوره کد میگرفتن ، رشتمم برق قدرت، بچه مازندرانم مدارک گرفتاریه برادر در حین خدمتو ایثارگریم داشتم که انگا کشک بود :دی
  بازم سپاس
  ✔ پاسخ :
  میشه امریه رو تغییر داد ؟اگ برم ستاد کل یا اشنا داشته باشم ؟ آشنات مرتبه اش بیشتر باشه بله
  سلام و تقدیم احترام
  آقای امینی عزیز خسته نباشید
  از اینکه بدون هیچ چشم داشتی وقت گذاشتید و این مطلب رو به مرور زمان با حوصله نوشتید ازتون کمال تشکر رو دارم . مطالبتون بسیار به بنده و خانوادم کمک کرد که خودمون رو باید برای چه شرایطی آماده کنیم . بنده الان 4 روز خدمتم :) (مرخصی برای مدارک و لباس دارم ) و از روزی که برگه اعزام رو گرفتم تمامی مطالب رو خوندم .
  خیر این دنیا و آخرت رو ببینید .
  کمال تشکر - میلاد نبوی
  ✔ پاسخ :
   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست عزیز مهندس نبوی عزیز ممنون ان شا الله به سلامتی خدمت سربازی رو تموم کرده و به آغوش خانواده برگردین خدا رو شاکرم که تونستم کمکی برای شما و خانواده عزیزتون باشم به امید فرج آقا امام زمان
 • دانشجوی وظیفه
 • ﺳﻮز ﯾﮏ ﭘﺮواﻧﻪ را ﺳﺮﺑﺎز ﻣﯽ داﻧﺪ ﻓﻘﻂ/ داغ ﯾﮏ وﯾﺮاﻧﻪ را ﺳﺮﺑﺎز ﻣﯽ داﻧﺪ ﻓﻘﻂ
  ﺳﺨﺘﯽ دوران ﺧﺪﻣﺖ،دوری از ﯾﺎر و دﯾﺎر/ ﻣﺎﺗﻢ اﯾـﻦ ﺧﺎﻧﻪ را ﺳﺮﺑﺎز ﻣﯽ داﻧﺪ ﻓﻘﻂ
  اﺷﮏ ﻏﻢ در ﭼﺸﻢ ﻣﺎدر ﻣﯿﺰﻧﺪ ﺳﻮزی ﺑﻪ دل/ ﮔﺮﯾﻪ ی ﺑﯽ ﺷﺎﻧﻪ را ﺳﺮﺑﺎز ﻣﯽ داﻧﺪ ﻓﻘﻂ
  زﺧﻤﻪ ای اﻓﺘﺎده ﺟﺎﻧﺎ اﻧﺪرون ﺳﯿﻨﻪ اش/ ﻗﺪرت ﻣﺮداﻧﻪ را ﺳﺮﺑﺎز ﻣﯽ داﻧﺪ ﻓﻘﻂ
  ﭼﻮن ﻟﺒﺎس رزم ﺑﺮ ﺗﻦ ﮐﺮده آن ﻣﺮد دﻟﯿﺮ/ ﺑُﺮجِ ﺑﯽ ﮔُﻠﺨﺎﻧﻪ را ﺳﺮﺑﺎز ﻣﯽ داﻧﺪ ﻓﻘﻂ
  ﺑﺎ ﻓﻨﻮن ﻣﺨﺘﻠﻒ راﻫﯽ ﺷﺪه او در ﻧﺒﺮد/ ﻓﺘﻨﻪ ی ﺑﯿﮕﺎﻧﻪ را ﺳﺮﺑﺎز ﻣﯽ داﻧﺪ ﻓﻘﻂ
  آﺗﺸﯽ اﻓﺘﺎده ﺑﺮ ﻟﺐ ﻫﺎی ﺧﺸﮑﺖ ای رﻓﯿﻖ/ ﻫﺮم آﺗﺸﺨﺎﻧﻪ را ﺳﺮﺑﺎز ﻣﯽ داﻧﺪ ﻓﻘﻂ
  تقدیمی به همه سربازان
 • دانشجوی وظیفه
 • عرض ادب و سلام دارم خدمت جناب آقای امینی محترم
  جناب امبنی با راهنمایی های شما اموزشی منم تو سمنان تموم شدو امریم خورد -عملیات دیده بانی --آدرس یگان: اراک -خنداب-روستای دهنو که با توجه به یه کلاغ چهل کلاغی که تو پادگان سمنان هستش و شمام ازش با خبرین بالاخره ما نفهمیدیم دوره کد خوردیم یا نه بعضیا میگن برا دوره کد خوردن تو برگه امریت باید میزد دوره عملیات دیده بانی بعضیام میگن نه عملیات یعنی همون دوره کد از سختی و اسونی خنداب هم بعضیا گفتن هتله بعضیام جهنم و برامون توصیف کردن ولی خب واقعیتش اینه که چون میگذرد غمی نیست خواستم قبل تموم شدن مرخصیم یه تشکر از شما بکنم به خاطر همه زحمت هایی که کشیدین و اطلاع رسانی هایی که وظیفه شما نبود ولی انجام دادین
  ***سپاس جناب***
  ✔ پاسخ :
  فدا بسلامتی دوره کد هستش عزیز به سلامتی تمام سربازای وطن
  داداش چه خشنی دعوا نکن مشتی ، خب حالا اگر به سوالات جواب بدی اتفاقی نمی یوفته خدا تو رو هیچ وقت رییس نکنه ، هه الحق مرام نداری عزیز
  ✔ پاسخ :
  تو این مملکت که نظامش که تو رو مفتی جذب می کنه و 21 ماه ازت بیگاری میکشه چرا من اطلاع رسانی کنم ؟! وظیفه من نیست چون دیدم با دید توهین میگی بد نیست به سوالات جواب بدی اینطوری حرف زدم باهات بده چون من نباید به خاطر چیزی که سودی برا من نداره باید اینجور تحقیر بشم حالا خلاصه خود نظامی که تو رو دعوت به همکاری کرده خودش بهت بگه مراحل رو ،مشتی  21 ماه تو این نظام عمر تو تلف کن بعد بفهم من از چی میگم برات پیشنهاد میکنم آهنگ فریاس یاس رو گوشی بدی یا علی 
  سلام ببخشید یه سوال داشتم!!میخ.استم بپرسم که نیروی زمینی ارتش از رشته های فنی و حرفه ای-یعنی رشته کامپیوتر نیرو استخدام میکند یا نه!!ممنون میشم اگه چواب بدهید.
 • سید علیرضا رحیمی
 • فرزندم در تاریخ 19/12/94 به خدمت اعزام شده واکنون در کرمان مشغول خدمت است هنوز دراین مدت حقوق برایش واریز نکرده اند(سید محمد رحیمی س م0640537626 دکارت بانکی5892101143852404 )تلفن اینجانب09159617759
  با سلام میشه سعی کنید به همه سوال ها جواب بدید
  ✔ پاسخ :
  با سلام متاسفانه خیر بنده اینقدر بیکار نیستم دونه به دونه به همه سوال هایی که جواب دادم دوباره جواب بدم کافیه نظرات بقیه رو بخونین یا علی
  سلام عرفان قیومی از تهران منم 2/2/96 اعزام به پدافند سمنان هستم
  سوالی داشتم که همون روز بهمون مرخصی میدن برگردیم واسه اماده شدن؟
  سلام من اعزامی ۲ اردیبهشت ۹۶ از اصفهان هستم
  خوشحال میشم با هم خدمتی هام تو سمنان آشنا بشم
  @mohsen8372
  سلام .. من اعزامم ۲/۲/۹۶ از اصفهان هستش -گروه پدافند
  خوشحال میشم با هم خدمتی های آینده آشنا بشم _
  ای دی تلگرامم @Ali8196
 • امیرحسین مرادی
 • سلام خسته نباشید . من 1396/2/2 افتادم پدافند خاتم الانبیا سمنان ...

  1- امکان عوض کردن هست ... که بیفتم یا اصفهان یا تهران ؟؟

  2- من وسط فوق لیسانسم مرخصی گرفتم .. مدرکم لیسانس هست .. با اوردن مدارک فوقم امکانش هست در اونجا من رو فوق لیسانس بپذیرند ؟


  ممنونم از جواب دادنتون

  سلام و عرض ادب
  من ٢/٢/٩٦ اعزامم به همین پادگان
  خواستم بدونم چطوری باید برم این پادگان
  اتوبوس داره واسه رفتن از تهران؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  ✔ پاسخ :
  اتوبوس های سمنان تو ترمینال جنوب و آزادی هستش فقط تا میدان استاندارد باید با ماشین بری بعد جاده نظامی هم ماشین های میدان استاندارد سمنان سوار شو و برو بسلامت عزیز
  سلام

  من اول اردیبهشت اعزام میشم همین پدافند سمنان

  اما مشکلی که برای من پیش اومده اینه که من دیروز متوجه درد زانو شدم و احتمالا رماتیسم مفصلی خفیف ( یا هر چیزی که هست ) دارم که البته فردا دیگه قطعی قطعی معلوم میشه
  اما به هر حال مشکل زانو و ایراد توی کشکک زانو تو عکس مشهوده اما خب طبیعتا چون تازه فهمیدم معاف از رزمی ندارم

  پام بستست و درد هم داره . چیکار باید بکنم که از سمت پادگان فشار بهم نیاد چون حرکات فیزیکی برام خیلی خیلی سخت و دردناک شده

  ممنون میشم راهنماییم کنید
  سلام. ممنون از اطلاعات مفیدی که گذاشتید.
  با سلام
  منم 2/2/96 اعزامم به پدافند سمنان، آیا لازمه حین اعزام موهامونو بزنیم یا بعد مرخصی که میدن این کارو کنیم؟؟
  سلام دوست عزیز
  من اعزامم02/01 هست محل آموزش زده پدافند هوایی سمنان،میخواستم بدونم فرق داره با قرارگاه خاتم سمنان؟مدرکم لیسانس عمران هس از فارس داراب.احتمال داره کجا بیوفتم بعدش.درضمن اول حرف فامیلم ز هس احتمالا تو چه گروهانی می افتم؟؟ چه درجه ای بهم میدن سر دوشی هس یا نه؟؟ممنون
  سلام.من سرباز آموزشی پدافند قرارگاه خاتم الانبیا سمنان هستم.تاریخ اعزامم 96.2.2 هست.برا امریه جهاد اقدام کردم سال قبل به دلیل ندادن سهمیه جواب نامه منو ندادن ولی گفتن برای برج 4 سهمیه میدن که اسامی رو اعلام میکنن.اگه امریه من تایید بشه امکان قبولی بعد دوران اموزشی هست؟
  سلام
  حیلی خوب بود
  منم 2/2/96 اعزامم
  امیدوارم همه چیز خوب باشه
  حامد جان سلام منم از مشهدم اعزامی ۱/۲ ب پدافند هوایی سمنان آیدی تلگرامم جهت آشنایی اگر دوست داشتی ممنون میشم:
  Pimni@
  در ضمن جناب آقای امینی مسئول محترم سایت از اینکه این سایت رو ایجاد کردید و این امکان رو فراهم کردید با دوستان آشنا شیم ممنونم
  ✔ پاسخ :
  ممنون که به اینجا سر زدید متشکرم
  با سلام من اعزامی 01/02/96 به پدافند سمنان هستم فوق لیسانس برق قدرت دارم از مشهد بعد دوره اموزشی امکان پخش به کدام شهر رو دارم بند پ.پ هم ندارم شانسی دارم مشهد یا تهران بیوفتم ؟؟؟؟؟ بچه های پدافند در کدوم شهرها تقسیم میشوند ??? لطفا اگر راه دارد یکم راهنمایی کنید ممنون میشم
  سلام به همگی
  اینجوری که ما تو این دو روز فهمیدیم برخلاف اسم قرارگاه خاتم که ناخوداگاه فکر ادم به سمت کارای مهندسی و سازندگی میره انگار که نه قراره به پادگانی برای گذراندن دوره رنجری بریم:-D
  بهرحال منم اعزامی اول اردیبهشت همین پادگانم از تهران.خوشال میشم به اصطلاح با هم خدمتیای ایندمون پیشاپیش آشنا بشیم
  Telegram ID: Moeiner
  با اهدا سلام و احترام خدمت شما
  چند سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین،تاریخ اعزامم یک اردیبهشت ۹۶ به پدافند سمنان
  ۱- من فوق لیسانس مدیریت،مجرد و در ضمن معاف از رزم بخاطر عیوب انکساری چشم هستم.آیا به من دوره کد تعلق میگرد یا خیر؟
  ۲- با مدرک فوق لیسانس معاف از رزم اونم از چشم میتونه مزایایی داشته باشه یا نه؟
  ۳-ماه دوم آموزش یعنی خرداد ماه ،ماه مبارک رمضان هست شرایط آموزش در این ماه چگونه است؟
  ۴-آیا معاف از رزم باعث کاهش درجه به فوق لیسانس ها میشود یا خیر بطور کلی فوق لیسانس ها چه درجه ای میگیرند؟
  ۵-آیا واژه معاف از رزم در کارت پایان خدمت درج می شود؟ چنانچه درج میشود برای استخدامی مشکلی بوجود می آید یا خیر؟
  ۶- آیا امکان استخدام بعد از اتمام کامل سربازی در ارتش و بخصوص پدافند وجود دارد؟
  ۷- هنگام مرخصی آیا از درب پادگان اتوبوس وجود دارد که سربازان را به داخل شهر ببرد یا باید خودمون ی فکری بکنیم؟
  ۸- بعد از اتمام آموزشی امکان داره کجا بیفتم؟ آیا فوق لیسانس ها به شهرهای مرزی فرستاده می شوند؟

  از مطالب خوبتان در سایتتون تشکر میکنم و به این دلیل که چنین سایتی رو ایجاد کردید تا سربازان از نگرانی در بیان ازتون واقعا ممنونم

  پیشاپیش از پاسخگویی به سوالات ممنونم
  با نهایت احترام و سپاس
  ✔ پاسخ :
  با عرض سلام و ادب و تبریک سال 1396
  ۱- من فوق لیسانس مدیریت،مجرد و در ضمن معاف از رزم بخاطر عیوب انکساری چشم هستم.آیا به من دوره کد تعلق میگرد یا خیر؟ - خیر
  ۲- با مدرک فوق لیسانس معاف از رزم اونم از چشم میتونه مزایایی داشته باشه یا نه؟ باز متاسفانه خیر
  3-۳-ماه دوم آموزش یعنی خرداد ماه ،ماه مبارک رمضان هست شرایط آموزش در این ماه چگونه است؟ فقط مسجد و کلاس های احکام و بیکاری
  ۴-آیا معاف از رزم باعث کاهش درجه به فوق لیسانس ها میشود یا خیر بطور کلی فوق لیسانس ها چه درجه ای میگیرند؟ خیر
  ۵-آیا واژه معاف از رزم در کارت پایان خدمت درج می شود؟ چنانچه درج میشود برای استخدامی مشکلی بوجود می آید یا خیر؟ خیز در کارت ثبت نمیشود برا استخدام هم تاثیری نداره
  ۶- آیا امکان استخدام بعد از اتمام کامل سربازی در ارتش و بخصوص پدافند وجود دارد؟ بله وجود دارد ولی بهتره تو آموزشی بگی تا کمکت کنن مستقیم استخدام شی بعد سربازی لازم نیست.
  ۷- هنگام مرخصی آیا از درب پادگان اتوبوس وجود دارد که سربازان را به داخل شهر ببرد یا باید خودمون ی فکری بکنیم؟ خیر ولی  واسه شهره ای بزرگ مثل اصفهان شیراز تهران تبریز و ... اتوبوس ها داخل محوطه گردان میان و سوارتون میکنن
  ۸- بعد از اتمام آموزشی امکان داره کجا بیفتم؟ آیا فوق لیسانس ها به شهرهای مرزی فرستاده می شوند؟ مدرک ملاک نیست ملاک سنجش هایی است که هر سال عوض می شوند.


  ممنون و سپاس از شما اطلاع رسانی وظیفه بنده بود موفق و موید باشید ان شا الله

  درجه اصولی شما ستوان سوم ولی ممکنه گردشکار بزنن و تا ستوان دوم بشه مونده به شانس و یگانتون و تعداد لیسانسه ها و فوق لیسانس های یگان خدمتتیتون
  سلام خسته نباشین
  اعزامی 95/12/19 هستم - پدافند اصفهان
  فوق دیپلم آی تی
  دوره کد میخوریم ؟ خوبه یا بده ؟
  به خاطر بومی سازی احتمال داره مشهد بیوفتم ؟نیشابوریم
  در مورد دوره کد یه توضیح بده
  سلام برادر. من نوزده فروردین با مدرک فوق دیپلم باید برم پدافند تبریز. راستش شنیدم دیپلم به بالاها رو میفرستن سمنان. این درسته ؟؟؟؟
  خواهشا جواب بده ...لطفا...
  ✔ پاسخ :
  با سلام خیر تازگیا پدافند تبریز فوق دیپلم و به پایین و می تونه جذب خودش کنه 
  سلام و تشکر.
  ✔ پاسخ :
  با سلام از اینکه دوگانه برخورد می کنید متاسفم در کامنتی سلام و تشکر کردین و در کامنت دیگر با نام تیم رصد سایبری قرارگاه پدافند هوایی این کامنت را فرستاده اید . "آقای مهدی امینی. سلام با توجه به انتشار برخی از مطالب دارای جنبه امنیتی و بر خلاف اصول حفاظت اطلاعات توسط شما در این سایت (از جمله عکس های فضای داخلی قرارگاه های پدافند در شهرهای مختلف، نام و تصویر درجه داران و مسئولین واحدها و تقسیم بندی،نام گردان ها و رسته های آموزشی و... ) لطفاً هرچه سریعتر این مطالب را از وب سایت خود حذف نمایید، در غیراینصورت عواقب متعاقب آن به عهده شما می باشد. " و آی پی شما با فیلتر شکن و از مجاری نیوزلند وارد سایت ما گردیده  که امکان ورود پرسنل زحمت کش حفا با آی پی نیوزلند خلاف قوانین آجا می باشد .
  اگر واقعا از پرسنل زحمت کش حفا هستید شماره بنده می توانید با تماس با شماره 09195207225 و یا سامانه اس ام اس 30002128222923 ما را در جریان بگذارید تا در صورت رعایت نشدن اصول حفاظتی ما این قسمت را تعطیل می کنیم لطفا با شماره های داخلی قرارگاه و بخش حفا تماس بگیرید یا علی به امید اینکه بدانید هدف ما اطلاع رسانی به دانشجو وظیفه های جدید الورود می باشد

 • دانشجوی وظیفه
 • با عرض سلام
  اول تشکر میکنم بابت زحمتی که برای سایت میکشین و وقتی که در اختیار سربازان اموزشی پدافند سمنان قرار میدید
  آقای امینی من اعزامی 1/12/95 از تبریزم سوالی که داشتم اینه که با تجربه ای که شما دارین و اخباری که از پدافند دارید آیا واقعا بومی سازی تو ارتش اجرا میشه؟یااینکه 80 درصدسربازا تو مناطق استان نزدیک به استان و 20 درصد مابقی پراکنده تقسیم میشوندواین پراکندگی حداکثر500تا600کیلومتر خواهد بود.
  آیا این دو بند بالا اجرا میشه؟یا همینطوری شانسی و قاطی پاتی تقسیم میکننن؟
  اعزامی های تبریز بیشتر کدام مناطق تقسیم میشوند؟
  سوال دوم اینکه:معایب و مزایای دوره کد چیه؟ و رو چه روالی دوره کد میدن؟
  ***سپاس جناب امینی ***
  ✔ پاسخ :
  با سلام خدمت شما دانشجوی وظیفه عزیز 
  بومی سازی تقریبا اجرا میشه ولی باز امکان افتادن به مناطق بیش از 600 کیلومتری هم وجود داره 

  اعزامی های تبریز بیشتر به ترتیب کرمانشاه ، تبریز ، تهران ، همدان مستقر میشن .
  دوره کد فقط معایبه چون الان رو درجه هم تاثیر نداره و فقط بعد دو ماه آموزشی (ببخشید آشخوری) باید دو ماه یا چهار ماه دیگه (آشخوری)پس بدین بعد یگانتون یک جا دیگه اگه شد اونجا هم پاسبخشی و اینا بدین مونده دوره کدتون اگه عملیات باشه خیلی بده اگه تو شهر خودت باشی . دوره کد دژبانی باشه اذیت میشی پس سعی کن دوره نخوری
  آقایون من عملیات توپچیم . یه جایی خدمت میکنم که از اون بالا خونمون رو میبینم ولی مرخصی که بهمون میدن هر 3 ماه یک باره که خدمت واسم مثل زندون شده بود . ولی کم کم عادت کردم . من یه سرباز صفرم خیلیم سختی کشیدم تا به جای خوبش رسیدم طوری شده که در هفته فقط موقه سرویس جنگ افزار لباس نظامی میپوشم . اینارو گفتم که بگم آقایون ارگانتون امریتون هرجا میفته نترسید بخدا خدمت خیلی باحاله ^^
  سلام
  امینی جان وقتت بخیر.
  عزیز ماهم بالاخره بعداز 21 ماه خدمت از پادگان سمنان ترخیص شدیم.
  با آرزوی موفقیت واسه همه سربازای پدافند هوایی ارتش.امیدوارم که این برگ از زندگیشون بخوبی ورق بخوره.
  سلام
  اگه اسم پدافند هوایی قرارگاه خاتم الانبیا رو که تو عکس های خود سایت پداجا روی عکسها و بنر های مناسبتیشون میذارن بتونید طراحی کنید ممنون میشم
  اگه برام لطف کنید نوشته فتوشاپی قرارگاه رو بذارین تو سایتتون ممنون میشم
  ✔ پاسخ :
  من لوگوشو دارم با کیفیت عالی با قیمت 30 هزار تومان میتونم تقدیم کنم
  سلام
  میتونید طرح لایه باز اسم پدافند هوایی خاتم الانبیاء را تو سایتتون بذارید؟ ممنون
  ✔ پاسخ :
  با سلام طرح شو ندارم می تونم طراحیش کنم
  با سلام کسی از مرکز اموزشی پدافند هوایی شهید نصر اصفهان که در داخل مجموعه پایگاه هشتم شکاری هست اطلاعی نداره.برادر من فوق دیپلم داشته افتاده اونجا.پدافندی ها رو معمولا بعد از پایان دوره اموزشی کجا تقسیم میکنن.بدترین حالتش چیه؟پاسخ بدید ممنون میشم.
  سلام
  چنتا سوال داشتم.
  اول اینکه پدافند هوایی اصفهان شهید بابایی چجور جاییه من ارشد الکترونیک هستم اونجا افتادم.
  دوم این که وسایل دوباره ب ما میدن یا باید خودمون ببریم.
  سوم اینکه ما روزبرگ میشیم؟ از ساعت ۲ به بعد؟
  ✔ پاسخ :
  با سلام شهید بابایی خبری ندارم
  وسایل نمیدن اونا رو باید بردارین 
  سوم روزبرگین اگه عملیات نخورین ، ساعتش بستگی به پادگانتون داره 
  سلام.من امریه استانداری استانم هستم.آموزشی هم پدافند سمنان هستم.روی برگه هم امریه دار ذکر شده.آیا باید باز نامه ای از استانداری برای پادگان ببرم یا نیاز نیست؟
  داداش من لیسانس خقوق داره معاف از رزم به علت اعصاب روان و وسواس داره.دوره کد میخوره ؟از تهران هست.الان تو اموزشی هست 1/12 رفته .لطفا جواب بدین.در ضمن میگه امکانانش خوب نیست پادگان.میگه اب قطعه تلویزیون ندارن.چجور پادگان مزخرفیه
  با سلام خدمت مهدی امینی عزیز
  دقیقا 2 ماه پیش بود که کلی استرس داشتم از این که پدافند هوایی سمنان افتادم و نمیدونستم چجوریه و فقط تنها جایی که جواب سوالامو میگرفتم همین سایت بود
  خدا شکر دوره آموزشی تموم شد و از حق نگذریم درسته کم و کاستی داشت و خیلی سرد بود :) ولی دوره خوبی بود و خاطرات خوبی داشت
  امروزم که امریه رو گرفتیم و افتادم منطقه شمال (شهید ستاری)
  سلام.بنده 95.12.1عزامم هستش از تبریز افتادم پدافند سمنان.ایا میتوانم بعد از اموزشی بیفتم تبریز خودمم تک فرزند هستم.ممنون میشم جواب بدین
  سلام.بنده 95.12.1عزامم هستش از تبریز افتادم پدافند سمنان.ایا میتوانم بعد از اموزشی بیفتم تبریز خودمم تک فرزند هستم.ممنون میشم جواب بدین
  با سلام . من امریه بودم ... پدافند آموزش دیدم . حالا برای ترخیص 1-12-95 باید برم تهران . سوال داشتم از خدمت شما ،
  چه مدارکی برای ارائه به پادگان باید با خودم همراه داشته باشم ؟

  و اینکه عکس حتما باید نظامی باشه ؟

  لباس آموزشی من برچسب (نام و نام خانوادگی) نداره ولی درجه طلایی گرفتم مشکلی نداره ؟؟

  روال کار ترخیص معمولآ چقدر طول میکشه ؟

  ممنون میشم سریع تر راهنماییم کنید ....
  سلام من اهل مشهد هستم و مدرکم هم فوق لیسانس مکاترونیک هستش...اول فامیلیم هم میم هست(که میدونین اخرسر اگر چیزی موند به شما میرسه)
  تا دیروز فکر میکردم اموزشیم 100درصد بیرجند هست
  اماوقتی برگه سفید(که مشخص میکنه کجا افتادی..)گرفتم فهمیدم افتادم پدافند خاتم الانبیا سمنان برای آموزشی ، اعزام 95.12.1 .کلا یهو دلم ریخت....اخه معمولا خراسانی ها آموزشی بیرجند هستند اونجا از سال 90 به بعد با ساخت ساحتمون های جدید و نوساز و امکانات، برای ماها با این شرایط چندان سخت نبود ولی حالا با توصیفاتی که از امکانات اولیه پدافند خاتم الانبیا سمنان مثل اب بد و وقطعیش و حمام حتی نداشن مایع دست شویی!!!!..... خوندم (فهمیدم من واقعا از اون هایی هستم که رو به دریا میرم باید آفتابه آبی هم ببرم) .....الان اصلا حس خوبی ندارم

  نمیدونم بعضی مسئولین درباره خراسانی ها چی فکر کردن ....یا ماها رو میندازن مرز سیستان و بلوچستان یا مرز افغانستان یا ی جایی که دهنمون سرویس بشه...کلا محکوم به مرگیم....(خیر سرمون اینقدر درس خوندیم که خدمت عذاب نکشیم)

  1-دوست عزیز ایا طرفای مشهد هم جایی هست که بعد اموزشی اونجا خدمت کنم؟؟؟؟؟ (اخه شرق مملکت هم به پدافند نیاز داره...)
  2- احتمالش هست من بدبخت بیافتم مشهد...؟؟؟؟؟
  3- با توضیحاتی که دادم احتمالا شرایطم در اونجا چطور هست؟؟؟؟
  4- (یک سوال خیلی مهم) ایا بنظر شما معافیت پزشکی گرفتن عاقلانه هستش؟؟؟؟(چون خدمت 2 ساله ولی مشکل در پیدا کردن کار بخاطر کارت پایان خدمت با معافیت پزشکی یک عمر......)

  ممنوم میشم به سوالاتم با حوصله و کامل پاسخ بدین (اگر رابطی هم دارین ممنون میشم با تحقیق به سوالاتم پاسخ بدین)
  بخاطر تمام زحمت هاتون در این سایت از شما هم سپاسگذارم
  ✔ پاسخ :
  سلام دوست عزیز تماس بگیرید
  من از رشت قرار 1.12.95 اعزام شم پدافند خاتم الانبیا سمنان برای آموزشی.امریه هستم.ممنون از نوشته ها و راهنمایی هاتون
  با سلام
  من اعزامی یکم اسفندم
  چقدر احتمال داره بعد اموزشی اصفهان بیفتم
  سلام برادر اعزامی۱۰/۱ هستم امریه مارو کی میدن حدودا یو اسفند میدن آیا ممکنه زودتر بدن
  سلام اموزش من 12.01 افتاده پدافند سمنان و از تبریزم به نظرتون چقدر احتمال داره بعد اموزشی تبریز بیافتم.ممنون میشم جواب بدید تا از نگرانی دربیام
  ✔ پاسخ :
  خیلی کم متاسفانه
  سلام
  من ستاد فرماندهی قرارگاه پدافند هوائی خاتم الانبیاء(ص) اعزام شدم اموزشی مدرک ام لیسانس کامپیوتر از گرگان دارم اعزام میشم اول اینکه چطوری میشه درجه ستوان سومی بگیرم اگه هست بگید لطفا دوم اینکه چطوری میتونم نزدیک ترین پایگاه هوایی بیافتم مثلا بابلسر اگه جواب بدمن ستاد فرماندهی قرارگاه پدافند هوائی خاتم الانبیاء(ص) اعزام شدم اموزشی مدرک ام لیسانس کامپیوتر از گرگان دارم اعزام میشم اول اینکه چطوری میشه درجه ستوان سومی بگیرم اگه هست بگید لطفا دوم اینکه چطوری میتونم نزدیک ترین پایگاه هوایی بیافتم مثلا بابلسر اگه جواب بدید ممنون میشم
  ✔ پاسخ :
  با سلام در تماسی که تلفنی با شما زدم جواب ها رو دادم اینجا هم تکرار کنم ؟ :)
 • حامد مشهدی
 • سلام داداش
  من مدارکم و واسه گرفتن امریه قبل از خدمت واسه دوتا ارگان پست کردم
  اول سپاه امام رضا نشهد
  دوم انرژی اتمی تهران
  حالا نمیدونم اموزشیم چرا افتادم خاتم الانبیا سمنان مدرکمم فوق لیسانس حقوقه.مشهدم هستم
  ✔ پاسخ :
  مهم نیست اگه امریه داری بعد آموزشی میفرستنت محلی که امریه داری فقط باید مطمئن بشی کدوم امریه ات قبول شده و مبلغ حق امریه رو سازمان مورد نظر به ناجا واریز کنه
  سلام. حاجی دمت گرم کلی خاطره زنده شد برام. من اعزامی 93/12/01 بودم . سمنان. بعدش دوره هاگ تبریز و بعدش قرارگاه خاتم تهران.
  یادش بخیر . خدایی من از پدافند هیچ خاطره بدی ندارم
  اینم بگم یک سال آخر خدمتم رو انتقالی گرفتم شهر خودم و تغییر نیرو دادم و نوی نیروی زمینی خدمت کردم.
  فقط اینو به بچه هایی که میخوان تازه برن خدمت بگم که دعا کنید فقط بیوفتین پدافند که بهشته
  سلام من پدرم 28 ماه جپهه داره میخواستم ببینم میتونم ار کسریش استفاده کنم متولد 74 هستم
  ممنون
  ✔ پاسخ :
  متاسفانه خیر
  اقا لطفا اطلاعاتی راجع به گردان 15 پالایشگاه نفت تهران توی باقر شهر بدین....
  چجوور جااییه؟؟؟
  امکاناتش... ؟؟؟؟
  اداریه؟؟؟پاسداری داره؟؟؟؟
  ممنون ک جواب میدین
  سلام دوست عزیز خواهشا اطلاعاتی راجع به گردان 15 پالایشگاه باقر اباد شهر ری بدین... اینکه کجاست و چه جور جاییه و اون منطقه پاسداری داره یا نه
  سلام هم خدمتی عزیز,تشکر از سایت خیلی خوبتون
  یه سوال از خدمتتان داشتم,میگم سرباز پدافند بعد از اموزشی چه جاهایی میتونه جذب بشه,منظورم غیره پدافنده(مثلا من شنیدم کانون بازنشستگانها نیرو میگیرند),میشه لطف کنید اگه اطلاعاتی در این زمینه دارید راهنماییمون کنید
  با تشکر
  ✔ پاسخ :
  سازمان انرژی اتمی - موزه دفاع مقدس - صدا وسیما-بنیاد ملی نخبگان و هزاران هزار سازمان دیگه
  سلام میشه فرق گروه و منطقه را ک در امریه ها ذکر شده رو بگید چ از لحاظ فعالیت ها چ از لحاظ های دیگه.....
  ✔ پاسخ :
  با سلام چشم هر گروهی زیرمجموعه یک منطقه است بعبارتی هر منطقه شامل چندین گروه است
  سلام دوست عزیز
  من لیسانسم و معاف از رزم . دوره کد مولد برق اس 200 خوردم .
  وضعیتم چطور میشه ؟ خوبه یا بد ؟
  سلام فردا روز معرفی به یگانه میشه بگید تا چه ساعتی باید خودمون رو معرفی کنیم به یگان...... چه ساعتی اونجا باشیم...
  میشه نظرتون هم راجع به پادگان تهرانسر بگید....
  ✔ پاسخ :
  ساعت مهم نیس :|

  تهرانسر فقط دژبانیش گیره
  سلام وقت بخیر ممنوم از خاطراتتون دقیقا همونجوری بودکه گفتین
  من امریه ام خورده تبریز اطلاعاتی دارین درباره پدافند تبریز؟
  ✔ پاسخ :
  بهشته
  سلام، من یگان افتادم پشتیبانی مرکز قرارگاه پدافند هوایی تو افسریه، تو امریه نوشته پشتیبانی مرکز سامانه ۱۱۰ میخواستم بدونم این پشتیبانی و سامانه ۱۱۰ چه جور جایی هست و کارش چیه؟ ضمنا من که معاف از رزمم پاس میدم یا نه؟ ممنون
  ✔ پاسخ :
  اطلاع دقیقی ندارم
 • سید نادر
 • سلام درجه ام زده دانشجو ایا دور کدم ؟ چه جوری بفهمم که دور کدم ممنون میشم ؟
  من امورشی بابلسر بودم.ناصرتاش الان فرمانده قرارگاه اونجاست
  سلام و خسته نباشید خدمت شما
  غرض از مزاحمت
  بنده یگانم خورده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا جنب بیمارستان بعثت
  خواستم بدونم چه جور جاییه در ضمن لیسانس هستم .
  ممنون میشم جواب بدین
  سلام مرسی از سایت خوبت سایتی ک تمام دلشوره های دوران اموزشی رو از من گرفت و باعث شد با اطلاعات کاملی وارد پادگان بشم انگار ک سالها اونجا بودم...
  یه چندتا سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید.... اینکه در امریه من زده شده که 16ام به یگان معرفی کنیم خودمون رو به شهراباد.. حالا با توجه ب اینکه 16ام پنجشنبه هست اگه شنبه معرفی کنیم خودمون رو مشکلی پیش میاد؟؟؟؟ایا سر ساعت معینی باید معرفی کنیم خودمون رو مثلن قبل از شش صبح یا نه هر ساعت ک بود مشکلی نداره؟؟؟ایا با توجه به اینکه از راه دور اعزام میشیم و هیچ شناختی از اون منطقه نداریم میشه با خودمون گوشی ساده ببریم؟؟؟سوال بعد هم اینکه از کی میتونیم برای تغییر امریه و انتقال به تهران به دلیل گرفتاری(سرپرستی خانواده) اقدام کنیم؟؟؟ایا به محض ورود ب یگان میشه درخواست داد یا باید مدت زمانی بگذره؟؟؟و اینکه چه مدارکی در یگان ازمون میخوان؟؟
  مزسی بابت راهنمایی
  اقا چطور میشه با رییس نیروی انسانی در خصوص مشکلات و تغییر امریه و انتقالی ملاقات داشت؟؟؟
  ✔ پاسخ :
  امکان نداره
  رئیس نه فرمانده
  بازم ببخشید
  دوره کد قرارگاه خوردم جنب بیمارستان بعثت کلا از شرایطش دژبانی باخبرین که چطوره ؟
  ✔ پاسخ :
  خیلی بده مواظب باشین عقده ای نشین زیر فشار .کادر و ولش هوای هم لباستو داشته باش
  باسلام
  من اعزامی 1/8هستم داخل امریه زده دوره پلیس هوایی چطوری؟بعد ازاون هرکس شهر خودش میوفته من اعزامی تهرانم
  ✔ پاسخ :
  دژبانی بعد اون مونده به اونجا که دوره کد خوردی
  سلام اقا تهرانسر هم سایت داره.....ایا اونجا کار اداری هم میدن اخه میگن هرکس تهرانسر باشه فقط وفقط پاسداری داره
  سلام
  از وبی که داری خیلی ممنون استفاده کردیم

  آقا ما بچه تهرانیم , آموزشیمون هم 02 پرندک تهران بودش
  مدرک تحصیلیمون هم فوق دیپلم هستش رشته مدیریت مالی

  الان دوره کد خوردم گروه 33 توپخانه سرلشگر خدابنده لو , سنندج
  رسته پدافند هوایی - عملیات توپ زمین به هوا

  این چی هستش یعنی تا آخر سربازی قراره من پشت توپ بشینم و محاسبه کنم و توپ شلیک کنم ؟

  چقدر احتمال داره بعد دوره کد بیافتم شهر خودمون یعنی تهران
  شرایط تک پسری هم دارم
  یه سوال تاریخ معرفی رو زده 10/10 که دقیقا روز جمعه هستش
  الان ما روز جمعه باید قبل 6 صبح باید حضور بزنیم یا اینکه جمعه عصر هم برسیم پادگان کاری ندارن؟

  من کارم طراحی سایت هستش میشه کاری کرد که اداری بیافتم؟ و تو پدافند هوایی نباشم یا هم قسمت اداری پادگان باشم؟

  با تشکر
  ✔ پاسخ :
  نه جمعه نرو شنبه برو پارت و شانس نداشته باشی 
  بله-> تا آخر سربازی قراره من پشت توپ بشینم و محاسبه کنم و توپ شلیک کنم ؟ 
  متاسفانه ارزش یابی انجام نمیشی->من کارم طراحی سایت هستش میشه کاری کرد که اداری پادگان باشم؟
 • احمد سعیدی
 • پس فاشا جاش خوب نیست ایا ؟
  ✔ پاسخ :
  عزیز فاشا تو پیروزیه فدات یگانش فرق داره فاشا بهترین جاست
  فرماندهی اطلاعات و شناسایی الکترونیکی
 • احمد سعیدی
 • سلام به نظر شما در پدافند تو تهران کدوم یگان بهترین یگانه برای خدمت و میزان پاس کمه و اداری هست ؟
  ✔ پاسخ :
  موزه دفاع مقدس
  فاوا مرکز
  عقیدتی
  بازرسی و بازرسی ویژه
  شعبه افراد
  گردان امام رضا

  ببخشید مدرکم هم لیسانسه لطفا توضیح بدید ؟ و نیز شما با مدرک لیسانس چه جوری درجه ستوان سه گرفتید ؟
  ✔ پاسخ :
  دوست عزیز من از امیر اسماعیلی بابت طرحم تشویقی گرفتم
  سلام ببخشید ما که دوره کد خوردیم پس از اتمام دوره درجه ستوان سوم به ما میدن ؟
  ✔ پاسخ :
  خیر متاسفانه
  اتفاقا امروز بازرسی بودم یه برگه دادن گزارش و درخواست نوشتم و یه سری مدارک پزشکی پدر و کپی شناسنامه رو ضمیمه کرد گفت ده روز دیگه زنگ بزن خبر بگیر....
  ولی ده روز دیگه باید خودمو معرفی کنم....ایا واقعا تاثیری داره؟؟
  راه دیگه ای نیست...؟؟؟
  ✔ پاسخ :
  راه دیگه نیست خیلییییی تاثیر داره
  اقا تورو خدا یه اطلاعاتی راجع به گروه پدافند شهراباد بده...سایته؟یگانه؟اصلا کجاست.....چطور میشه رفت....اسم فرماندش چیه....چه مسئولیتی به لیسانس حقوق میدن....پاسداری،پاسبخش هم هستیم...چطور میشه به خاطر سرپرستی خانواده امریه رو تغییر داد تو تهران خدمت کنیم؟؟؟
  تورو جان عزیزت راهنمایی کن یا یه سایت معرفی کن که اطلاعات بده.خواهشا
  ✔ پاسخ :
  من اطلاعات دقیقی ندارم هم یگانه و هم سایت داره
  برو ستاد تهران بازرسی ویژه سردار چگینی مشکلاتتو بگو
 • پویا حسینی
 • سلام آقای امینی با عرض سلام و خسته نباشید.
  من اعزامی 8/1 هستم.تو امریم زده منطقه پدافند شمال غرب تبریز.مدرک تحصیلیم لیسانسه.شنیدم 2-3 ماه اول کلا باید پاسبخش باشم درسته؟ پاسبخشی چیکار باید بکنه دقیقا؟ آخر هفته ها مرخصی داریم مثل دوران آموزشی؟ چون شنیدم به پاسبخشا مرخصی نمیدن
  ✔ پاسخ :
  با سلام بله درسته . پاسبخش پاسدارو میبره سر موقعیت و خواب یک سری پاس سایت می افتن یک  سری خود یگان ، سایت هتله ولی یگان خیلی بده
  نه آخر هفته مرخصی نداره تو زمان انتظار درجه متاسفانه
  فرماندهش سرگرد فروتن مضخرفترین کادر اونجاس . از اصغر محمدی هم بترس :)
  سلام ببخشد باز مزاحم میشم من مدرکم لیسانسه رفتم اونجا چه مسولیتی بهم میدن ایا باید پاس بدم یا نه یا کار دفتری ؟
  ✔ پاسخ :
  مراحمی اداری هستش و ممکنه ماهی سه چهار بار نهایتا واستی مبارکه
  سلام من تهران خ پیروزی فرماندهی اطلاعات شناسایی و الکترونیک پدافند تهران افتادم واسه من زده فاشا ق پ ه خ .پ منظور از پ اخر را نفهمیدم ؟ دوره کده یا نه ? چطور جایی ممنون میشم راهنمایی کنید .
  ✔ پاسخ :
  فاشا موفق باشی پسر تو هتل افتادی مبارکه .
  پ مخفف پیروزی هستش اسم خیابونش :)
  من بچه اصفهان،ببخشید دوره کد دیده بانی بهتره یا توپ؟سخت که نیست؟میشه راجع بهش کامل مطلعم کنین ممنون میشم.
  ✔ پاسخ :
  با سلام توپ بهتر از دیدبانی هست . توپ سر موضع هستش دیدبانی معمولا سر برجک
  باسلام من داخل برگه امریه ام زده منطقه جنوب شرق«چاه بهار».عملیات خواستم بدونم این عملیات که نوشته چیه و آیا گروه پدافند هوایی چاه بهار،بندرکنارک جای خوبیه؟
  ✔ پاسخ :
  چا بهار خوبه دوره کد توپ یا دیدبانی خوردین عزیز بچه کجایین؟
  سلام وقت بخیر
  ببخشید یه سوال داشتم
  لباسای مارو پنجشنبه دادن و اومدیم مرخصی تا اندازه کنیم. به ما گفتن فردا پادگان باشید..میخواستم ببینم فردا میتونیم با لباس شخصی وارد پادگان بشیم و بعد لباسارو بپوشیم یا نه؟؟
  ممنونم
  ✔ پاسخ :
  با سلام مبارکه نه متاسفانه
  سلام خسته نباشید یه سوال..
  تو امریه بعضی از دوستان کنار اسم یگان نوشته شده عملیات برای بعضی هم نوشته منطقه واسه بعضی هم مثل خودم چیزی نوشته نشده میشه بگید اینا ب چ معنیه...
  ✔ پاسخ :
  عملیات: دوره کد
  خالی:یگان

  منطقه جزو اسم پادگانه :)
  باسلام.من برگه امریم زده جنوب شرق کرمان.بعدم زده پایگاه سوم ترابری کرمان.منظور از عملیات و ترابری چیه؟اصلا جاش چه جوریه؟ کارش چه جوریه؟
  ✔ پاسخ :
  با سلام بخش ترابری افتادین کرمان اصلا اطلاع ندارم شرمنده
  سلام دوست عزیز ازپدافند قم حضرت معصومه فردو خبر دارین خوبه یا بد تو امریم زده عملیات منظورش چیه میشه جای دیگه افتاد مثلا تهران یا حداقلش بمونم اونجا چون خودم بچه تهرانم روزبرگ میشه بشم اگه دوره کد باشه و این پادگان دقیقا کجاس ممنون میشم کمکم کنید خدایی روابط عمومیه پدافندو بگیر دستت بیشتراز هرکسی داری بچه هارو کمک میکنی
  ✔ پاسخ :
  با سلام نوکرتم لطف دارین.جای خوبیه تو جاده تهران-قم نمیشه جا دیگه افتاد بعد دوره کد عملیات باز تقسیم میشین یا ممکنه همونجا نگهتون دارن عملیات اداری نباشی فکرنکنم خود بچه های قم رو هم روزبرگ کنن رفتی من اونجا رو دوستدارم عکس مکس یادت نره :)
  معذرت میخام دوره مزاحم میشم،من دقیق متوجه نشدم،یعنی من الان برم پادگان کرمانشاه اعزامم میکنن یه شهر دیگه که دوره دیدبانی یا توپ بگذرونیم؟
  ممنون میشم کامل توضیح بفرمایید
  با تشکر
  ✔ پاسخ :
  با سلام
  خیر دورتون کرمانشاهه بعد دوره یا نگهت میدارن یا میفرستم جای دیگه
  سلام علیکم آقا این مرخصی های آخر هفترو هر هفته به همه میدن یانه یه مقدار توضیح میدی ممنونم ازت اجرت با سید الشهدا
  ✔ پاسخ :
  سلام علیکم داداش برا متاهل ها چهارشنبه ها تاشنبه و مجرد ها مونده دو هفته ای مونده به هنگ آموزش شهدای پداه سمنان
  سلام و متشکر از وقتی که برای پاسخگویی میگزارید،من اعزامی 8/1 هستم و تو امریه ام زده پادگان هوایی کرمانشاه.عملیات،میشه بگید منظورش چیه؟در ضمن من خودم کرمانشاهی هستم و معاف از رزم هم هستم
  دوره کد خوردم؟
  میتونم روزبرگ بشم؟
  بعدا یگانم تغییر میکنه؟
  میتونم برم تو قسمت عقیدتیش؟
  در آخر تشکر میکنم از سایت خیلی خوبت،یادش بخیر از همون اوایل که برگه سفید رو گرفتم شروع کردم به سر زدن به سایت شما و هربارم از کمکهاتون استفاده کردم،ایشالا خدا عوض کار خیرتون رو بهتون بده
  زنده باد سرباز
  ✔ پاسخ :
  با سلام عملیات دوره کد هستش . یا دیدبانی ، توپ23م م و توپ35م م
  میشه روز برگ شد مونده به پیگیری خودت و پا فشاریت
  ممکنه تغییر بکنه یا نه مونده به یگان
  میتونم برم تو قسمت عقیدتیش؟ با برش و بلبل زبونی میشه عزیز
  ممنون لطف دارین دوست عزیز
  سلام با تشکر از مطالب خوبت
  اعزامی 95/08/01 از ارومیه دمت گرم تمام خاطرات آموزشیم مرور شد .عالی بود
  داداش یه سوال من امریه م خورده خارک میدونی جاش چجوریه ؟...یکم استرس دارم
  ✔ پاسخ :
  با سلام داداش نگران نباش هتله
 • کال اوقلان
 • سلام
  من اعزامی 1/8/95 هستم و تحصیلاتم فوق لیسانسه اما تو برگه امریه ام خورده لیسانس، واسه
  رفع این مشکل باید چکار کنم؟؟
  ✔ پاسخ :
  با سلام مشکل نداره  برگه آبیت و از پلیس +10 دوباره بگیر برای رفع مغایرت به نیروی انسانی یگانت بده
  اخه من ساکن تهران هستم و رشته حقوق با اینکه از طریق رابطه فرم عقیدتی سیاسی پر کرده بودم و با اطمینان بهم گفته بودن شهر خودتی میفتی متاسفانه اینطور نشد.... با اینکه به گفته رابط تو سیستم عقیدتی اسمم ثبت شده ولی تهران نیفتادم... ایا احتمال اشتباه سیستمی هست؟؟؟یا تشابه اسمی... ؟؟از چ طریق میشه راحت تر امریه رو تغییر داد؟؟
  ✔ پاسخ :
  از طریق ستاد - تیمسار سعیدی-عقیدتی
  ایا امکان تغییر امریه و یگان چه با عوض و چه بدون عوض قبل از معرفی به یگان مربوطه هست؟؟؟توسط بند پ......... ؟
  ✔ پاسخ :
  خیر.بند پ و یا رفتن به تهران-ستاد پدافند پیش امیر سعیدی و یابازرسی ویژه و یا نقل و انتقالات مدوظیفه سرهنگ نوقابی
  سلام در مطالب بالا تیتری نوشته شده راجع ب تغییر امریه....
  میشه راجع بهش توضیح بدید یعنی چی... و چطور و چجور یگان تغییر کرده
  ✔ پاسخ :
  با عرض سلام کافیه عوض پیدا کنی یک نفر که تو پادگان مقصد باشه با هم تعویض کنین(انتقال با عوض)
  انتقال بدون عوض خیلی خیلی سخته
  اینکه گفتین پدافند شهراباد بدتر از سمنانه
  منظورتون از لحاظ اب و هوایی بود یا شرایط یگان ،فرمانده ها ،یا فعالیت هایی ک انجام میشه
  ✔ پاسخ :
  تقزیبا همه موارد
  سلام دوست عزیز ممنون بابت وقتی که برا بچه ها میزارین سوالی داشتم من تو امریم زده گروه پدافند حضرت معصومه(س)عملیات چندتا سوال داشتم الان من دوره کد عملیات خوردم یا یگانم اونجاس بچه جنوب تهرانم هستم و چه جور جاییه؟
  ✔ پاسخ :
  با سلام شما قم افتادین براتون خوبه نه دوره کد هستش بعد 2 یا 4 ماه میفرستنتون موقعیت یا یگان
  سلام اقا میشه اطلاعاتی از پدافند هوایی (شمال شرق )شهر اباد بدید... ؟؟؟(برای یگان)
  ✔ پاسخ :
  با سلام بدتر از سمنانه تو زمستونم جادش خیلی بده 
  بعد وسایل نیاز ببریم؟
  سلام آقا ما الان به پادگان اعزام شیم همون روز برمیگردیم چقدر کار داره اگه برگردیم چقدر مرخصی داره تقریبا؟
  داداش دستت درد نکنه واسه پاسخگوییت
  خیلی گلی , دمت گرم
  سلام
  من سوالای مهمم رو قبلا پرسیدم و شما هم جواب دادی , خیلی ممنون بابت پاسخگوییت
  فقط یه سوال دیگه دارم که خیلی مهم نیست ولی خیلی خوب میشه اگه بدونم
  اونجا کمد واسه گذاشتن وسایل در اختیارمون قرار میدن؟
  ممنون میشم اگه زود جواب بدی , فردا ساعت 7 باید ترمینال جنوب باشیم!:)
  ✔ پاسخ :
  با سلام بله دوست عزیز هر نفر یک کمد و یک تخت
  بسلامتی ان شاء الله
  اقا وقت بخیر
  خیلی ممنونم ازتون که جواب سوالای مارو میدید.
  بنده دوتا سوال داشتم از حضورتون.
  1.شما که بعد از اموزشی تهران بودید,چه ساعتی کار تموم میشد و از یگان خارج میشدید؟کلا ساعت ورود صبح و خروج بعدازظهر چه جوری بود؟
  2.روز چندم از دوره اموزشی,مرخصی میاندوره میدن؟
  بازم ممنون
  ✔ پاسخ :
  با سلام
  1.ساعت 6 آمار هست اگه زیرنظر گردان امام رضا باشی. خروج پاسدار نباشی قسمتی باشی ساعت 14
  2.دقیقا نمیدونم
 • رسا حمیدی
 • با عرض سلام و تشکر از مطالب خوبتون.بنده اعزامی برج 10/95 ساکن تهران با مدرک مهندسی مکانیک هستم.میخواستم بدونم احتمال اینکه بعد آموزشی یگانم تهران باشه چقدر است?در ضمن احتمال دوره کد خوردن دارم یا نه.با تشکر
  ✔ پاسخ :
  با عرض سلام
  احتمالا 99درصد تهران هستی
  دوره کد نه نگران نباش
  سلام دوره کد چه سودی برا سرباز دارد؟
  ✔ پاسخ :
  برای سربازایی که به شهر خودشون نیافتن دوره کد برا بیشتر بودن مرخصی خوبه
  سلام همگی داداشا

  اعزامی ۹۵/۱/۱۰ هستم به سمنان . اقا سوال ندارم بیاین تلگرام اشنا شیم اونجا همو میبینیم بالاخره سربازیو یه جوری به شادی بگذرونیم .
  اهل دلاش بسم الله خخخخ
  ۰۹۳۵۷۴۹۱۱۹۷
 • سرباز آموزشی
 • ببخشید منظورم از امریه این بود که معلوم شده بچه های اعزامی برج هشت ، بعد آموزشی کجا میوفتن؟ چون ما سه شنبه دیگه عملا دوره آموزشیمون تموم میشه!! لطف بزرگی میکنید اگه راهنماییم بفرمایید
  ✔ پاسخ :
  دوست عزیز یک روز قبل مشخص میشه عرض کردم
 • سرباز اموزشی
 • سلام و ممنون بابت اطلاعات جامعتون. دوسوال از خدمتتون داشتم اینکه امریه بجه های اعزامی برج هشت خورده شده یا نه؟دوم اینکه من که معاف از رزم هستم و جثه کوجکی دارم احتمال داره بعد اموزشی نکهم دارن اونجا؟
  ✔ پاسخ :
  خیر به این زودی خرده نمیشه .
  نه معمولا نگه نمیدارن معاف از رزم ها رو
  سلام
  ممنون ک به همه سوالات پاسخ میدید.
  دوتا سوال دیگه داشتم؛
  درسته ک یک هفته مهلت میدن تا لباس و این داستانارو اماده کنیم؟ چند درصد احتمال داره ک مرخصی بدند؟
  دوم اینکه برای ارشد چ درجه‌ای میدن؟
  ✔ پاسخ :
  با سلام
  احتمال 90 درصد بله
  اصولا ستوانسومی ولی در صورتی که تو یگان ستواندوم کم باشه ستوان دوم.
  سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  من اعزام برج 10 هستم با فوق دیپلم برق ساکن تهران
  سوال اول: آیا راسته که ارتش درجه ها رو کم کرده یا با توجه به گفته های شما گروهبان دوم میدن؟
  سوال دوم: آیا ممکنه من دوره کد بخورم؟ اگر دوره کد بخورم چیکار میشه کرد که این اتفاق نیفته؟
  مرسی از پاسخگوییت
  ✔ پاسخ :
  سلام 
  مرسی لطف دارین
  جواب اول: بله
  جواب دوم: بله ولی مونده به شانستون ، عقیدتی اسم نوشت داوطلب شو تو آموزشی
  فداییتم
  سلام اعزام 10/1 هستم یکی از کارکنان گفت که زمانی که اعزام میشید ممکنه جای سمنان بگن برید پدافند تهران ایا درسته؟
  ✔ پاسخ :
  خیر ابدا برا تحصیل کرده ها .
  فقط پدافند برا لیسانسه ها و بالاتر سمنان هستش ولا غیر
  سلام..ممنونم از وقتی که برای پاسخگویی اختصاص میدید.
  میخواستم ببینم فوق لیسانس مدیریت, دوره کد میخورن؟
  ✔ پاسخ :
  با سلام و عرض ادب نگران نباشید خیر
  سلام علیکم حال شما خوبه اعزام10/1 هستم میخواستم بدونم باماشین شخصی برم اونجا جای پارک هست یانه باتشکر
  ✔ پاسخ :
  با سلام و عرض احترام بله داره دوست عزیز ولی از امنیتش مطمئن نیستم .
  سلام
  من ارشد الکترونیک هستم، چجور میتونم دوره کد دیدبانی بخورم.
  میشه کمی در ارتباط با این قضیه توضیح بدید.
  واقعا ممنون بابت پاسخ ها
  ✔ پاسخ :
  با سلام تشکر اول بند پ بعد آموزش تو یگان دیگه متاسفانه راه دیگه ای نیست مگر گزارش به نیروی انسانی یا عقیدتی یا حفاظت دوست عزیز
  سلام وقت بخیر
  من اعزامی دی هستم به سمنان. ساکن تهرانم و پدرم بازنشسته وزارت دفاع.میخواستم ببینم بعد از دوره اموزشی چقدر احتمال داره تهران بیفتم؟
  ✔ پاسخ :
  با سلام تو آموزشی اگه مدارک گرفتاری خواستن کپی مدارک نظامی پدرتونو بدید ان شا الله 99 درصد با توکل به خدا
  سلام
  درسته ک میگن بعضی کلانتری‌ها سرباز پدافند میگیرن؟
  ✔ پاسخ :
  با سلام بله اونایی که دوره کد دیدبانی بخورن
  سلام اعزامی دی ماه ب پدافند خاتم سمنان هستم
  ارشد الکترونیک هستم.
  سوال اولم اینکه دوره کد میخورم یا خیر؟
  سوال دومم اینه ک بعد از اموزش آیا قزوین یگان داره یا ن و یگان نزدیک قزوین کجا هست.
  ✔ پاسخ :
  سلام
  خیر
  قزوین نه . نزدیکش تهران و همدان
 • امین گلستانی
 • آقا لطفا جواب بدید
  هنوز شرط تک پسری برای آموزشی هست؟
  حق تقسیم داره؟
  ✔ پاسخ :
  با سلام خیر دوست عزیز
  اعزامی 1 دیماه 1395 هستم پدافند سمنان
  فوق لیسانس
  میبینمتون اونجا
  شمار مو بذارم تلگرام تماس بگیریم
  09190543611
  سلام قرارگاه باشگاه بدنسازی هم داره ؟
  ✔ پاسخ :
  با سلام بله 
  سلام
  اول تشکر میکنم از سایت کامل و جامع شما
  خیلی از نگرانیهای من با خوندن مطالب برطرف شد
  تاریخ اعزام 95/10/1
  من دانشجوی انصرافی کارشناسی برق هستم و مدرک فوق دیپلم برای من زده شده است و ساکن تهران هستم
  میخواستم بدونم چه درجه ای به من داده میشود و این که بعد از دوره ی آموزشی چند درصد احتمال دارد که به شهر خودم فرستاده شوم
  باز هم ممنون به خاطر پاسخگویی و سایت خوبتون
  سلام و خسته نباشید و تبریک بابت سایت خوبتون
  ما اعزامی های 8/1 هستیم و داریم به آخر آموزشی نزدیک میشیم.یه سوال داشتم: باتوجه به اعیاد ماه ربیع و شب یلدا امکانش هست امریه ما 30 ام آذر بیاد؟ چون میگن معمولا امریه ها تا سوم یا چهارم نمیاد
  خواهش میکنم جوابمو سریع بدید،باید برگردم پادگان(تو مرخصی آخر هفته ام)
  ✔ پاسخ :
  با عرض سلام و ادب متشکرم ، بله درسته امکان نداره سی ام بدن متاسفانه
 • سهیل قره غانی
 • سلام علیکم
  من آموزشی قرارگاه خاتم الانبیا سمنان فتادم یک،ده تاریخ اعزامم هست
  سوالم اینه که بعد از دوره آموزشی آیا برای تقسیمات امکانش هست به شهر خودم یعنی اهواز بیام و خدمت کنم؟پدر بنده هم ارتشی هست و لشگر92زرهی اهواز خدمت میکنه
  مدرک تحصیلاتم هم مهندسی برق(قدرت)هست
  لطفا اگر اطلاع دارین راهنمایی کنین
  ممنون
  سلام خسته نباشید
  لطفا اگه میشه اطلاعاتی درباره پدافند تهرانسر و مهراباد توضیحاتی بدید و اینکه کدوم یک شرایط بهتر ی از هر لحاظ داره و چه کار و مسئولیتی تو هر کدوم از این پادگانها به سرباز لیسانسه حقوق میدن....؟؟؟
  سلام و عرض خسته نباشید بابت سایت خوبت

  یه چیزه عجیب غریبی برام پیش اومده هفته های اول فرمانده گردان جلو همه روم کلید کرد گفت تورو اینجا نگر میدارم میزارمت ارشد با اینکه هیچ مسئولیتی نداشتم دیگه هیچی به دل ما انداخت که اینجا موندگاریم بعدش تو کلاسای معارف جنگ امیر سرتیپ قاسم فراوان اومدن گفتن اونایی که برنامه نویس حرفه ای هستن و تو کار انیمیشن سازین بیان اینجا اسمشونو وارد کنن باید خونشون تهران باشه و حرفه ای باشن من و دو نفر دیگه از جمع هزار نفری پاشدیم رفتیم من برنامه نویس جاوا ام اخه بعدش سرهنگ قمری اسممونو نوشت با شماره ملی حالا موندم سمنان موندگارم یا منو اعزام میکنن تهران (من خودم از خمین اعزام شدم)؟
  ✔ پاسخ :
  با سلام آقای شمسی صدی صد پیش سرتیپ فراوانی شماره یک سرباز و میدم بپرس ببین نامه تو زدن یا نه ؟
  گ1محمدصانعی : 09119628026
  سلام اگه میشه راجع به عقیدتی سیاسی و فرم هایی که میدن برای ثبت نام عقیدتی سیاسی توضیحاتی بدین ک چه منافعی و چه ضررهایی داره؟؟؟
  واینکه لیسانسه های حقوق تو یگان در قسمتی بکار کرفته میشن
  ایا دیده بانی و پاسداری هم دارن؟؟؟
  ✔ پاسخ :
  با عررض سلام و ادب
  اولا : نه ضرر داره و نه منافع فرمالیته هستش

  دوما: مونده به یگان خدمتیت - تعداد سرباز صفر هاش و دانشجوهاش - فرمانده گردان و تدابیر یگان مربوطه و نیروی انسانی ستاد
  سلام آقای امینی اولا تبریک می گم بابت پایان دورتون
  دومن شما که تو تهران خدمت کردی خوب بچه های تبریز و می شناسی حامد آدینه هم دوره منه معلومه تازه پداه تبریز بودی چون رئیس شعبه افراد تازه عوض شده
  ✔ پاسخ :
  سلام دوست عزیز  ممنونم حامد آدینه یکی از رفیقای فابریکمه بله بعلت تغییرات تو شعبه افراد منطقه رفتن کارگزینی هاگ تبریز - وادی رحمت تبریز
  سلام. توضیحات خوبی بود استفاده کردیم. سوالات به شرح زیر:
  1- اولا من نفهمیدم مارالان اوشاقی هستی یا کوی دانشگاه ;)
  2- اعزام 1 دی 95 هستم. افتاده چهارشنبه. میرم هنگ تبریز یا مستقیم سمنان (بنابه دلایلی میدونم کجام ولی +10 هنوز نمیدونه D:)؟ وسایل با خودم ببرم یا از هنگ میفرستند به خونه که شنبه بریم؟ یه توضیح کامل در این مورد بگی ممنونم.
  3- کل اموزش کی تموم میشه؟ عید خونه ایم یا باید بریم یگان؟
  4- مدراک دوره تکمیلی و حکم و ... ببرم (کپی هاشو) یا به درد نمیخوره؟ بابا منو الکی میبرن اموزش. برم اونجا واسه چی اخه...
  5- هرچی توصیه و دستمالکشی داری بگو استفاده کنیم. ارشد هستم. ایمیلم که توی سایت هست. naser.mars@gmail.com
  ✔ پاسخ :
  1 - ترکیب هر دو :)
  2-برو هنگ تبریز دم پارتتونم گرم که از قبل گفته کجا افتادین :)
  3- دی بری اسفند تموم آموزشت عید خونه ای
  4-آموزشی به درد نمی خوره تو یگان بعد آموزشی ببر تا گم و گور نشه
  سلام دوست عزیز
  ممنون از مطالب ارزش مندی که گذاشتی خیلی از سوال ها جواب گرفتم
  میشه بفرماید چند روز مرخصی موجه و چند روز مرخصی غیر موجه می تونه تجدید دوره کنه؟ کلا شرایط تجدید دوره چه شکلییه؟
  اموزشی 1/8/95
  ✔ پاسخ :
  تجدید دوره مونده به فرمانده ولی اصلیش اینه اگه میدان تیر دو تاشم برید نمیتونن تجدید دورتون کنن
  سلام اقا درسته ک میگن شرط تک پسری رو برداشتن..... برای تقسیم بندی یگان؟؟؟؟؟
  ✔ پاسخ :
  بله کاملا درسته
  سلام دوست عزیز دوره شما هم ورود و خروج ب پادگان با لباس نظامی بود یا شخصی؟؟؟
  اخه به ما گفتن ورود تون به پادگان ک ساعت سه نصف شب هست کامل با لباس نظامی باشه...
  ایا همچین چیزی امکان داره؟؟؟
  ✔ پاسخ :
  بله ورود و خروج از پادگان به صورت نظامی باید باشه این قانون اجا هستش مگر سربازان شهرداری های پدافند و حفاظت و سربازانی که مجوز لباس شخصی از حفاظت گرفتن مستثنای این قانون هستند . 
  با سلام و خسته نباشید
  اعزامی یک هشت هستم از تهران تو مرخصی اولیه هستیم
  مدرک کارشناسی کامپیوتر شامل دوره های کد و عملیات میشه؟ هرکی یه چیز میگه موندم بخدا :(
  ممنون
  ✔ پاسخ :
  سلام کامپیوتر کارشناسی خیر نگران نباشید 
  با سلام
  تو امریه من نوشته سهمیه منطقه شمال(شهید ستاری):کار گزینی
  منظور از کار گزینی چیه
  این ینی بخش اداری هستم یا هنو مشخص نیست
  ممنون
  ✔ پاسخ :
  با سلام بله بخش اداری هستین نسبت به شرایط پاسداری شهید ستاری ممکنه دو ماه که در انتظار درجه هستین به عنوان پاسدار یا پاسبخش مورد استفاده قرار بگیرین یا مستقیم برین سر قسمت 
  در ضمن شماره تلفنتونم برا ما ارسال کنید . . . 
  اقا ی سوال این نوار ابی رنگ که کنار شلوار دوخته میشه جنسش چیه ؟؟؟؟
  همون روبان پارچه ایه؟؟؟؟
  ✔ پاسخ :
  با سلام پارچه ضخیم با الیاف پلاستیکی
  ما که امروز برای روز و دفعه اول رفتیم سمنان خیلی به دل ننشست.....
  هم مسیر جاده طولانی هم محیط پادگان چنگی به دل نمیزد... برخورد اراشد و کارکنان بدک نبود...... ولی طولانی بودن مسیر و محیط بیابانی و ظاهری پادگان............. جالب نیست
  سلام دوست عزیز
  چنتا سوال

  1- یگانو میتونیم خودمون بندازیم ستاد (تهران) یا با استفاده از بند پ این امکانش هست؟
  2- بهترین جای تهران واسه ارتش کجاس؟
  3- دقیقاً چنتا سازمان تو تهرانه که بعد آموزشی احتمال افتادنمون به اونجاها هست؟

  رشتم شیمی کاربردی

  فکر کنم خیلی ها این سوالهارو رو داشته باشن. ممنون میشم کامل توضیح بدی.
  ✔ پاسخ :
  با سلام خدمت شما بهترین جا توی پدافند تهران - ستاد مرکزی افسریه هست تو بخش عقیدتی فاوا مرکز و یا ف اماد یا بازرسی 
  پادگان های پدافند موجود در تهران - ستاد مرکزی (افسریه)    ، شهید ستاری ( اغا نور به سمت خراسان ) و تهرانسر (کرج) و فاشا هم هست تو پیروزی
  سلام اقا میشه ی راهنمایی کنی ک لیسانسه های حقوق بعد از اموزشی تو یگان در چه قسمتی احتمالا مشغول ب کار میشن.....
  واینکه فاصله زمانی از خود سازمان وظیفه عمومی تهران و ترمینال های تهران تا پادگان چقدر است؟؟؟؟
  و ایا پادگان داخل شهر سمنانه یا بعد از شهر یا قبل از شهر؟؟؟؟
  ✔ پاسخ :
  اول به سوال اولتون جواب بدم که معمولا بخش قضایی و بعد تو اولویت های دیگه تو بخش های دیگه مانند نیروی انسانی و کنترلر و ....
  سوال دومتون تقریبا دو ساعت 
  سوال سوم تو خود سمنان ولی جاده نظامی مخصوص
  موفق باشید 
  با عرض سلام و خسته نباشید
  ببخشید ما چون اونجا رو ندیدیم طبیعتا شناختی نسبت به اونجا نداریم، توی یکی دوتا از وبلاگ های دیگه خیلی مارو ترسوندن از اونجا.میگفتن حتی آب خوراکیش هم خیلی وضعش خرابه
  تورو خدا شما ما رو راهنمایی کنید.من لیسانس عمران هستم.فامیلیم اولش میم هست؟ احتمالا کدوم گروهان میفتم؟ در ضمن معاف از رزم هم هستم
  راستی یه سوال مهم: اونجا برای چه چیزی داوطلب شیم خوبه؟ منظورم ارشد و بهکار و نظافتچی و اینجور چیزاس
  پیشاپیش از شما دوست عزیز کمال تشکر را داشته ام
  ✔ پاسخ :
  اگه لیسانس باشین احتمالا نصر یا احد

  برای داوطلب شدن اول ارشد بعد بوفه و ... بهکار و نظافت چی خوب نیست چون باید پیشش رژه هم برین کافیه زرنگی کنید . . . 
  نگران نباشین تهشو بگم جهنمم باشه فقط بدون 2 ماهه نگران نباش استرسم نداشته باش ببین من خودم سال قبل تیر اعزام بودم هنوز زنده هستم و چند روز دیگه تمومم موفق باشی   :)
  عکس هایی از سمنان می ذارم تا خیالتون راحت شه
  داداش ممنون از اطلاع رسانیت
  کارشناس عمران هستم.نمی دونم دوره کد میخورم یا نه؟
  برای مرخصی دادن به مسافت تا منزل هم توجه می کنن؟ آخه من از کرمانشاه اعزام میشم،از اینجا تا اونجا 850 کیلومتره اگه قرار باشه مرخصی کم باشه که همش تو راه هستیم؟!!!!!
  یه سوال دیگه هم داشتم بعد از آموزشی چه شهرهایی امکان داره بیوفتیم؟منظورم اینه همه شهرها پدافند دارند یا انگشت شمارن؟
  خدا اجر کار خوبتو بده
  داداش من رشتم عمرانه
  دوره کد میخورم؟
  معمولاً چند روز مرخصی اولیه میدن؟
  آیا همیشه مرخصی میان دوره میدن؟
  مرخصی پایان دوره چند روزه ؟
  با تشکر از اطلاع رسانی خیلی خوبت
  ✔ پاسخ :
  سلام لطفا به مدرک تحصیلیشونم اشاره کنید . . .
  بله مرخصی اولیه میدن حداکثر 4 روز بعدش میان دوره و پایان دوره حتما میدن دوره کد هم مدرکشون هم معیاره که باز می تونین بعدا تو کامنت های بعدی بنویسید با تشکر
  سلام.ببخشید من لیسانس عمران هستم.بچه اراکم.پدافند هوایی سمنان افتادم اموزشی.ایا بعد از اموزشی اراک میفتم پدافند هوایی.تک پسر هستم.احتمالش کجادبیشتره بیفتم.8.1 اعزامم
  ✔ پاسخ :
  سلام فقط تک فرزندی دلیل کاملی برای افتادن به شهرتان نمیباشد و امکان افتادن به اراک شما در این حالت یک به صد هست ولی مدارکی دال بر مشکلات پدر یا مادر و بیماری خاص ایشان ممکن است این امکان را شصت به هزار کند پس دنبال جمع اوری و سند سازی واقعی باشید و اگر واقعا برایتان مشکل نباشه جای دیگه خدمت کردن برای سایر هم نوعانتان راه را باز کنید تا احتمال افتادن به شهرشان هموار تر شود 

  دقت کنید بچه هایی هستند یتیم و اصلا پدر و مادر ندارن
  کسانی هستند هم خانوادشان تحت تکلف ان ها هستند و هم  تشکیل زندگی داده اند و مشکلات دیگری نیز دارند 
  اگر واقعا اگر بد تر از اینها باشید اقدام کنید وگرنه بدانید نسبت به هم نوعانتان مسئولید . . . 
  حال قضاوت با شماست
  سلام اعزامی ۱/۸ هستم از تهران تک پسر
  ایا به نظر شما لیسانس حقوق کد میخوره یا نه
  اگر نه احتمال تقسیم کجا بیشتر است؟؟؟
  ✔ پاسخ :
  دوره کد نمیخوره یگانتم 99 درصد (تهرانسر یا ستاری یا ستاد) تهران
  سلام اعزامی 1 آبان ام متاسفانه خخخ
  ✔ پاسخ :
  به خوبی و خوشی 
  سلام. آقا من اول آبان 95 اعزامم. لیسانسم. به نظرت جای خوبی میفتم؟
  ✔ پاسخ :
  ان شاء الله که خوب باشه توکل به خدا کن
 • احمد سرهنگی
 • منم 85.8.1 اعزام میشم
  ✔ پاسخ :
  بسلامتی
  سلام برادر خیلی استفاده کردم از مطالبت
  من برج 8 باید برم پدافند سمنان
  یه سوال داشتم : امکانش هست بعد آموزشی سپاه بیوفتم. شرایطشو دقیق میگید باید چیکار کنیم؟ آشنا هم دارم(سرداره) ولی اول میخوام مطمعن شم میشه یا نه بعد بهش بگم. یعد اینکه الان امکانش هست الان بگم یا چند روز مونده آموزشی تموم بشه؟
  ممنون میشم جواب بدین
  ✔ پاسخ :
  امکان تغییر یگان بعد آموزشی وجود نداره حتی متاهلی پارتیت باید اول سر کارشو بکنه قبل از آموزشی بعدش هیچکس نمیتونه خودتو امیدوار نکن الکی
 • حسن درخشی
 • 1 ابان 95 اعزام دوستان اگه بودن پیام بدن
  ✔ پاسخ :
  سلام ترخیصی میشه یعنی اوه خدایا مرداد 97 اوووووووووووووووووووووووووووووووووووو 
  شوخی می کنم  انشاء ا... بسلامتی بیاین و خدمت بکنین و تموم بشین زیر سایه امام زمان 
  سلام داداش اول بگم ممنونم ازت بخاطر این اطلاعاتی که در اختیارمون قرار دادی
  دوم اینکه میخواستم بدونم من فوق لیسانس مدیریت دارم برای اموزشی اونجا به فوق لیسانسه ها سخت میگذره یا شرایط بهتری دارن ؟
  سوم هم اینکه من 1/12 امسال اعزام دارم به سمنان میخواستم ببینم میان دوره مرخصی ما میخوره به عید چند روز مرخصی میدن ؟
  و اینکه پایان دوره هم جای خاصی میبرن ؟
  ممنونم ازت
  دوستانی هم که استرس دارن بیخیال بابا 2 ماه هست به خودتون سخت نگیرید هرچی بهش فکر کنید بدتر هست
  سلام وقت شما به خیر
  ببخشید می‌خواستم بپرسم برای عبور از جاده پدافند از مسیر جندق به سمنان جز کارت عبور که مردم روستایی اطراف دارن راه دیگه ای هم هست ؟؟
  ✔ پاسخ :
  متاسفانه با کارت نظامی و همون کارت امکان پذیر هستش
  اعزام 1/6/95 پدافند سمنان کسی نبود؟؟؟؟؟؟
 • مهران 94/04/01
 • سلام داداش خوبی؟ هم برجی ناوار نیوخ ؟
  داداش ایشالله انتقالیت جور بشه بیای پیش ما درست میای پیش خودم تو تبریز :))
  من دوست سید رضا هستم و منو ببینی هم میشناسی منو :)
  ✔ پاسخ :
  فدای تو بشم ان شا الله
  اعزامی 1 تیر 95 هستم. یک ساعت دیگه باید برگردم سمت پادگان کوفتی سمنان
  متفرم از سمناااااااااااااااااااااااان
 • مجید امینی
 • سلام
  مجید امینی پزشک عمومی اعزامی 95/4/1 از اصفهان هستم. امیدوارم اصفهان یا تهران بیفتم با توجه به اینکه مجرد هستم
 • مهدی امینی تهرانی
 • سلام خدمت آقای امینی منم امینی هستم اعزامی از اصفهان من الآن تازه از پادگان سمنان راحت شدیم.و یگانم افتاده تهران ستاد فرماندهی .می خواستم ببینم روزبرگ شدن در آنجا اجباری است.
  اینطوری ما شهرستانیها آلاخون بالاخون می شویم.در ضمن می خواستم ببینم روز اولی که وارد یگان می شویم باید چه مدارکی همراه داشته باشیم؟
  هرکی میخواد تازه بره واقعا بدبختید . دستشویی ها به جز صیح و ظهر و شب قفل میشه.آب اونجا خیلـــــــــــــــــــــــــــــی کمـــــــــــــــــــــــه و باید با حموم خداحافظی کنید. مخصوصا اگه گردان نصر شهید فکوری باشید خیلی بدبختید . اون جا از همه جاش سخت تره ولی سالنش تمیزتره.همش هم باید به خط بشید. با آرزوی موفقیت
 • علی اکبر حاجی ظهیری
 • دوستان عزیز سلام
  من اول تیر ماه اعزامم برای پادگان پدافند هوایی سمنان,دوستانی که با هم هم خدمتی هستن من شماره ام رو میزارم تا باهم بتونیم اشنا بشیم توو تلگرام پی ام بدین...
  راستی من از تهرانم,خیلی مخلصیم یاعلی
  09127027928
  با سلام در برگه اعزام کارت واکسیناسیون خواسته شده که این کارت همراه مدارک پزشکی نظام وظیفه محل سکونت من، از من گرفتند و الان ندارم آیا موقع اعزام برایم مشکلی ایجاد نمی کند؟
  ✔ پاسخ :
  خیر مشکلی برای شما ایجاد نمیشود فقط برگه سبز شما ازم است دوست عزیز
  دوست عزیز میشه تو همون بهداری بگیم معاف از رزم بده و مارو نفرسته تهران ?چون ممکنه مرخصی بدن و کار طولانی بشه و تجدید دوره بخورم.
  ✔ پاسخ :
  پس همون بهداری ارائه بدین
  سلام
  نماز و روزه ها قبول
  من اعزام 1 تیر به سمنان هستم. میخوام بدونم بعد از آموزشی کلا کجاها ممکنه بیفتیم برای ادامه خدمت؟ هر چندتاییش را که میدونین برام بگید با شهرشون ممنون میشم
  سلام دوست عزیز. من چندتا سوال داشتم اگه براتون مقدوره جواب بدین لطفا
  من خودم صادره از خرم آبادم ولی ساکن ارومیه هستم و از ارومیه دفترچه گرفتم و 1 تیر اعزام میشم.
  سوال اولم اینه که میخوام خودم با خودرو شخصی برم آیا اونجا مثلا نصف شب برسم میذارن برم داخل؟ یا اینکه بذارم صبح روز بعد برم پادگان؟
  بعد اینکه الان ملاک برای تقسیم من محل تولدمه یا محل دفترچه فرستادنم؟ بچه های ارومیه معمولا کجا میوفتن؟
  من فوق لیسانس فقه و حقوق دارم ممکنه کد بخورم؟
  سوال آخر و مهمترین سوال اینکه اگه مثلا تبریز یا هرجای دیگه ای بیوفتم و خونواده م هم بیان اونجا ساکن بشن میتونم روز برگ بشم؟
  سلام عزیز
  آقا من 95.4.1 اعزامم از کرج
  خودم با ماشین خودم میتونم برم؟؟
  و اینکه واسه 5شنبه جمعه میزارن بریم خونه یانه؟
  دقیق متوجه نشدم الان که یک تیر اعزامم باید مدارکمو با خودم ببرم پادگان اونجا ببرم بهداری بعد اوناواسه معاف از رزم معرفیم میکنن بیمارستان بعثت درسته?
  ✔ پاسخ :
  بله کاملا درسته
  با سلام
  اعزام ۴/۱ پدافند سمنان هستم از تهران
  متاهل هستم و تک فرزند، می خواستم ببینم دوره ی خدمت کجا می افتم و اینکه ممکن دوره کد بخورم یا نه؟
  ✔ پاسخ :
  با سلام امکان اینکه شما به شهر خودتان بیافتید 80 درصد هستش ولی اینکه دور و بیافتین باید رشته تونو بفرمایین؟
  با سلام و تشکر از راهنماییتون. ببخشید من با مدرک فوق لیسانس از تبریز به پدافند سمنان افتادم. سوالم اینه که در پایان آموزش چه درجه ای به فوق لیسانس ها میدن و آیا دوره کد هم میخورن؟ و سوال دیگه ای که داشتم آیا روز اول برای تعویض لباس ترخیصمون میکنند و در صورت ترخیص برای چند روز؟ ممنون میشم پاسخ بدهید
  ✔ پاسخ :
  با سلام درجه ستوان 2 همشهری عزیزم
   برای تعویض لباس 3 یا 4 روز ان شا الله زود ملبس به لباس سربازی شی و تموم کنی خدمت مقدس تو
  سلام دوست عزیز من اعزام 1/4 هستم مشکل واریکوسل دارم ولی دنبال معاف ازرزم نرفتم ولی پشیمون شدم و میخام مدارکمو با خودم ببرم اونجا معاف از رزم بگیرم دو تا سوال دارم:
  برای این کار اونجا باید پیش کی برم و چه زمانی?و اینکه کلا معاف از رزم اونجا تو اموزشی به دردم میخوره با نه?ممنون میشم پاسخ بدی.
  ✔ پاسخ :
  با سلام اونایی که معاف از رزم هستن رژه ندارن فقط همین بهتره داشته باشی و اونجا نمیتونی باید بیای بیمارستان بعثت تایید کنه و بعد معاف از رزم شی اگه تو برگه سبزات ثبت نکری زود بیافت دتبالش تا سلامتیت خدایی نکرده به مخاطره نیافته
  سلام مرسی از راهنماییتون
  بنده اعزام 1.4 هستم ارشدم و پدرمم فوت کردن بخاطر همینم میخوام که بعد از اموزشی اصفهان بیوفتم. سوالم این هست که اولا اموزشی منکه در ماه رمضون و با مدرک فوق لیسانس هستم چطوریه و باید چکار بکنم که اصفهان بیوفتم!! درضمن شرایط اصفهان چطوری هست؟؟؟
  ✔ پاسخ :
  با سلام خدمت شما و تبریک فرا رسیدن ماه رمضان
  و ضمن تسلیت بخاطر ابوی گرامیتان جایگاه بهشتی برای ابوی شما از خداوند متعال خواستاریم با توجه به سوالات حضرتعالی
  شما در ماه رمضان تنهاتربن کاری که میکنید به نمازخونه یا سوله عقیدتی میرین برای کلاس قرآن و در مورد اصفهان افتادن در سمنان به شما میگویند اگه مدارک گرفتاری دارین بیارید از شما مدارک میخوان باید ببرین گرچه مدارک گرفتاری تاثیر چندانی نداره ولی تلاش کنید بعد از آن اگه در شهر دیگه ای تقسیم شدین با مراجعه به عقیدتی سیاسی یا بازرسی ویژه میتونید امریه خدمتی خود را به خاطر شرایطتتان و سرپرست خانواده بودن تصحیح کنید  یا علی ما را سر سفره های خود دعا کنید ملتمس دعا
  سلام
  شما خودت دیدی بودی کسی که تک پسره بندازن شهره خودش با برعکسشو? واقعا مشکل دارم،نمیتونم تو شهر دیگه ای خدمت کنم. واسه گفتن مشکلمون و التماس و گریه زاری پیش کی باید برم?
  ✔ پاسخ :
  نقل و انتقالات ستاد فرماندهی - شعبه وظیفه ها ( سرهنگ 2 نوقابی)
  سلام داش مهدی چطوری؟
  قارداش کی نامه ی ما اوکی می کنن خدا می دونه.!!!؟؟؟
  ✔ پاسخ :
  سلام داداش خوبی نوکرتم داداش بابا اه شانس نیست که یک مونده بود امیر بازنشست بشه جانشینم نداشته باشه :|
  سلام
  من 1 / 4 اعزام هستم
  هر کسی اینجا آموزشی باشه میوفته پداه شمال ( شهید ستاری )؟
  ✔ پاسخ :
  خیر تو کل ایران پخش میشن
  سلام
  من اعزامی 94/12/1 پدافند سمنان بودم دو روز پیش امریه ام رو دادن زده دوره کد مولد برق اسکایگا گروه پدافند هوایی شمال(تهران) تهرانسر
  خواستم بدونم چطور جایه؟
  دوره کدش چند روزه است؟
  و آخر اینکه جاش خوبه چون من بچه اهوازم؟
  اگه جواب بدید ممنون میشم
  ✔ پاسخ :
  با سلام دوره کد ها معمولا بین 2 ماه تا 6 ماه ممکن است بطول انجامد
  جاش یکم بد هست ولی بعد دوره کد عالیه امیدوارم برگه ترخیص خدمتتونو بگیرین و با کارت پایان خدمت راهی خونه و دیارتون بشین
  سلام من افتادم تهرانسر مرکز نیروی انسانی میشه بگید چی هست ؟؟؟؟ و باید چیکار کنیم آیا دوره کده و تقسیم میشیم باز ؟
  ✔ پاسخ :
  با سلام دوره کد نیست هم رزم عزیز
  یگان تونه نیروی انسانیم جای خوبیه تبریک عرض میکنم باید تو وقت مقرر امریه تونو بدبن تهرانسر به عنوان سرباز ثبت پرونده کنین
  سلام آقای امینی من اعزامی10/1هستم،امریه من خورده تهران افسریه پشتیبانی مرکز مهاباد. میخواستم بدونم پهباد کجاست کارش چیه؟ راستی گردان نصر گروهان فکوری بودم فرمانده جناب جوزی
 • محمد انجدانی
 • سلام وقت بخیر من اعزام 1.10 94 بودم الان تموم شد اموزشیم گردان بدر گروهان کشوری بودم الان امریه ام زده تهران شمال میدون ازادی تهران سر . طی دوره عملیات . بنظرتون خوب شده برام یا بد یا اینکه میگن عید رو تعطیلیم راسته یا دروغ
  اعزامی 1/10/94 بودم تازه دیروز ترخیص شدیم . الان دوره عملیاتی شیراز زده تو امریه . کسی نمیدونه یعنی چی؟؟؟ متاهل هستم . شهر خودمم افتادم . امکانش هست روز برگ بشم ؟؟یعنی دوره عملیاتی روز برگی داره/؟؟؟
 • علیرضا احمدی
 • سلام . ممنون میشم که آخرین سوال منو قبل از اعزام جواب بدین ....
  من دیروز یکی از سربازهای پادگان شهید ستاری سه راه افسریه رو دیدم ..می گفت که به لیسانس های برق دوره کد میدن ....باید برن یه دوره دیگه آموزش ببینن !!!!
  میشه که اگه برای من دوره کد خورد من قبول نکنم ؟؟؟؟
  استشهاد محلی که برای تقسیم شدن و افتادن توی یگان پدافند هوایی تهرانسر گفته بودین با خودم به محل پادگان آموزشی بیارم یا بعد از تقسیم شدن ببرم ستاد فرماندهی کل که جنب بیمارستان بعثت هست ؟؟؟
  تشکر فراوان بابت پاسخ دادن به دو سوال قبلی من
  سلام داداش منم افتاده پدافند سمنانفوق لیسانس
  دوره کد میخوره آیا؟
  دوره طلایی چند روزه ؟
  سخت میگیرن اونجا؟
  راستی تعجیل زده کد نخورده میگن نیرومازاده
  بعد اموزشی کجامیفته؟
  سلام ببخشید سوالی داشتم.به ما که فوق دیپلم هستیم گروهبان 3 میدن؟؟؟ و این که شنبه بریم پادگان همون روز بر میگردیم خونه یا نگه میدارن؟؟ با تشکر
  ✔ پاسخ :
  گروهباندوم میشین شما
  سلام ادمین جان یه سوال !!!!من از ملایر(واقع در استان همدان ) افتادم پدافند سمنان 1.12.94 در ضمن متاهل نیز هستم کارشناسی کامپیوتر هم دارم .درجه ام چیه؟؟؟ رنگ لباسم چه رنگیه ؟؟؟؟ یه پارتی دارم کی باید برای اینکه بیوفتم همدان بهش خبر بدم؟؟؟؟؟ جه تسهیلاتی برای متاهیلین در نطر گرفتن.در 1ضمن بچه های ملایری و همدانی آشنای بدن !!!مرسیییی
  ✔ پاسخ :
  با سلام دوست عزیز
  متاهلی و کارشناسی کامپیوتر 
  رنگ لباست عین ما سبز ، آبی ، سفید و قهوه ای که در عکس دارم با بچه ها گرفتیم و درجه 3 تا هشت یعنی سرگروهبان بعدش برای افتادن به یگان همدان باید وقتی آموزشیت آخراش بود 2 هفته آخر بهش خبر بدی عسیس و در ضمن متاهلین آخر هفته ها مرخصیشون تو اموزشی توپه و دوره شما هم دوره طلاییه و میان دوره تون عیده کلی میرین مرخصی بعد آموزشی هم همه 19 روز سالیانه مرخصی میرن متاهلین تا آخر خدمت 19+10 روز یعنی 29 روز و حقوقشون دوبل میشه از 90 تومان حدودا برای متاهلین 180 تومان

  سلام ، مرسی از همه اطلاعات و هاطراتی که اینجا نوشتی ، یه چندتا سوال داشتم فقط .
  اول اینکه فاصله پادگان با سمنان چقدر هست ؟؟؟
  بعد آخر هفته ها چطوریه ، مرخصی میدن ؟؟؟
  ✔ پاسخ :
  بله دوست عزیز اگه متاهل یا تهرانی باشین اکثر آخر هفته ها رو تو خونتون هستین 

  از سمنان حدود 50 کیلومتر
 • علیرضا احمدی
 • با سلام دوباره و عرض تشکر بابت جوابی که داده بودین ...
  دوست عزیز من شنیدم که درجات سرباز های وظیفه رو کاهش دادن ....
  شنیدم من که لیسانس برق دارم یا استوار یکم می گیرم یا گروهبان یکم ، ولی شما گفتین که ستوان سومی یا ستوان دومی می گیرم ... حالا شما با لیسانس چه درجه ای گرفتین !!! ( ستوان سومی برای فوق لیسانس نیست به نظرتون ؟؟؟؟)
  من یه پدر پیر 65 سال دارم نمی شه درخواست بدم که منو بندازن تهرانسر چون اگه بیوفتم تهران و پادگان سه راه تختی اسلامشهر تا اونجا دو ساعت راه هست و برای من خیلی سخت هست
  ولی تا تهرانسر یک ساعت راه هست.....
  برای ساکنان تهران هم اسایشگاه میدن که بمونن ......
  ✔ پاسخ :
  خیر دوست عزیز لیسانس درجه اش گروهبان یکمی استوار به سرباز تو ارتش نمیدن ابدا
  درجات در بالای مطالب هست چرا چنین اشتباهی کردین ؟ یکم دقت کنین دوست عزیز
  بله میشه مشکلی نداره کافیه استشهاد محلی جمع کنید و یکی از مساجد محلتون انجمنش مهر و امضاء کنه و اونو در زمان آموزش بیارین ستاد فرماندهی با مدارکتون با کارت ملی و ... به بخش بارزرسی ویژه یا عقیدتی و یا مد وظیفه تا مشکلتون حل شه به امید خدا
  وای جدا؟!؟ ممنونم.
  امیدوارم.
  میدونین تحت چه شرایطی میشه کلا محل وظیفه رو عوض کرد؟ مثلا سپاه رفت به جای ارتش؟

  آیا پدافند جز تهران و اراک پادگان دیگه ای هم داره؟

  ممنون میشم.
  ✔ پاسخ :
  پادگان پدافند در همه شهر ها بلا استثنای شهر کردستان هست نگران نباشین :)
  در ضمن بله ان شا الله میشه عوض کرد به یکی از دوستانم گفتم به شرطی که پارت کلفت داشته باشین پارت ما که خدا بود
  سلام
  میدونم تقسیم میشیم. میخوام بدونم این پدافند پادگاناش کجای ایران هستن؟
  من با فوق لیسانس نفت و ساکن تهران کجا ممکن بیفتم.

  ممنون میشم.
  ✔ پاسخ :
  شما امکان زیادی داره خود تهران سه راه افسریه به طرف تختی یا تهرانسر و یا ستاری واقع در آغا نور به سمت گرمسار بیافتین
  سلام کارت سبز بسیج تاثیری در اموزشی اونجا داره؟
  ✔ پاسخ :
  سلام کارت سبز در آموزشی به هیچ دردی نمی خوره دوست عزیز
  سلام دوستان
  من سیاوش هستم 1/12 اعزام به گروه پدافند سمنان هستم.

  از تهران اعزام میشم با مدرک فوق لیسانس و توی برگه ای که بهم دادن نوشته شده سازمان بکار گیرنده پدافند قرارگاه خاتم الانبیا آجا. این دقیقا یعنی چی؟ تو سایت نگاه کردم برای آموزشی سمنان، برای درجه داری اراک، یه جا تو خارک و خود اصلی در تهران.

  اگر میشه من راهنمایی کنین لطفا؟ در جریان اینکه کجا میوفتم برام سوال شده بعد آموزشی؟

  ممنون
  ✔ پاسخ :
  آجا یعنی ارتش جمهوری اسلامی این یعنی شما افتادین ارتش و آموزشی 2 ماه سمنان باید دوره ببینین چون درجه دارین بعدش تقسیم میشین با تشکر
  سلام من اعزام 1 / 12 هستم متاهل و مدرک لیسانس عمران از همدان امکان داره شهر خودم بیوفتم
  ✔ پاسخ :
  دوستان عزیز اصلا نمیشه اطمینان 100 درصد داد پس بهتره خودتونو زیاد توجیه نکنید که میافتین شهر خودتون بر اساس نیاز پدافندی کشور سربازان متمرکز خواهند شد
  09175172001
  شاهرخ
  سلام دوستان / اصلا نگران نباشید
  من شاهرخ هستم اینم شمارمه از گچساران و یاسوج هستم . 1 اسفند به پدافند هوایی سمنان خاتم الانبیا اعزام میشم. هرکی هست زنگ بزنه با هم آشنا بشیم از همه جای کشور
  سلام دوستان من اعزامی 1/12/92 بودم
  الانم خدمتم تموم شده
  هم اموزشیم هم یگانم تو پدافند سمنان بودم
  اونجا دژبان بودم
  اگه سوالی داشتین واسم ایمیل کنین اگه بتونم جواب میدم
  sm4785403@gmail.com
 • علیرضا محمدی
 • با سلام به همه
  منم 12/1/1394 اعزامم به سمنان
  فقط یه سوال : تک فرزندا محل زندگی میفتن؟
  ✔ پاسخ :
  با سلام کاملا مشخص نیست احتمالی هست ولی حتمی نمیشه گفت دوست عزیز
 • رحیم کرمزاد
 • سلام مهدی جان ما باهم بودیم اعزامی94/4/1 خیلی عالی نوشتی دقیقا مو ب مو نوشتی من هم در گروه پداه تبریز هستم امیدوارم هر کجا هستی در زیر سایه خداوند متعال باشی.رحیم کرمزاد
  ✔ پاسخ :
  سلام ممنون آقا رحیم امیدوارم شما هم هر کجا بودید زیر سایه خدا و امام زمان روزهای خوبی رو داشته باشین
 • علیرضا احمدی
 • با سلام خدمت شما دوست عزیز
  من می خواستم بدونم من با لیسانس برق توی سربازی چه درجه ای می گیرم؟!
  الان که اموزشی افتادم سمنان بعد دوره اموزشی خدمتم توی تهران می افته….اصلا هر کسی رو به محل زندگی خودش می اندازن ؟ شما که متاهل بودی چرا نیوفتادی تبریز؟
  ممنثن میشم جواب رو هم به ایمیلم بفرستین……
  با ارزوی سلامتی برای شما دوست عزیز
  ✔ پاسخ :
  درجه ستوان سومی اگه گردشکار بزنن و بگن این سرباز استعدادش بیش از اینه ستوان دومی
  با سلام معلوم نمیشه ممکنه جای دیگه هم بیافتین همه چی تو ایران ... خیلی خوبه :) ان شاء الله میافتی تهران قرارگاه یا تهرانسر یا ستاری به امید خدا
  سلام منم از همدان اعزام میشم.یک اسفند میرم سمنان.......
  سلام به حسین و سعید عزیز از هِمِدان...
  منم 12/1 ام از همدان و افتادم همینجا پدافند سمنان...
  انشالله به خوبی و خوشی؛
  خدا کنه بعد از اموزشی بندازنمون همدان یا تهران...
  یا علی
  سلام
  ممنون از همه ی اطلاعات مفیدتون...
  بسیار کامل بود
  این که میگن اعزامی های اسفند دوره طلایی هستن یعنی چی؟ چطوره ؟
  دوره عید اونجا هستن یا مرخصی میان دوره میدن؟
  ✔ پاسخ :
  عید و میرن میان دوره واسه اون دوره طلاییه و عالیه خدمتشون مثل ما برج 4 ای ها که رمضان برامون طلایی بود
  سلام منم افتادم پدافند سمنان می خواستم بدونم بعد از پایان آموزشی حتما میفتم ارتش یعنی امکانش هست بتونم برم سپاه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  ✔ پاسخ :
  با سلام اگه بند پ داشته باشین حتما میتونین بعد آموزشی تغییر بدین به سپاه ولی بند پ صرفا باید از ستاد کل سپاه تو تهران باشه امیر یا سرهنگ یا مسئول جابجایی یا مد وظیفه سپاه با تشکر
  سلام گروه پدافند سمنان افتادم
  برگه 45روزه بسیج دارم پذیرش سپاه هم کردم ولی این بار دومه ک دارم ارتش میفتم
  دوره قبل (1/10)هم پذیرش کردم 05کرمان افتادم روز اعزام هم خودشون خود به خود تمدید زدن واسم الانم دوباره پذیرش کردم باز ارتش افتادم فقط خداکنه این بار اعزام بشم%
  دوستانی ک. از همدان 1 اسفند میرن با مدرک کارشناسی طلفا یه تماس با من بگیرن دارم از دلشوره میمیرم
  09187124424
 • همایون یاقوتی
 • سلام دوباه من یه 10 ماهه پزشکی عمومی تموم کردم تو این ده ماه هم کارر می کردم.حالا چرااین سه نقطه؟!برای من اصفهان افتادن خیلی حیاتی توصیه ای ندارید اگه میشه شمارتون هم داشته باشم خوشحال میشم
  ✔ پاسخ :
  با سلام به دلایلی از دادن شماره معذورم چون این 3 نقطه پزشک زیاد نیاز دارن ولی ان شاء الله تا خرداد کم نیرو میگیرن این 3 نقطه .
  برای اصفهان کافیه با ستاد قرارگاه (قسمت مدوظیفه - سرهنگ نوقابی)  تماس بگیرید شماره قرارگاه خاتم الانبیاء در 118 موجود می باشد از دادن شماره مستقیم منع شده ایم و سوالاتتونو ازشون بپرسین
  سلام بردوستان وادمین محترم من پزشکم تاریخ اعزامم یک اسفند از اصفهان متاهل هم هستم می خوام بعد اموزشی بیفتم اصفهان خیلی مهم برام میشه راهنماییم کنید؟راستی کارت سبز تاثیری تو دوره اموزشی داره؟
  ✔ پاسخ :
  سلام همایون جان ان شا الله که بیافتین شهر خودتون شانس بیارین دوره شما ستاد تهران و امیدیه و خارک نیرو پزشک نخواد تخصصتون چیه؟
  کارت سبز بعد آموزشی فقط کسر خدمت داره فقط همین آموزشی داشتنش مهم نیست
  سلام،منم اعزام 94/12/01 گروه پدافند سمنان،کاردانی دارم از نسیم شهر به امید دیدار هم شهریام
  سلام حسین منم 1.12.94 پدافند سمنانم
  لام حسین آقا منم ازهمدانم افتادم پدافندسمنان
  سلام منم همدانی هستم 1 اسفند اعزامم خدا کمک کنه...
  دوستان به نظرتون بعد از اموزشی افراد تک پسر رو میفرستن شهر خودشون؟؟؟؟؟
  ✔ پاسخ :
  ابدا فقط با این معیار بیافتین شهر خودتون ضریب افتادن به شهر خود در پدافند 1 به 100 هستش
  سلام من احسان هستم.اعزامی 1 اسفند 94 به سمنان دوستان بهم زنگ بزنین یا پیام بدین کسایی ک این تاریخ اعزام هستن 09187124425
  سلام.من اعزامی یک اسفند 94 هستم ازهمدان پدافند سمنان افتادم . کسی همدانی هست /بر خدا توکل کنید
  سلام من 1/12/94 اعزامم به این پادگان
  میگن دوران خوبیه اینشالله اینجور باشه من الان که 13 روز تا اعزام دارم خیلی داغونم
  سلام دوستان گلم منم یوسفم اعزام 1/10/93الان 14ماه خدمتم نزدیک خونمون خدمت میکنم اصن نگران نباشید انشالا همه نزیک میوفتن گردان خیبر بودم گروهان مظهری فوق دیپلم یادش بخیر
  سلام، میگم گردان فتح المبین کدوم قسمت محوطه گردان بدره زمان ما که نبود، من گروهان شیرودی بودم یادش بخیر، چه دورانی بود
  ✔ پاسخ :
  نمازخانه سابق بدره
  سلام/
  من متاهل و ساکن کرج هستم/
  الانم مشغول گذروندن دوره آموزشی در سمنانم/
  می خواستم اگه امکانش هست یه مشورت برای محل یگانم باهاتون داشته باشم/
  سلام دوستان
  من اعزامی1392/10/1 بودم و در یگان فاشا تهران خدمت کردم ،الان چهارماهی میشه که خدمتم تموم شده.
  کلا باید بدونید که هرجا باشید باید یه سری سختی ها رو تحمل کنید.مثلا تهران که همه میگن خدمتش ساده هست اصلا شرایط آسایشگاهش رو به راه نیست و کلا از شهر پرته.من خودم ده روز بیشتر تو خوابگاه دوام نیاوردم.
  تنها توصیه ای که میتونم براتون داشته باشم اینه که روزای باقی مونده به اتمام خدمت رو نشمرید که دیوونتون میکنه.
  سلام به همه آشخورها ...یادش بخیر سمنان گردان نصر گروهان شهید بابایی .....تبعیدگاهی سمنان واسه خودش مخصوصا واسه 1/8 سرد باد میومد امکانات گرمایشی داغون ولی خاطره بود همش ته خندس مخصوصا ارشدا..خخخخ...من بعد سمنان دوره کد مولد خوردم بابلسر جاتون خالی شمال بودم یه حالی داد روزبرگمون کردن چون جا وجیره غذا نداشتن همش لبئ دریا بودیم ....اونجا درباره دیزل ژنراتور اموزش میدادن کلا چرت بوود...ولی تقسیماتش خیلی بده من مولد رادار مطلع الفجر افتادم ایرانشهر سیستان بلوچستان ولی چون میگذرد غمی نیست...هرکی اطلاعات خواست درمورد بابلسر وسمنان درخدمتم....
 • محمد رضا احدی
 • سلام، من اعزامی 1 دی بودم، الان اومدم مرخصی میان دوره. مدرکم لیسانس بود افتادم گروهان کشوری، البته حدود 40 تا از فوق لیسانس ها هم تو اسایشگاهمون هستن. همه چیز دقیقا همونیه که گفتی. هوای فوق العاده تمیزی داره و آسمون بی نهایت قشنگ. من خودمو برای یه هوایی فوق العاده سرد آماده کرده بودم که بر عکس هوا فوقالعاده بوده تا الان فقط چند روز صبحها باد خیلی سردی میوزید. فرمانده هم جناب ملکی هستن. در کل نسبت به چیزی که بقیه رفقام تعریف میکردن از خدمت خیلی خوب بوده. غذاشم خوب نیست ولی بدم نیست. تنها مشکلی که داریم حمومه، یا همیشه موتور خونه خرابه یا بهد دو دقیقه آب یخ میشه که تو زمستونیم زیاد عرق نمیکنیم میشه کنار اومد باهاش. هیچ کدوم از این اراشدی هم که گفتی نیستن الان. از اراشد قدیمی ناصر حسینی و روح ا... محمد حسینی هستن بقیه جدیدا. الانم فقط فکر یگانم، اعزامم از کرج بوده خیلی دلم میخواد بیفتم یه جای نزدیک. امیدم به خداست
  راستی شماره میدی:)
  دم همه بچه های پدافند سمنان گرم.منم اعزامی یک ده ۹۴ هستم .جای خوبیه نگران نباشید چون میگذرد غمی نیست
  سلام؛منم هم دوره ای شما بودم گردان نصر گروهان فکوری؛یگان خدمتیم افتاد سمنان؛خوش بحالتون ک رفتید
  سلام به همهدبچه های اعزامی پدافند سمنان براتون ارزویرموفقیت و تندرستی نیکنن من خودم اعزامی 18.8.1378 سمنان هستم وخاطرات بسیار خوبی از پدافند سمنان دارم الان حدود یک هفته هستش مه بعد 16سال تعدادی از هم خدمتهای دوران سربازیمو پیدا کردم باور کنید به قدری خوشحالم که قابل توصیف نیست امیدوارم برا شما هم خاطرات خوبی بشه
  .یادش بخیر.
  گروهان چمران همیشه پرچمش بالا بود
  ,
  سلام دوستان
  من اعزامی 1/10/95 سمنانم. از همدان میام.
  الانم اومدم تهران واسه بیمارستان بعثت.
  کلن پادگان خوبیه، بد نگذشته تا الان، خداروشکر. من که راضیم.
  ایشالا به همه خوش بگذره. فقط خداکنه منو بندازن همدان واسه تقسیم.
 • محمد جهان بین
 • سلام خیلی خودمونی و خوب نوشته بودین ...راستی منم 19 دی اعزامم پدافند سمنان البته نوزده سالمم هست و طبعا مدرکمم دیپلم هستش... دو تا سوال داشتم اول اینکه واسه دیپلمه ها سخته دوره یانه؟؟؟ دومی اینکه من تک فرزندم میشه یگانمو از این طریق تو شهر خودم که مشهد هست بیفتم؟؟؟؟؟
  به گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد : (01.10.93)

  سلام

  من فوق دیپلم (لیسانس ناقصم) کا

  الانم دارم واحدای باقی مونده رو پاس می کنم. (پیام نور)

  در خدمتم
  سلام ادرس پدافند هوایی تبریزو میخوام گفتن تو جاده اذر شهره راهنمایی کنید ممنون میشم
  سلام من اعزامی 94.8.1 هستم امروز تقسیم شدیم افتادم بازرسی و ایمنی قرارگاه خاتم جنب بیمارستان بعثت.میخاستم بدونم این بازرسی و ایمنی کلا چیه ممنون
  ✔ پاسخ :
  خیلی خوبه مدرکتون لیسانسه یا فوق لیسانس؟
  با سلام مجدد
  میلاد
  من اعزامی 1.10.93 بودم
  خودم شخصاً وشی برده بودم اما تو مرخصی میان دوره قرار بود بهمون تحویل بدن که ندادن
  پایان دوره دیگه یه ساعت و نیم ایستادیم زیر بارونو یکی یکی گرفتیمشون
  در خدمتم کا.

  کاوه سلام
  خدا قوت کا
  شاید بتونی بری اما اونجا موهاتو میزنن
  منم 94/10/01 اعزامی از تهران پدافد سمنان افتادم ...
  4سال تو مقطع لیسانس سمنان بودم
  الان هم بعد سه سال دوباره باید برگردم اونجا >به امید دیدار هم خدمتی های عزیر
  یا حق

  سلام

  بچه ها من اعزامم 94/10/1 هس پدافند سمنان ارشد هستم میخواستم ببینم روز اول میشه کچل نریم جلوی هنگ؟و اینکه تو دوران آموزشی مارو میبرن اردو یا نه؟
  09144117798 این شمارم هس اگه کسی از تبریز اعزام هس زنگ بزنه هماهنگ شیم
  سلام دمت گرم بخاطر اطلاعاتت داداش منم 1/10 اعزامم میخواستم بدونم متاهلین اطراف شهر خودشون میافتادن؟ و اینکه خودشون میتونن درخواست بدن کجا بیافتن واسه یگان ؟ و در اخر هم تو اموزش متاهلین مرخصی اضافه تر هم میگیرن ؟ مرسی
  سلام آقا دمت گرم. منم یک دی سمنانم. یه سوال: بچه های ارشد (مجرد) هم می تونن مرخصی آخر هفته برن؟ بازم ممنون
  با سلام
  من اعزامی دی ماه 94 پدافند سمنان هستم و 4 ماه خدمت قبلی دارم
  می خواستم بدونم وضعیت کسایی که دارای خدمت قبلی هستند به محض ورود چگونه است.
  با تشکر
  سلام ممنون از وقتتون
  آموزشی کلا چند روزه؟
  با سلام دوست گرامی،ممنون از اطلاعات خوبت،میشه شماره تماس شما رو داشته باشم برادر.
  سلام منم افتادم سمنان دوست دارم بعد اموزشی بیفتم تهران ب دلایل مشکل مالی بنده لیسانس برستاری هستم میشه کمکم کنید
 • میلاد خلیفه
 • سلام بروبچ من اعزامی دی ماه نود و چهار هستم ،از استان فارس -لارستان با مدرک فوق دیپلم کارت سبز بسیج*تکمیلی* هم دارم باید چیکار کنم که اموزشی نداشته باشم؟
  منم اعزامی ۱۰/۱فوق دیپلم از اراکم
  سلام من اعزام 1 درماه هستم سمنان قرارگاه پدافند خاتم الانبیاء از اراک انشالله که بریم و به خوبی و خوشی برگردیم
  سلام داداش مرسی از مطالب کامل و مفیدت! ی سوال داشتم میخواستم ببینم کلا گوشی بردن ممنوعه یا اینکه میشه گوشیرو ببرم اونجا تحویل بدم و وقتی خواستم برم مرخصی ازشون بگیرمش دوباره! ممنون میشم جواب بدین
  ✔ پاسخ :
  نه کلا ممنوعه و تحویل نمیگیرن پیدا هم کنن یک ماه تا 3 ماه اضاف یا تجدید دوره
  سلام
  اطلاعات خوبی گرفتم از این وبلاگ

  حالا اگه کسی نخواد می تونه مرخصی ها رو نره یا مرخصی لباسو نره؟
  ✔ پاسخ :
  نه توی سربازی مرخصی ام اجباریه
 • سیامک ماهرخی
 • سلام به همگی..منم اعزامی برج ۱۰ ام از تبریز..مدرکم فوق لیسانس هستش..دوستان نگران نباشن میریم اونجا میترکونییم بر میگردییم.
 • امیررضاهدایتی
 • سلام .من فوق دیپلمم الانم هستیم گردان خیبر2گروهان مطهری.دیپلماوزیردیپلماهستن گردان خیبر1.پیش مانیستن و گردانشون فرق داره.من اعزامی 8/1هستم.الانم هستیم میاندوره.امروزم 20هستش.ده روززیگه تمومه به امیدخدا.فقط یه نگرانی دارم
  اونم اینه که من یه 5/6روزی غیبت کردم.الانم میترسم موقع امریه دادن اذیتم کنن.اگه مجردبودم غمی نبود.چون متاهلم سخته واسم و دوسندارم اونجااضافه نگهم دارن.هرچندمیگن اموزشی اضافه نداره ولی اینااذیت میکن.تروخدابهم بگین چیکارکنم ک منوکاری نداشته باشن.اخه میترسم به جااینکه پایاندوره بدن ب من منواونجانگه میدارن.امیدوارم درکم کنین ک متاهلمویه کمکی بهم کنین
  با سلام
  آقا خیلی قشنگ نوشتی... ایشالا که موفق و سلامت باشی :)
  فقط یه سوال...

  من اینارو خوندم ولی آخرش نفهمیدم روز اولی که میریم اونجا چی با خودمون ببریم!! آخه همه میگن اولین روز که میریم لباس میدن بعدش میگن چند روزی برگردین خونتون واسه اندازه کردنش.
  پس یعنی دیگه لازم نیست روز اول وسایلی با خودمون ببریم؟ (ناخن گیر و وسایل حموم و لباس اضافه و دارو و خوراکی و...) چون دوباره باید برگردیم شهرمون و الکی باید یه بار ببریم دوباره برگردونیم!!

  منظورم اینه روز اول دست خالی بریم بعدش که لباسارو دادن و دفعه ی دوم که با لباس برمیگردیم وسایلمون رو هم ببریم؟!

  ممنون میشم اگه جواب بدی :)
  سلام. من اعزامی94/10/1 هستم مدرک فوق دیپلم میخاستم ببینم اگه چندروزدیرترازسرموقع خودم رواعزام کنم چی میشه اضاف میخورم؟چون من الان توی شرکت خصوصی توی بندرعباس دارم آموزش میبینم نمیتونم خودم رو سرموقع اعزام کنم.توروخدا یکی راهنماییم کنه بایدچیکارکنم
  سلام بچه ها . منم افتادم پدافند سمنان با لیسانس . خواستم بدونم هواش چجوره ؟ سرده؟؟ برف هم میاد یعنی تو کویر؟
  سلام،مهندس امینی این پادگان دوره 45 روزه بسیج رو به عنوان دوره آموزشی قبول میکنه یا ما هم باید 2 ماه آموزشی رو اونجا باشیم؟(یکی از عزیزان گفته بود که فقط سربازای امریه ادارات شامل این موضوع میشن و سربازای عادی باید 2 ماه آموزشی رو پادگان باشن.)"خواهشا جواب بدید،خیلی واسم مهمه."
  اقا این کد قضیش چیه؟ که بعضیا بعد اموزشی دوماه دیگم باید اموزش ببینن؟؟ به فوق لیسان ها هم ممکنه بخوره این طرح؟
  سلام. منم برج ده اعزامم پدافند سمنان
  فوق لیسانس از همدان. آیا امکان جابجایی به برج 12 وجود داره؟
  میخواستم این دو ماهه رو برا آزمون دکترا تو اسفند بخونم.
  سلام خسته نباشید . منم افتادم پدافند سمنان . 10/1 خواستم بدونم اونایی که متاهل هستن امکان داره شهر خودشون بیوفتن ؟ از شیراز هستم . شیراز هم پادگان پدافند داره
 • سید محمد جباری
 • سلام و عرض ادب , ببخشید من اعزامی یکم برج ده هستم , مدرکم فوق لیسانسه و شرایط اونجا رو میخوام بدونم ؟؟ مدرک تکمیلی بسیج رو دارم ایا فایده ای داره و چند سال سابقه بسیج تاثیری داره ؟؟؟ در ضمن ایا برای تقسیم بعد دوره میتونم تو شهر خودم نیروی هوایی بابلسر خدمتم رو ادامه بدم ؟؟ شرایط برای ما فوق لیسانس ها چطوره اونجا ؟؟
  سلام،چندتا سوال داشتم اول اینکه روز اعزام وسابل شخصی باید همراهمان باشد یا اینکه مرخصی برای اندازه لباس میدن؟ دوم اینکه شرایط معاف از رزم ها چجوریه؟ سوم اینکه با توجه به اینکه پادگان خارج از شهر هست عبور و مرور به شهر و بالعکس چجوریه؟
  سلام من فوق لیسانس تربیت بدنی دارم میخاستم بدونم بعد آموزشی ممکنه کجا بیفتم فقط تو فرود گاهها هستیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  ✔ پاسخ :
  اصلا پدافند ربطی به فرودگاه ها نداره یا مواضع یا ستاد ها و یا نهایتا پادگان های پدافند یا پایگاه شکاری هایی که پدافند دارن و توپ 35 م م یا 23 م م و یا که جای ما :)
 • محمد حسین
 • من هم افتادم پدافند سمنان
  فوق لیسانسم
  از قائمشهر
  اعزام 1 دی... هممون ظاهرا فوق لیسانسیم... فک نکنم امیدی باشه برای جای بهتر :))))
  سلام دوستان
  منم اعزامی ۱۰/۱هستم از رامسر
  فوق لیسانس افتادم پدافندسمنان!!
  ✔ پاسخ :
  ان شاء الله بسلامتی تموم شین
  سلام . منم افتادم سمنان برج ده . فوق دیپلم هستم . خواستم بدونم آسایشگاهمون با سرباز صفر ها هست؟ چجوره ؟؟ خوبه ؟ بده ؟
  ✔ پاسخ :
  نه آسایشگاهتون مجزا است خوبه ولی مال لیسانس ها و فوق لیسانس ها بهتره طبعا :)
 • احسان ونایی
 • سلام به همه هم خدمتیا
  منم 1 دی اعزامم.پدافند سمنان
  پس دوستان همه جمعن اونجا
  به امید دیدار همتون
  سلام. از مطالب خوبتون سپاسگزارم. من اعزامی دی پدافند سمنان هستم(سلام به همه پدافندی ها بخصوص اعزامی برج ۱۰ گرمترین برج سال:D) مدرکمم ارشد. یک سوال داشتم میخواستم بدونم در این پادگان هم پنجشنبه و جمعه ها مرخصی میده چون دوستان من که جدیدا خدمت رفتن در دوران اموزشی هم پنجشنبه جمعه ها تعطیل بودن یک قانونم داریم که گفته شده طول مدت سربازی برای ارشد و دکتری کمی کمتر از سایرین بعد یک سوال دیگه الان شما که در تهران هستید ساعت کاریتون چقدره
  ✔ پاسخ :
  بله درسته متاهلین و کسانی که تو گردان فوق لیسان دکترا "فتح المبین " هستند مرخصیشون توپه اخر هفته چهارشنبه ها
  ولی هیچ وقت اطمینان ندهید به خانوده تان را که به مرخصی می روید چون انتظار خانواده خیلی سخته و تو سربازی فشار زیادی به هر دو طرف می زنه
  سلام
  آقا ممنون. اطلاعات خوبی نوشته بودی. منم دی اعزامم برای سمنان. اوضاع برای فوق لیسانس ها چطوریه؟ آسایشگاهشون خوبه؟
  .
  بعد آموزشی میخوام بیفتم تهران. میتونید بهم کمکی کنید؟
  ✔ پاسخ :
  بله خیلی خوبه باشه در خدمتم فردا بعد از ظهر زنگ بزنید حرف بزنیم
  ممنون دوست عزیز .الان پلیس +10 بودن مثل اینکه منم افتادم پدافند سمنان . ولی هنوز در سایت سخا چیزی ثبت نیست . امکان نداره تغییر داده بشه ؟؟
  ✔ پاسخ :
  نه امکان تغییر نیست ولی بند پ همیشه بهترین راه تو ایرانه :)
  در ضمن در سایت سخا اطلاعات سربازی بعد آموزشی ثبت میشه :) نکته فنی
  از شیراز . افتادم گروه پدافند سمنان .نبووووود؟ آخه چقدر من خوش شانسم . کسی نمیدونه بعدش کجا میوفتم ؟؟؟ معمولا به کجاها تقسیم میشن تو این پادگان؟
  ✔ پاسخ :
  با سلام طرح تقسیمس زیاده معمولا همه شهر ها دارن و بصورت رندوم هه جا میافتن من ستاد فرماندهی هستم تو تهران کار داشتی فردا زنگ بزن بعد وقت اداری
  برگ سبز کفایت از آموزش بسیج و امریه سازمانی
  این موضوع که مسخواک خدمتتون بگم برای خودم اتفاق افتاده پس جای هیچ شک و شبه ای نیست مگر اینکه گذز زمان قوانین رو تغییر داده باشه
  من اعزامی 93/12/1 به پدافند هوایی سمنان بودم
  امریه سازمانی داشتم (تائید شده بود)
  کفایت از آموزش بسیج + یک نامه از نیرو انسانی سپاه به نیرو انسانی ارتش داشتم (از سازمان بسیج گرفته بودم)
  از مرخی لباس که برگشتیم دو شب بیشتر اونجا نبودم و ترخیص شدم
  من و 7-8 نفر دیگه با همین وضعیت
  چند نفری هم چون نامه بسیج به ارتش رو نداشتن چند روز معطل شدن
  سلام. اول دی منم اعزامم به سمنان.
  فوق لیسانس از تبریز.
  بعد آموزش بنظرتون می افتم پدافند تبریز؟
  دوستان بعد اموزشی افتادین استان خودتون؟
 • محمد ناصح
 • سلام
  منم٩٤/١٠/٠١ عازم هستم
  مدرکم فوق لیسانس هستش
  وضعیت پادگان واسه فوق لیسانس ها چطوریه
  در ضمن منم بچه تبریزم :)
  ببین کیا اینجا هستن رامین مهدیقلی زاده عقیدتی سیاسی
  آقا مهدی
  من هم اعزامی 94/4/1
  گردان نصر آسایشگاه بابایی
  دژبان سروان احمدی
  الان هم تو تبریز هستیم

  داداش سلام و علیک تو سمنان داشتیم خیلی تعجب کردم این وب رو دیدم
  خیلی باحال بود
  سلام،دوستان عزیز این پادگان کارت سبز قبول میکنه؟
  جذاب نوشتی. طوری که آدم حس میکنه همونجاست
  اول من یه توضیحی بدم: اگه امریه ای باشه یه نفر، ارتش هم دوره تکمیلی بسیج رو قبول داره.. دقت کنید اگه امریه سازمان باشید! فقط دقت شه که برگه اعلام کفایت رو از سپاه شهرتون با بردن کارت دوره تکمیلی بسیج بگیرید.. آموزشی رو نمیمونید اینجوری...
  من با مدرک کارشناسی ارشد اعزامم.. گفتید که گردان فتح المبین که شامل گروهان های عرب یار محمدی - همتیان هست، میفتیم...
  راجع به وضع این گردان اگه اطلاعاتی داری، بیشتر توضیح بده.. نسبت به لیسانس ها راحت تره؟
  من محل زندگیم نزدیک سمنانه.. آخر هفته هایی که پست نداشته باشم، میشه یک روزه مرخصی بگیرم؟؟
  خیلی لطف می کنی اگه جواب بدی.. تشکر
  منم تو همون جهنمم ...الان تو اموزشی هستم هنوز اعزامی ۱/۸/۹۴ ...گردان احد گروهان اردستانی
  سلام من سرباز اول برج هشت نود و چهار هستم الان حدود 26 روز پدافند ارتش نیروهای مسلح فوق لیسانس توی برگه نوشته امریه ولی گفتن اشتباه شده و الان بعد آموزشی کجا تقسیم میشم من بچه گلستان هستم
  میان دوره کیه؟
  سلام خدمت ادمین من اعزامی ۹۴/۰۷/۱۹ گروه پدافند غرب افتادم(همدان) نمیدونم از خوش اقبالی بود چی بود اموزشی ما خورد ب رزمایش شانس خدمتی خوردیم و ۱۵ روز در ابتدا رفتیم مرخصی و الان کلن همه چیمون بهم ریخته هر لحظه منتظر ی خبر جدیدیم ماجرا اموزشی شما مطالعه کردم ولی بازم نمیتونم پیش بینی کنم چی میشه خوش ب حالتون شما اموزشیتون تموم شد سردوشیو گرفتید حال میکنی واسه ما که هنو یه ۱ماه دیگه واسه ما بگذریم من سوالم اینه امریه هایه یگان کی صادر میشه؟۲-کی ب دست فرمانده قرارگاه میرسه؟۳-کی ب دسته ما میرسه؟ بعدش قبله اینکه ب دستمون برسه میشه تغییرش داد؟ ممنون میشم اگه جواب بدید. از تهران دوره۴۷۲
  من اول شهریور نود و دو اعزام شدم و بعد از تقسیم افتادیم دانشگاه پدافند در تهران و بدترین روزهای عمرم رو اونجا تجربه کردم ، از آموزشی خیلی بدتر بود نمیخوام به شخصی توهین کنم اما اونهایی که زمستان نود و دو توی دانشگاه خدمت کردن واقعا پوستشون کنده شد
  خدارو شکر تموم شد و این کابوس رفت
  سلام دوستان....من اعزامی1/2/94بودم بعداز 5 ماه خدمت کردن دوباره قبول شدم دانشگاه ورفتم واسه ادامه تحصیل بقیه خدمت من چی میشه؟؟
  ✔ پاسخ :
  با سلام ایست خدمتی شده و ادامه خدمتتان را باید بکنید 
  من اعزامی 1/10/93 بودم کردان خیبر خیلی هواش سرد بود الانم دیده بانم خیلی راحته دیده بانی ، یادش بخیر چه روزایی بود سمنان با تمام سختیهاش خوش گذشت .
  سلام
  من اعزام 1/08/1392 هستم الان تقریبا دو سال میگذره روزهای خوب و بد زیاد داشتیم ولی زود گذشت
 • مجید لطفی
 • سلام ممنون از راهنماییت... ولی خیلی طولانی بود همشو نخوندم :-)
  اعزام 3.8.94 کسی نبود از مشهد....؟
  از بچه های امریه دار کسی نیست؟
  09357622531
  سلام
  داداش من 1-8-94 اعزامم.بعد آموزشی تو کدوم شهرها تقسیم میکنن؟
  سلام
  داداش من 1-8-94 اعزامم.بعد آموزشی تو کدوم شهرها تقسیم میکنن؟
  سلام خدمت اقامهدی
  میخوام بدونم معاف از رزم تاثیر داره درضمن لیسانسم آموزشی اوفتادم سمنان ممنونمیشم جواب بدی .
  من اعزام 94/8/1 هستم از خمینی شهر اصفهان
  09010115355
  اقا من معاف از رزمم
  چجوریاس؟
  شنیدم اذیت میکنن معاف از رزما رو آره؟
  معاف از رزما ظرایط سخت میرن یا نه؟
  سلام
  من اموزشی سمنان بودم
  بعد افتادم تهران قصر فیروزه 1
  خدمتش خوبه الانم یه سالی هس تموم کردم
  سوال داشتین بپرسین به فکر انتقالی هم نباشین
  خدمت دوستمون که میگه از تهران برم مشهد
  من کل دوران یگان رو دنبال انتقالی بودم نشد
  باید عوض داشته باشی
  سرهنگ نقابی مسول انقالی سربازا بود فک کنم
  الان لیسانسارو گروهبان یکی میدن فک کنم
  خدمت در تهران عالی بود
  ممنون از شما با این وبلاگت
  09156974754
  کمال از مشهد. سوال داشتین بپرسین درکتون میکنم
  یا علی
  سلام و خسته نباشید من 1/04/90 اعزام شدم و لیسانس بودم و بعده دوره اموزش هم همونجا موندم بعد ارشد اموزش شدم. اونطوری که شنیدم از افسرانی باهاشون در ارتباطم اوضاع نسبت به زمان ما خیلی فرق کرده و خیلی راحت شده. بهرحال ممنون از شما دوست عزیز که اطلاعاتی و در اختیار دوستان گذاشتید. جا داره از پاسدارن غیور پدافند هوایی که واقعا شرایط سختی و تحمل میکنن تقدیر کنم. موفق باشید
  دمت گرم خیلی دقیق نوشته بودی من اعزامم 1/12/92 بود گردان احد بودم
  سلام..خوبی داداش.من تاریخ اعزامم۱.۱۲.۹۴میخواستم بدونم اگه تعجیل بزنم نتیجه ای هم واسم داره یا نه.مناموزشیمو قبلا تو سال ۹۰رفتم بعد بعلت قبولی در دانشگاه تصفیه کردم میخواستم بدونم چن روز تو اموزشی نگهم میدارن.ممنونم
  سلام داش مهدی
  میگم لیسانس داری؟
  پس چرا ستوان سومی بهت دادن؟
  لباسی که تنته گذاشتی تو سایت میگه؟

  قضیه چیه؟
  17-6-94
  ✔ پاسخ :
  این ستوان سومی فقط عکس یادگاریه عزیز
  سلام
  منم اعزامی ۱.۲.۹۴ هستم دوره کد عملیات توپ ۳۵ م م خوردم
  الان هم در حال پاس توپمم .... بوشهرم
  دروه کد عملیات مخصوصا توپ برای دانشجو خوب نیس ولی سخت نیس فقط مرخصیش بده
  اگه این دوره رو‌خوردین تو دروه اموزش هر سعی کنید خوتون رو کسر کنید
  بوشهر برای یگانیا خیلی خوبه مخصوصا پاییز و زمستون
  سلام
  عالی نوشتی
  من اعزام 1/4/94 بودم خیلی قشنگ نوشتی
  ما از گردان فتح المبینیم گروهان همتیان
  الانم با اینکه دوست داشتم مشهد شهر خودم بیافتم افتادم تهران و 11 خودمو باید معرفی کنم
  ایشالا موفق باشی
  ✔ پاسخ :
  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما مرسی نظر لطفتونه 
  ان شا الله بتونی دو ماه که رفتی بتونی شهر مشهد خدمت کنی و از تهران انتقالی بگیری موفق و پیروز باشی دوست عزیز
 • رامین مهدی قلی زاده
 • واقعا پسرچه روزهای سختی بود خداروشکر خوب گذشت
  ✔ پاسخ :
  سلام آره داداش خدا رو شکر گذشت . . . 
  من اولوم!!!! نجور اخی؟ دقیقا کجا برم؟
  ✔ پاسخ :
  بله منم اینجور شنیدم میری افسریه قرارگاه پدافند سمنان مشکلاتتو میگی و برات حل می کنن داداش
  اگه راضی نباشمم مگه میشه کاری کرد!
  ✔ پاسخ :
  اگه راضی نباشی میشه بری زود قرارگاه تهران عوض کنی هر چه زودتر بهتر
  کرمانشاه
  ✔ پاسخ :
  داداش راضی هستی؟
  سلام داداش خوبی؟
  بعده آموزشی کدوم شهر افتادی؟
  ✔ پاسخ :
  با عرض سلام خدمت شما افتادم پدافند هوایی شهید ستاری تهران شما چی؟
  اعزامی 94/8/1 هستم. از فارس.جهرم
  هم استانی ها sms بدهند.البته دوبار اعزامم تمدید کردن تا خوردم به برج هشت.
  09307915414
  سلام بچه ها خوبین من 1.6 اعزامم کاردانی دارم میخوام بدونم وسایلو باید همون یکم باخودم بیارم یا مرخصی میدن که وسایلو ردیف کنییم ویه سوال دیگه رباط پام پارگی شدیید داره ومعاف از رزمم اونجا بنظرتون معاف از رزمو بگم یا نه چون واقعا زانوم درد شدیید داره ممنون اگه جواب بدییین
  ✔ پاسخ :
  با سلام معلوم نمیشه بعضی دوره ها مرخصی دادن برای لباس ولی بعضی دوره ها نه ولی عموما میدن
  در مورد زانوتونم عارض شوم ان شا الله خوب شود طول آموزش اشکال ندارد اگه مدارک پزشکی داشته باشید ولی در طول جشن سردوشی و میدان تیر اصلا معاف از رزم فرقی نمی کند چون باید طول جاده را پیاده بروید یا طول باند رژه را یا علی
  لطفا شماره پادگان رو بذار تو وبت
  ✔ پاسخ :
  با سلام شماره پادگان بزودی در وب درج خواهد شد
  سلام و خسته نباشی خدمت شما
  دوست عزیز من اعزامی 94.6.1 پدافند سمنان هستم
  برگه کفایت از اموزشی بسیجو دارم میخاستم بدونم این برگه رو قبول دارن اونجا یا ن؟
  چون به ما گفتن به جز نیرو زمینی ارتش بقیه این برگه رو قبول دارن.
  میخاستم از صحتش مطمعن شم.ممنون میشم جواب بدین.
  سلام
  من اعزامی شهریورم با مدرک PHD
  وضعیت پادگان برای دکترا چطوریه؟
  ✔ پاسخ :
  برای دکترا خوبه حتما شما تو گردان فتح المبین خواهید شد یا گروهان شهید همتیان یا اون یکی گروهانش
  سلام
  من با مدرک دکتری افتادم اونجا. اعزامی برج 6
  شرایطش چطوریه؟
  ✔ پاسخ :
  با سلام خدمت شما دوست عزیز با مدرک دکترا توی بهترین گردان خواهید بود فتح المبین 
  اعرامی های برج 6 ام که شده برج 8 
  سلام
  منم شهریور اعزامم به پادگان سمنان.
  میخواستم بپرسم کسایی که تکمیلی بسیج دارن چند روز تو پادگان هستن؟و ایا تکمیلی بسیج رو قبول میکنن؟
  ✔ پاسخ :
  با سلام تکمیلی بسیج ملاک لغو آموزش ارتش پدافند نخواهد بود فقط کسر خدمت 6 ماه بعد از اعزام به یگان را برای شما به ارمغان می آورد دوست عزیز
  در یکی از پیام ها خوندم که با داشتن برگه سبز بسیج . دو روز بیشتر در پادگان نبودن .
  داشتن برگه سبز بسیج اهمیت خاصی برای پدافند سمنان داره ؟
  ✔ پاسخ :
  خیر اصلا اهمیت نداره و همش شایعه است
  سلام
  خیلی خوشحال شدم که شما به این کاملی این پادگان رو توضیح دادید . منم 1/6/94 دوران اموزیشم رو قراره در پدافند هوایی سمنان باشم .
  سوالاتمو ممنون میشم جواب بدید
  اولین روز که وارد پدافند میشیم با دادن لباس ، چند روز مرخضی میدن ؟
  من ازخوزستان شهرستان دزفول اعزامم به اینجا . فاصله پادگان تا تهران چند ساعته ؟ از کدوم ترمینال سمنان باید حرکت کنم برای تهران ؟
  عکس اخری که گذاشتید موهاتون رو با نمره 4 زدید ؟
  در پادگان خودپرداز وجود داره ؟
  ممنون میشم پاسخ بدید . اگه سوالی دیگه یادم اومد میام میپرسم .
  ✔ پاسخ :
  با سلام اعزامی عزیز فعلا که اعزامی شما به تاریخ 94/8/1 تغییر داده شده 
  slm...
  mehdi saq ol ot goymüsan...
  yaşasin
  ✔ پاسخ :
  سلام داداش ممنون نظر لطفته تشکر
 • جواد بخشی
 • سلام
  چطوری امینی...چه خبرا...قبل از اعزامم به اینجا سر زده بودم ولی نمیدونستم واسه تو هستش...
  عشق است بچه های گردان بد گروهان شیرودی..
  ✔ پاسخ :
  سلام داداش عزیزم فدات آره مال من هست  مال شما داداش بخشی نوکرتم عشق است شیرودی و گردان بدر و کل قرارگاه :)
  سلام
  داش مهدی دمت گرم عالی بود لذت بردیم
  ✔ پاسخ :
  با سلام مرسی عزیز نظر لطفتونه یکدونه اید
  سلام.
  منم اونجام الان! گردان نصر گروهان یاسینی. خوبع این خاطراتو مینویسی. منم اگه خواستم واسه کسی تعریف کنم دیگه فقط لینک اینجا رو میدم بهش!
  ✔ پاسخ :
  با سلام خدمت شما دوست عزیزم
  حتما میام ببینمتون از نزدیک فداتون نظر لطفتونه عزیز
 • رامین اندرزی
 • سلام
  چظوری امینی؟ کی رسیدی؟کی مطلب گذاشتی پسر؟
  ✔ پاسخ :
  سلام رامین جان عزیز ما ساعت 5 رسیدیم و مطلب رو گذاشتم رامین خوبی پسر ؟ شما کی رسیدین؟
  سلام
  منم 93.12.01 اعزام شدم اونجا
  چون برگ کفایت از آموزش بسیج و امریه سازمانی داشتم بعد از مرخصی لباس 2 شب بیشتر اونجا نبودم.
  ولی چون خودم قبل از اعزام خیلی استرس داشتم خیلی تو اینترنت می چرخیدم
  پیشنهاد می کنم ضمنخاطره نوسیی تاپیک های جدید باز کنی و از تجربیاتت بنویسی
  مسائلی مثل:
  لوازمی که باید بیارن
  مرخصی ها
  تلفن
  بوفه
  تقسیم
  شایعات الکی
  ...

  با آرزوی سلامتی
  ✔ پاسخ :
  با سلام چشم حتما عزیز ممنون از شما
  سلام به همه رفقیا من تو گردان نصرم گروهان فکوری خیلی خوبه خاطره نویسی می کنی
  الان ساعت دو ظهر جمعس فردا باید برگردیم سمنان غمم گرفته
  ✔ پاسخ :
  سلام دوست عزیز آره ما همه دلتنگیم و دوری خلی سخته درکتون می کنم
 • امیر رشید
 • سلام

  منم تو این تاریخ اعزام شدم الان گردان نصر گروهان شهید ستاری مجید تو یه گروهانیم ارشدمونم قلعه نوعی
  ✔ پاسخ :
  سلام خوشحالم که بچه های نصر و می بینم تو سایت اگه تونستین شماره کل بچه هاتون رو جمع کنید و برام بفرستید خودمم حضوری میام دیدنتون
 • مجید ستوده
 • سلام
  منم تو همون پادگانم و همون تاریخ
  گردان نصر گروهان ستاری
  مجید ستوده
  ✔ پاسخ :
  با سلام حتما میام دیدنت
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  تجدید کد امنیتی